Pneumatiky Letní pneumatiky

Firestone uvádí na trh novou cestovní pneumatiku Roadhawk 2 ENLITEN

Firestone Roadhawk 2 ENLITEN

Firestone oznámil, že uvádí na trh novou pneumatiku Roadhawk 2 ENLITEN, následníka letní cestovní pneumatiky Roadhawk. Nejnovější pneumatika značky Firestone byla zkonstruována pomocí inovativní technologické platformy pro pneumatiky ENLITEN a poskytuje nejlepší přilnavost na mokru ve své třídě, delší životnost a nižší spotřebu paliva/elektrické energie v porovnání s předchozí generací. Nejnovější člen produktové řady Firestone je koncipován také pro elektromobily.

Vylepšené provozní vlastnosti pro překonávání každodenních výzev

Firestone Roadhawk 2 ENLITEN poskytne motoristům maximální kontrolu nad vozem při překonávání výzev v každodenním silničním provozu, ať se jedná o hustou dopravu, náhlé brzdění, nebo rychlou jízdu na dálnici.

Tato pneumatika ve své konstrukci kombinuje nejmodernější technologie ENLITEN, které poskytují maximální bezpečnost, vynikající provozní vlastnosti a vylepšenou udržitelnost. V případě pneumatiky Firestone Roadhawk 2 ENLITEN nalézá uplatnění také inovativní technologie mísení spolu se směsí NanoPro-Tech s vysokým obsahem siliky, která je mimořádně odolná vůči oděru a prodlužuje životnost.

Přečtěte si také:   Nejlepší známky pro pneumatiky Hankook pro elektromobily a letní pneumatiky (2024)

Výsledkem je pneumatika s významně vylepšenými provozními vlastnostmi oproti předchozí generaci pneumatiky Firestone Roadhawk. Firestone Roadhawk 2 ENLITEN nabízí nejlepší přilnavost na mokru ve své třídě, za níž bylo pneumatice uděleno na informačním štítku EU hodnocení A, a o 20 procent delší životnost než původní pneumatika Firestone Roadhawk. Dalším přínosem je snížení valivého odporu o 12 procent, což optimalizuje spotřebu paliva, resp. elektrické energie.

Nejnovější pneumatika Firestone, která byla vyvinuta v římském výzkumném a vývojovém centru společnosti Bridgestone, je díky použití souboru technologií ENLITEN koncipována také pro použití na elektromobilech. To znamená, že splňuje jak celkové požadavky na provozní vlastnosti jakéhokoli vozidla, tak i specifické požadavky elektromobilů.

Rozšířená nabídka pokrývající 90 % trhu ve středním segmentu letních pneumatik

Nejnovější pneumatika značky Firestone bude v Evropě a na Středním východě k dispozici od ledna 2024, a to v rozměrech od 17 do 21 palců. V porovnání s původní pneumatikou Roadhawk budou mít zákazníci výběr rozšířený o 19 nových rozměrů. Pneumatika Firestone Roadhawk 2 ENLITEN bude uvedena na trh s větším zaměřením na segment velkých a velmi velkých kol a pokryje 90 % celkového trhu ve středním segmentu letních pneumatik. Od ledna 2025 budou k dispozici 16“ rozměry, které posunou celkový počet nabízených variant na 112.

Přečtěte si také:   Nokian Tyres uvádí nově modernizované letní pneumatiky Powerproof 1 a Wetproof 1

„Řidiči požadují v každodenním silničním provozu bezpečnost a v současné situaci také ještě výhodnější poměr cena/výkon,“ říká Steven De Bock, viceprezident společnosti Bridgestone EMIA odpovědný za pneumatiky pro trhy náhradní spotřeby i originální výbavy. „Roadhawk ztělesňuje to nejlepší, co může značka Firestone nabídnout, a nyní jsme tuto pneumatiku posunuli na ještě vyšší úroveň prostřednictvím neuvěřitelných schopností souboru technologií ENLITEN. Pneumatika Roadhawk 2 ENLITEN je koncipována i pro elektromobily a nabízena v ještě širší škále rozměrů. Její přínosy z hlediska provozních vlastností tak může využívat mnohem větší počet řidičů.“