Pneumatiky Zimní pneumatiky

Bridgestone Duravis Van Winter ENLITEN: nová zimní pneumatika pro lehké užitkové vozy se představuje

Bridgestone Duravis Van Winter ENLITEN

Společnost Bridgestone, globální lídr v oblasti prémiových pneumatik a řešení pro udržitelnou mobilitu, dnes představila novou prémiovou zimní pneumatiku pro lehké užitkové vozy. Bridgestone uvede na trh pneumatiku Duravis Van Winter ENLITEN, která bude pro řidiče lehkých užitkových vozů a provozovatele vozových parků v podmínkách každodenního zimního provozu oporou, a současně jim pomůže snižovat celkové provozní náklady.

Podle nezávislých testů organizace TÜV SÜD dosahuje Bridgestone Duravis Van Winter nejlepších brzdných výkonů a trakce ve své třídě jak na sněhu, tak na ledu. Řidičům tím po celou zimu zajistí bezpečnou jízdu s maximální ovladatelností. Pneumatika vhodná i pro elektricky poháněné lehké užitkové vozy obdržela na informačním štítku EU hodnocení A za přilnavost na mokru.

Přečtěte si také:   AZ pneu doporučuje vítěze testů zimních pneu 2023

Bridgestone Duravis Van Winter se může pochlubit nejdelší životností v porovnání s ostatními prémiovými zimními alternativami – což potvrdila nezávislá organizace TÜV SÜD –, a pomůže tak zkracovat prostoje vozidla, snižovat náklady a zlepšovat efektivitu využívání zdrojů.2 V porovnání s předchozím modelem došlo navíc ke snížení valivého odporu o 13 procent3. Nižší spotřeba paliva, resp. elektrické energie je dalším faktorem, který přispívá k minimalizaci celkových provozních nákladů a dopadů na životní prostředí.

Za uvedenými významnými zlepšeními provozních vlastností stojí technologie ENLITEN, soubor nejmodernějších technologií poskytující výrazné prodloužení životnosti pneumatiky bez kompromisů pro její výkonnost na sněhu, ledu, mokru nebo suchu. Nová pneumatika profituje také z optimalizovaného dezénu a nového složení směsi, které snižují valivý odpor a zvyšují přilnavost na sněhu. Tyto inovace jsou kombinovány s velkou styčnou plochou, jež zaručuje vynikající provozní vlastnosti na zledovatělém povrchu.

Bridgestone Duravis Van Winter ENLITEN

Díky použití technologie ENLITEN je pneumatika Bridgestone Duravis Van Winter vhodná i pro elektricky poháněné lehké užitkové vozy – splňuje jak všeobecné požadavky na provozní vlastnosti jakéhokoli vozidla, tak i specifické požadavky elektromobilů.

Pneumatika Bridgestone Duravis Van Winter ENLITEN byla vyvinuta v Evropě a na trh bude uvedena v červenci 2024 v 19 rozměrech pro kola s průměrem ráfku od 15 do 17 palců. Pneumatika bude k dispozici v celé Evropě, Turecku a Společenství nezávislých států (SNS).4 Nová pneumatika završí produktovou řadu prémiových pneumatik Bridgestone pro lehké užitkové vozy, která již zahrnuje letní pneumatiky Bridgestone Duravis Van a celoroční pneumatiky Duravis All Season.

Přečtěte si také:   Nové zimní pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance 3 se představují

Stefano Sanchini, viceprezident společnosti Bridgestone EMEA odpovědný za produkty pro trh náhradní spotřeby, k představení nové zimní pneumatiky uvedl: „Spolehlivá a robustní pneumatika Bridgestone Duravis Van Winter ENLITEN je vhodná i pro elektricky poháněné lehké užitkové vozy a svou konstrukcí vychází vstříc potřebám uživatelů moderních lehkých užitkových vozů a provozovatelů vozových parků. Chtěli jsme vytvořit zimní pneumatiku pro lehké užitkové vozy, která dokáže vylepšit každodenní provoz a současně i poskytnout výhody z hlediska dlouhodobých nákladů a hospodárnosti. Našeho cíle jsme dosáhli kombinací nejlepších výkonů ve své třídě, jejichž výsledkem je mimořádně dlouhá životnost spolu s vynikající hospodárností a bezpečností za všech zimních podmínek.“