Magazín

Bridgestone zavádí technologii ENLITEN do motorsportu pneumatikami obsahujícími materiál z recyklátů a obnovitelných zdrojů

Bridgestone oznámil, že bude týmům v soutěži solárně poháněných automobilů Bridgestone World Solar Challenge (BWSC) dodávat pneumatiky obsahující 63 % materiálů vyrobených z recyklátů a obnovitelných zdrojů. Pneumatiky vyvinuté podle specifických požadavků jsou připraveny na jedinečnou výzvu v podobě závodu napříč Austrálií o délce 3000 kilometrů.

Bridgestone vždy podporoval bezpečnost v motoristickém sportu, v němž musí jezdci opakovaně čelit extrémním podmínkám a situacím. Společnost se prostřednictvím motoristického sportu s nesmírnou hrdostí a vášní neúnavně věnuje dalšímu vývoji technologie a výroby, logistice, síle své značky a rozvoji talentů. Bridgestone oslavuje v roce 2023 šedesáté výročí svých aktivit v motoristickém sportu a s hrdostí pokračuje v podporování udržitelného globálního motoristického sportu.

„ENLITEN“: Nová technologie společnosti Bridgestone pro prémiové pneumatiky v elektromobilové éře

Bridgestone vyvinul pro letošní soutěž solárně poháněných automobilů BWSC 2023 nové pneumatiky s technologií ENLITEN, která je novou základní technologií společnosti pro její produkty. ENLITEN překonává konvenční pneumatiky lepšími ekologickými vlastnostmi a současně s velkými rezervami uspokojuje požadavky zákazníků a trhu na produktové vlastnosti. Bridgestone díky značnému pokroku, který technologie ENLITEN přináší v oblasti provozních vlastností, významně zvyšuje přidanou hodnotu poskytovanou lidské společnosti a zákazníkům.

Přečtěte si také:   První hyper-SUV Lotus Eletre dostal 10 typů pneumatik Pirelli

Pneumatiky s technologií ENLITEN dodávané týmům v soutěži BWSC jsou díky svému nízkému valivému odporu, opotřebení a hmotnosti připraveny na extrémní zatížení, jemuž budou vystaveny během závodu o délce 3000 km. Bridgestone poskytne jednotlivým týmům individualizované pneumatiky podle jejich požadavků, aby ukázal silné stránky nové technologie ENLITEN a výjimečné vlastnosti pneumatik. Bridgestone bude pokračovat v dalším vývoji pneumatik vybavených technologií ENLITEN a dodávat je v individualizovaných verzích zákazníkům v motoristickém sportu i na trhu s konvenčními pneumatikami.

Bridgestone ENLITEN

Pneumatiky pro soutěž BWSC obsahují 63 % materiálů z recyklátů a obnovitelných zdrojů

Mezi pneumatikami dodávanými společností Bridgestone bude také pneumatika, v jejíž konstrukci mají materiály získávané z recyklátů a obnovitelných zdrojů podíl 63 % (ukazatel materiálové cirkularity MCN – Material Circularity Number), což je výrazné zlepšení v porovnání s cca 30 % v ročníku BWSC 2019. Mezi materiály z recyklátů a obnovitelných zdrojů použité při vývoji těchto pneumatik patří recyklovaná organická vlákna, opakovaně zpracované saze, recyklované pryžové chemikálie, recyklovaná ropa a výztužný materiál používající recyklovanou ocel. Pneumatiky dodávané pro třídu vozidel „Cruiser“ byly speciálně vyvinuty tak, aby mohly obsahovat siliku z rýžových slupek a saze získávané pyrolýzou z použitých pneumatik.

Přečtěte si také:   K čemu slouží žhavicí svíčky?

Logistika s nízkými emisemi CO2 z přepravy pneumatik

Společnost Bridgestone se při přepravě pneumatik BWSC rozhodla spolupracovat s DHL, předním poskytovatelem logistických služeb, jehož cílem je dosáhnout nulových emisí do roku 2050. Přeprava pneumatik na soutěž BWSC bude mít 100% neutrální bilancí emisí CO2 díky řešení DHL GoGreen Plus na základě kombinace udržitelného lodního paliva a kompenzace emisí uhlíkovými kredity VER Gold Standard.

„Bridgestone s nadšením přispívá k udržitelnější budoucnosti motoristického sportu prostřednictvím našich pneumatik ENLITEN pro účastníky soutěže Bridgestone World Solar Challenge, obsahujících 63 % materiálu z recyklátů a obnovitelných zdrojů, a našich kooperativních iniciativ v oblasti dodavatelských řetězců. Tuto novou technologii předvedeme v extrémních podmínkách,“ řekl Naotaka Horio, ředitel divize Bridgestone Motorsports. „Jako titulární sponzor se navíc těšíme, že pomůžeme různým mladým inženýrům z celého světa vytvářet v soutěži BWSC průkopnické technologie, které mohou sehrát roli v budoucí společnosti s udržitelnější mobilitou.“Udržitelnost tvoří základ pro obchodní rozhodování podnikového managementu společnosti Bridgestone, která tak usiluje o realizaci své vize pro rok 2050, podle níž hodlá poskytovat přidanou hodnotu lidské společnosti a zákazníkům jako firma nabízející trvale udržitelná řešení. Soutěž BWSC hraje v tomto vývoji jedinečnou roli, protože sbližuje motoristický sport a trvale udržitelná řešení pro budoucnost.

Přečtěte si také:   Pirelli má nové logo pro označení pneumatik s nejméně 50 % udržitelných materiálů

BWSC reprezentuje hodnoty „Energie“ a „Emoce“, definované v rámci iniciativy Bridgestone E8 Commitment, která definuje závazek společnosti Bridgestone podílet se na realizaci společnosti s uhlíkově neutrální mobilitou (Energie) a inspirovat nadšení a šířit radost ve světě mobility (Emoce).