Magazín

Nové Lamborghini Revuelto dostalo speciální vysoce výkonné pneumatiky Bridgestone

Lamborghini Revuelto

Společnost Bridgestone byla firmou Lamborghini znovu vybrána jako exkluzivní partner pro pneumatiky. Tentokrát se jedná o nový model Revuelto, historicky první supersportovní vůz Lamborghini s externě nabíjitelným hybridním pohonem V12 HPEV (High Performance Electrified Vehicle). Pro model Lamborghini Revuelto, jehož přední kola pohání tři elektromotory a zadní kola spalovací motor V12, vyvinul Bridgestone speciální vysoce výkonné pneumatiky Potenza Sport.

Pneumatiky Bridgestone Potenza Sport, nabízené v různých verzích pro kola s průměrem ráfku 20, 21 a 22 palců, byly zkonstruovány s cílem posunout sportovní vlastnosti a vysoké výkony supersportovního modelu Lamborghini Revuelto na ještě vyšší úroveň. Konstrukce a materiály optimalizovaných pneumatik zaručují vynikající provozní vlastnosti ve vysokých rychlostech, excelentní reakce na řízení a preciznost ve spojení s výjimečnou přilnavostí na suchém i mokrém povrchu. Pneumatiky Bridgestone Potenza Sport tak dokonale ladí s DNA modelu Lamborghini Revuelto zaměřeného na vrcholné výkony.

Pneumatiky Bridgestone Potenza Sport vyvinuté speciálně pro Lamborghini Revuelto jsou k dispozici také s technologií RFT (Run Flat Technology). Řidiči díky ní mohou pokračovat v bezpečné jízdě dokonce i po ztrátě tlaku v poškozené pneumatice. Technologie RFT vyvolává v řidičích pocit maximální jistoty, protože i při nulovém tlaku v pneumatice mohou ujet 80 km rychlostí 80 km/h.

Přečtěte si také:   Pirelli obouvá Lamborghini Countach již 50 let. Pneu Pirelli dostává i nejnovější Countach LPI 800-4

Nabídka speciálně vyvinutých pneumatik pro všechny druhy řidičů

Nové Lamborghini Revuelto je na přání nabízeno také se speciálně vyvinutými pneumatikami Bridgestone Potenza Race a Blizzak LM005. Pneumatiky Bridgestone Potenza Race jsou koncipovány pro jízdu na závodním okruhu s cílem posouvat hranice přilnavosti a ovladatelnosti až na samotný limit. Pneumatiky Bridgestone Blizzak LM005 jsou ideálním řešením pro zimní provoz, protože nabízejí výjimečnou adhezi na sněhu a současně poskytují bezpečné řízení s pohotovými reakcemi a mimořádnou precizností na suchém i mokrém povrchu.

Steven De Bock, viceprezident společnosti Bridgestone EMIA odpovědný za divizi pneumatik pro náhradní spotřebu a originální výbavu, k tomu uvedl: „Bridgestone pro Lamborghini vyvinul speciální pneumatiky, které dokonale doplňují a vylepšují charakter modelu Revuelto. Vytvořili jsme pneumatiky, které zajišťují ovladatelnost nezbytnou u tak vysoce výkonného vozu a současně disponují technologií RFT, aniž by to znamenalo kompromisy z hlediska sportovních výkonů. Současně nabízíme řadu variant, které vycházejí vstříc různým požadavkům řidičů. Ti si tak mohou užívat Lamborghini Revuelto za všech podmínek po celý rok.“

Přečtěte si také:   Koncepční vůz Opel Experimental sází na kola s technologií RONAL

Výsledek vzrušující a exkluzivní spolupráce

Cristian Mastro, marketingový ředitel společnosti Lamborghini, o další fázi spolupráce řekl: „Máme velkou radost, že jsme znovu mohli spolupracovat se společností Bridgestone v roli našeho exkluzivního partnera pro pneumatiky. Toto partnerství pro nový model Revuelto je pokračováním naší intenzivní spolupráce s firmou Bridgestone na našich supersportovních vozech, která v poslední době zahrnovala například vývoj speciálních pneumatik Bridgestone pro modely Huracán STO, EVO, Tecnica a Sterrato.“

Pneumatiky Bridgestone pro Lamborghini Revuelto byly vyvinuty a jsou vyráběny v Itálii. Konstrukci i testování mělo na starosti evropské výzkumné a vývojové centrum Bridgestone, které používá technologii virtuálního vývoje pneumatik společnosti Bridgestone. Tento trvale udržitelný přístup umožňuje vytvořit a testovat digitální verze vyvíjených pneumatik již před fází výroby prototypů. Během vývoje se tak sníží spotřeba surovin a množství emisí CO2.

Prémiové, vysoce výkonné pneumatiky Potenza Sport, specificky vyvinuté pro Lamborghini Revuelto, se dodávají v rozměrech 265/35 ZRF 20 pro přední nápravu a 345/30 ZRF 21 pro zadní nápravu, resp. 265/30 ZRF 21 pro přední nápravu a 355/25 ZRF 22 pro zadní nápravu. Jak je patrné z označení „ZRF“, disponují všechny uvedené verze technologií RFT (Run-Flat Technology). Kromě toho byla zkonstruována také kombinace pneumatik Potenza Sport s ještě sportovnějšími vlastnostmi, která je k dispozici v rozměrech 265/35 ZR 20 pro přední nápravu a 345/30 ZR 21 pro zadní nápravu. Jako výbava na přání pro jízdu na závodním okruhu jsou nabízeny pneumatiky Bridgestone Potenza Race v rozměrech 265/35 ZR 20 a 345/30 ZR 21. Ze sortimentu příslušenství si mohou klienti kromě toho vybrat také zimní pneumatiky Bridgestone Blizzak LM005 v různých kombinacích včetně rozměrů 265/35 R 20, resp. 265/30 R 21 pro přední kola a 345/30 R 21, resp. 355/25 R 22 pro zadní kola.

Přečtěte si také:   Lamborghini Aventador dostalo kola HRE Wheels s retro vzhledem

Partnerství značek Bridgestone a Lamborghini naplňuje vizi firmy Bridgestone poskytovat zákazníkům a společnosti přidanou hodnotu v podobě trvale udržitelných řešení. Základem tohoto úsilí je iniciativa Bridgestone E8 Commitment – široký, globální korporátní závazek, jenž jasně definuje přidanou hodnotu, kterou bude firma poskytovat společnosti, zákazníkům a budoucím generacím v osmi klíčových oblastech. Tento projekt je konkrétně spjatý s oblastí „Emoce: závazek inspirovat nadšení a šířit radost ve světě mobility“.