Pneumatiky Nákladní pneumatiky

Firestone uvádí na trh produktovou řadu silničních pneumatik pro regionální nákladní dopravu s delší životností a vyšší hospodárností

Firestone FS424, Firestone FD624 a Firestone FT524

Firestone uvádí na trh novou produktovou řadu silničních pneumatik pro regionální nákladní dopravu, která byla vyvinuta s využitím technologie Bridgestone ENLITEN. Nejnovější produktová řada silničních pneumatik pro regionální nákladní dopravu od průkopnické značky kombinuje vynikající poměr cena/výkon se spolehlivými provozními vlastnostmi. Vyšší kilometrový výkon a hospodárnost v porovnání s předchozími modely sníží provozovatelům vozových parků celkové náklady TCO i ekologickou stopu.

Spolehlivý provoz, nižší provozní náklady

Firestone těží ze své 120leté historie v odvětví pneumatik a vychází vstříc požadavkům zákazníků, kteří hledají spolehlivé produkty nabízející výhodný poměr cena/výkon. Nová produktová řada silničních vodicích, záběrových a návěsových pneumatik Firestone pro regionální nákladní dopravu s označením FS424, FD624 a FT524 nabízí nejvyšší úroveň spolehlivosti. Tyto pneumatiky jsou koncipovány s ohledem na reálné podmínky regionálního provozu a splňují očekávání současných vozových parků.

Nejnovější produktová řada pneumatik Firestone se vyznačuje až o 20 procent delším kilometrovým výkonem v porovnání s předchozími modely, což snížilo náklady na kilometr o 10 procent. Nová produktová řada zvyšuje také hospodárnost, jak dokládají konkurenceschopná hodnocení na EU informačních štítcích. V porovnání s předchůdci se podařilo snížit valivý odpor až o 15 procent. A díky protektorovacím řešením Bridgestone mohou vozové parky a další zákazníci snadno prodloužit životnost svých pneumatik a snížit celkové náklady.

Delší životnost a optimalizovanou hospodárnost umožnilo zavedení technologie ENLITEN, která je použita v produktové řadě silničních pneumatik Firestone pro regionální nákladní dopravu poprvé. ENLITEN optimalizuje vozovým parkům celkové náklady a urychluje jejich cestu k trvalé udržitelnosti. Technologická platforma pro pneumatiky ENLITEN je inovativním přístupem společnosti Bridgestone k vývoji pneumatik, který kombinuje nejmodernější technologie poskytující řidičům nejvyšší úroveň bezpečnosti a vynikající provozní vlastnosti a současně zvyšuje udržitelnost pneumatiky.

Nejnovější produktová řada silničních pneumatik Firestone pro regionální nákladní dopravu zaručuje také spolehlivý celoroční provoz díky konkurenceschopnému hodnocení přilnavosti na mokru na EU štítcích a symbolu horského štítu a sněhové vločky.

Nejnovější produktová řada pneumatik Firestone pro nákladní vozidla nabídne oproti předchozím modelům ještě širší výběr včetně šesti nových rozměrů. První rozměry budou přicházet na trh od září 2023 a zbývající budou následovat v průběhu roku 2024. Nová produktová řada nahradí současnou produktovou řadu Firestone Plus.

Waqqas Ahmad, ředitel prodeje produktů pro užitková vozidla ve společnosti Bridgestone EMIA, k tomuto oznámení poznamenal: „Flotily nákladních vozidel potřebují pneumatiky, které kombinují celoroční spolehlivost s nižšími celkovými náklady – především v současném klimatu. Naším prvním použitím technologie ENLITEN jsme našli přímou odpověď na požadavky zákazníků a pro podmínky reálného světa jsme vyvinuli novou produktovou řadu nákladních pneumatik Firestone, jejímž cílem je stát se nejlepší volbou ve středním segmentu. Pneumatiky FS424, FD624 a FT524 nabízené v široké škále rozměrů jsou milníkem jak pro značku Firestone, tak pro vozové parky, které bedlivě sledují své náklady a hledají v oblasti pneumatik výhodný nákup.“