Pneumatiky Nákladní pneumatiky

Bridgestone zavádí do nové produktové řady pneumatik Ecopia pro dálkovou dopravu technologie ENLITEN, které vozovým parkům zvýší hospodárnost a sníží provozní náklady

Bridgestone zavádí do nové produktové řady pneumatik Ecopia pro dálkovou dopravu technologie ENLITEN, které vozovým parkům zvýší hospodárnost a sníží provozní náklady

Společnost Bridgestone dnes představila nejnovější generaci rodiny pneumatik Ecopia pro dálkovou dopravu. Nová produktová řada Bridgestone Ecopia ENLITEN, koncipovaná pro vozové parky usilující o maximální hospodárnost a snižování celkových nákladů, je výsledkem inovativního přístupu společnosti Bridgestone k vývoji pneumatik, ENLITEN, který zvyšuje odolnost vůči opotřebení a snižuje valivý odpor v celoročním provozu.

Příprava vozových parků na spolehlivý provoz v měnícím se světě

Více než polovina veškeré nákladní dopravy v Evropě je realizována na silnicích, z toho téměř 40 procent tvoří mezinárodní přeprava. Poptávka po dálkové dopravě je vysoká, ale toto odvětví se také přizpůsobuje ekonomickým tlakům na nákladovou efektivitu, přísnějším emisním normám a integraci nových řešení založených na inovativním síťovém propojení.

Bridgestone v reakci na požadavky provozovatelů vozových parků, kteří hledají optimální pneumatiky pro své měnící se potřeby, uvádí na trh novou řadu pneumatik Ecopia ENLITEN pro dálkovou dopravu poskytující nejvyšší hospodárnost ve své třídě.

Ecopia ENLITEN je první nákladní pneumatikou Bridgestone, v níž nalézá uplatnění ENLITEN. ENLITEN je kombinace nejmodernějších technologií poskytujících maximální bezpečnost, vynikající provozní vlastnosti, vylepšené charakteristiky z hlediska udržitelnosti a nižší náklady na provoz. Pneumatiky ENLITEN jsou současně připraveny na budoucnost, protože jsou koncipovány také pro elektrická vozidla.

Firestone uvádí na trh produktovou řadu silničních pneumatik pro regionální nákladní dopravu s delší životností a vyšší hospodárností

Soubor technologií ENLITEN pro pneumatiky Ecopia zahrnuje nové technologie a inovace společnosti Bridgestone. Mezi ně patří nízkoenergetické dezény, vysoce výkonné směsi zaměřené na hospodárnost a nová konstrukce spirálového nárazníkového pásu u nízkoprofilových vodicích pneumatik Ecopia Steer ENLITEN, která zlepšuje vlastnosti při změnách směru jízdy a optimalizuje rozložení tlaku, čímž se prodlužuje životnost.

Produktová řada Bridgestone Ecopia ENLITEN díky tomu snižuje náklady i emise CO2. Tyto pneumatiky mají na informačním štítku EU hodnocení valivého odporu A. V porovnání s předchozí generací byl valivý odpor záběrových pneumatik snížen o 12 procent, u vodicích pneumatik se podařilo dosáhnout poklesu valivého odporu o 8 procent. Oproti předchozí generaci byla výrazně prodloužena také životnost pneumatik Ecopia ENLITEN. Vodicí pneumatiky ujedou o 40 procent více kilometrů – bez kompromisů z hlediska pravidelnosti opotřebení – a záběrové pneumatiky vydrží až o 6 procent déle.

Pneumatiky z produktové řady Ecopia ENLITEN jsou vhodné také pro celoroční dálkovou dopravu, což na informačním štítku EU dokládá hodnocení přilnavosti na mokru B a symbol horského štítu a sněhové vločky. Ke snižování nákladů přispívá rovněž velmi robustní kostra pneumatiky pro lepší protektorovatelnost. Nová produktová řada Ecopia, vyvinutá s ohledem na digitální budoucnost mobility, je již vybavena transpondéry RFID (Radio-Frequency Identification; identifikace na rádiové frekvenci) a může být vybavena senzory připevněnými k pneumatice.

Podpora vozových parků daty pro jejich cestu k udržitelnosti

Nové vodicí pneumatiky Bridgestone Ecopia Steer ENLITEN a záběrové pneumatiky Ecopia Drive ENLITEN jsou k dispozici od ledna 2024 v rozměru 315/70 R 22,5. Další čtyři rozměry rozšíří nabídku v průběhu roku 2024 a v roce 2025 bude následovat ještě jeden rozměr. Produktovou řadu završí pneumatiky Ecopia Trailer ENLITEN pro návěsy a přívěsy, které budou zařazeny do nabídky v závěru roku 2024.

Nové pneumatiky budou k dispozici také v rámci služby Bridgestone Fleetcare, která zahrnuje individualizovatelná řešení propojující produkty, data, technologie a služby pro vozové parky. Fleetoví zákazníci společnosti Bridgestone budou moci díky tomu získat ze svých pneumatik ještě větší přidanou hodnotu.

„V důsledku zvyšování cen paliv rostou vozovým parkům provozní náklady. Tuto naléhavou výzvu pomůže našim fleetovým zákazníkům překonávat naše nová produktová řada Ecopia ENLITEN s nejvyšší hospodárností ve své třídě a prodlouženou životností. U nové produktové řady pneumatik Ecopia jsme se zaměřili nejen na snižování nákladů, ale vyvinuli jsme ji také tak, aby podporovala vozové parky na jejich cestě k trvalé udržitelnosti. Používáním nových pneumatik Ecopia může průměrná evropská flotila v dálkové dopravě snížit emise CO2 o XXX tun ročně1,“ říká Waqqas Ahmad, ředitel prodeje firemním zákazníkům ve společnosti Bridgestone EMIA. „Jsme přesvědčeni o tom, že naše právě představené pneumatiky jsou nejlepší novou volbou v prémiovém segmentu pro dálkovou dopravu.“