Pneumatiky Zimní pneumatiky

Bridgestone uvádí na trh novou generaci zimní pneumatiky Blizzak 6 ENLITEN

Zimní pneu Bridgestone Blizzak 6 ENLITEN

Bridgestone představil novou zimní pneumatiku. Nová pneumatika Bridgestone Blizzak 6 ENLITEN je vhodná i pro elektromobily a motoristům poskytne vynikající provozní vlastnosti na sněhu, nejlepší brzdné výkony na mokru ve své třídě a prodlouženou životnost.

Vzhledem k tomu, že se evropští řidiči v zimě nejčastěji potýkají s jízdou na mokré vozovce, byly pneumatiky Bridgestone Blizzak 6 ENLITEN zkonstruovány s cílem poskytovat nejlepší provozní vlastnosti za deštivého počasí. Testy realizované organizací TÜV SÜD, jedním z nejrespektovanějších nezávislých institutů pro testování automobilové techniky v Evropě, potvrdily, že nová zimní pneumatika značky Bridgestone nabízí nejkratší brzdnou vzdálenost na mokré vozovce.

Pneumatika Bridgestone Blizzak 6 ENLITEN je navržena pro všechny provozní podmínky, s nimiž se řidiči mohou setkat v zimním období. Proto také nabízí v porovnání se svým předchůdcem vylepšené provozní vlastnosti na sněhu, díky nimž zajišťuje vynikající mobilitu a kontrolu nad vozem. Nezávislá organizace TÜV SÜD označila pneumatiku Blizzak 6 ENLITEN za nejlepší z hlediska brzdění a trakce na sněhu.

Přečtěte si také:   AZ pneu doporučuje vítěze testů zimních pneu 2023

Nová vlajková loď v nabídce zimních pneumatik Bridgestone se může pochlubit také značně prodlouženou životností – o 32 % v porovnání s jejím předchůdcem, mnohonásobně oceňovanou pneumatikou Blizzak LM005. To přispívá k vysoké efektivitě využívání zdrojů. Prodloužení životnosti pneumatiky téměř o třetinu, což je ekvivalentem jedné zimní sezony navíc, přináší řidičům rovněž úsporu nákladů.

Vylepšení provozních vlastností pneumatiky Bridgestone Blizzak 6 ENLITEN umožnila technologie ENLITEN, inovativní přístup společnosti Bridgestone k vývoji pneumatik. V tomto specifickém případě je technologická platforma pro pneumatiky ENLITEN kombinována s rozmanitými inovacemi v oblastech běhounu a pryžové směsi – včetně optimalizovaného dezénu a vhodně vybrané směsi, rovnoměrnějšího průběhu opotřebení pneumatiky a optimalizovaného rozložení lamel. Díky použití technologie ENLITEN je při výrobě pneumatiky použito 25 procent recyklovaných a znovu použitelných materiálů.

Nová prémiová zimní cestovní pneumatika značky Bridgestone je díky zavedení technologie ENLITEN vhodná také pro elektromobily. Její konstrukce uspokojuje všeobecné nároky na provozní vlastnosti všech vozidel i specifické požadavky elektromobilů, a podporuje tak realizaci závazku společnosti Bridgestone zvyšovat hospodárnost a dostupnost elektromobilů.

Nová pneumatika Bridgestone Blizzak 6 ENLITEN byla zkonstruována a je vyráběna v Evropě a na trhu v tomto regionu bude k dispozici od května 2024. Pneumatika se bude dodávat ve 189 rozměrech pro 16“ až 22“ kola, z nichž 54 rozměrů je nových. Další rozměry budou uvedeny na trh v roce 2025.

Přečtěte si také:   Nové zimní pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance 3 se představují

Novou prémiovou zimní cestovní pneumatiku představil prezident společnosti Bridgestone EMEA Laurent Dartoux: „Pneumatika Blizzak LM005 posunula svými neuvěřitelnými 23 vítězstvími od roku 2020 laťku vysoko, ale s pneumatikou Blizzak 6 ENLITEN posouváme jízdu v zimě na ještě vyšší úroveň. Náš tým odborníků vytvořil prémiovou zimní pneumatiku, jež zvládne jakoukoli překážku, kterou před ní zima postaví. Pneumatika Bridgestone Blizzak 6 ENLITEN je díky technologii ENLITEN vhodná i pro elektromobily. Přitom poskytuje maximální bezpečnost a nejvyšší výkony za současného zlepšení vlastností v oblasti trvalé udržitelnosti. Představení této pneumatiky je v souladu se závazkem ‚Bridgestone E8 Commitment‘ dalším milníkem v rámci urychlené realizace naší vize trvale udržitelné budoucnosti mobility.“