Magazín

Bridgestone vyvinul první terénní pneumatiku run-flat na světě pro supersportovní Lamborghini Huracán Sterrato

Lamborghini Huracán Sterrato

Bridgestone byl vybrán jako jediný a exkluzivní partner pro pneumatiky nového modelu Lamborghini Huracán Sterrato. Pro první terénní supersportovní automobil na světě vybavený motorem V10 a pohonem všech kol bude Bridgestone dodávat terénní a zimní pneumatiky.

Nová pneumatika Bridgestone Dueler All-Terrain AT002 se specifickou konstrukcí splňující jedinečné technické požadavky modelu Lamborghini Huracán Sterrato nabízí řidičům maximální výkony na silnici i v terénu. Bridgestone na zakázku vyvinul speciální polymery, dezény a technologie, které posouvají všestranné schopnosti modelu Huracán Sterrato na ještě vyšší úroveň a maximalizují potěšení z řízení tohoto supersportovního vozu na asfaltovém povrchu i mimo zpevněné cesty.

Na míru vyvinuté pneumatiky Bridgestone Dueler All-Terrain AT002 se dodávají výhradně pro Lamborghini Huracán Sterrato. Nová terénní pneumatika Bridgestone pro kola supersportovních vozů s velkým průměrem ráfku poskytuje stejně jako nově představený supersportovní model pro jízdu na jakémkoli povrchu několik jedinečných prvků. Bridgestone Dueler All-Terrain AT002 je historicky první terénní pneumatikou pro supersportovní vozy vybavenou technologií run-flat (RFT). Řidič díky tomu může pokračovat v jízdě po průrazu pneumatiky – s nulovým tlakem tak může ujet vzdálenost 80 km rychlostí 80 km/h. Technologie RFT dodá řidičům při řízení tohoto terénního supersportovního vozu jedinečný pocit jistoty na všech druzích silnic a cest.

Přečtěte si také:   První pneumatika Hankook pro elektromobily s certifikací ISCC PLUS na novém Porsche Taycan

Neuvěřitelné výkony v jakémkoli terénu

Na zakázku vyvinutá pneumatika Bridgestone Dueler All-Terrain AT002 poskytuje všestranné výkony nejvyšší úrovně, kamkoli se Lamborghini Huracán Sterrato vydá, bez ohledu na terén. Tato inovativní pneumatika poskytuje potěšení ze snadného řízení za všech podmínek, a ladí tak s DNA modelu Lamborghini Huracán Sterrato.

Pneumatika Bridgestone Dueler All-Terrain AT002, vyvinutá a vyráběná v Evropě, má nové složení směsi, které optimalizuje adhezi. V hluboké šotolině a blátě je zvýšená přilnavost díky specifické ramenní oblasti. Optimalizován byl také dezén běhounu pneumatiky Bridgestone Dueler All-Terrain AT002, který zajišťuje nejlepší možnou ovladatelnost a provozní vlastnosti ve vysokých rychlostech bez kompromisů přilnavosti v terénu.

Steven De Bock, viceprezident společnosti Bridgestone EMIA odpovědný za divizi pneumatik pro náhradní spotřebu a originální výbavu, k tomu uvedl: „Bridgestone vytvořil na zakázku pneumatiku Dueler All-Terrain AT002, která dokonale završuje koncept vozu Lamborghini Huracán Sterrato vhodného pro jízdu vysokými rychlostmi v jakémkoli terénu. Vytvořili jsme pneumatiku, která je stejně způsobilá k rychlé jízdě na asfaltu jako k překonávání terénních úseků. Přitom poskytuje stabilitu ve vysokých rychlostech a terénní schopnosti, díky nimž si poradí se zcela odlišnými výzvami blátivého či šotolinového povrchu i náročného terénu.“

Speciálně zkonstruované pneumatiky Bridgestone Dueler All-Terrain AT002 jsou k dispozici ve dvou rozměrech: 235/40 ZR 19 (96Y) XL RFT pro přední kola a 285/40 ZR 19 (107Y) XL RFT pro zadní kola. Pro model Lamborghini Huracán Sterrato bude jako příslušenství nabízena také zimní pneumatika Bridgestone Blizzak LM005 v rozměrech 235/40 R 19 96Y XL a 285/40 R 19 107Y XL.

Přečtěte si také:   Nokian Tyres se připojuje k projektu Polestar 0, jehož cílem je vytvořit první klimaticky neutrální automobil

Partnerství značek Bridgestone a Lamborghini vyplývá z vize firmy Bridgestone poskytovat zákazníkům a společnosti přidanou hodnotu v podobě trvale udržitelných řešení. Základem tohoto úsilí je iniciativa Bridgestone E8 Commitment – široký, globální korporátní závazek, jenž jasně definuje přidanou hodnotu, kterou bude firma poskytovat společnosti, zákazníkům a budoucím generacím v osmi klíčových oblastech.