Pneumatiky Nákladní pneumatiky

Continental uvádí nové pneumatiky Conti Hybrid HS5 a Conti Hybrid HD5 pro řízenou a hnací nápravu

Continental-Gen5-hs5-hd5

Odvětví dopravy a logistiky zažívá nebývalý rozmach. Změny v chování spotřebitelů a rychlý růst online nakupování vedly k tomu, že se doprava stala největším odvětvím obchodu se zbožím v Evropě. Stabilní dodavatelské řetězce jsou životně důležité, regionální doprava nabývá stále většího významu a zejména vozidla zapojená do regionální přepravy zboží musí prokázat schopnost splnit neustále se měnicí požadavky. Časté brzdění a opětovné rozjíždění, manévry ve stísněných podmínkách a různé náklady na měnícím se povrchu vozovky jsou každodenní výzvou. A pneumatiky jako přímý kontakt mezi vozidlem a vozovkou hrají zásadní roli. Společnost Continental vyvinula novou řadu pneumatik Conti Hybrid 5. generace, které se vyrovnávají s každodenními výzvami na regionálních trasách, ale i dálnicích a rychlostních cestách.

Partner, na kterého se můžete spolehnout během celé životnosti

Pneumatiky Conti Hybrid HS5 pro řízenou nápravu a Conti Hybrid HD5 pro hnací nápravu v rozměru 22,5 palců jsou určeny pro kombinované použití na regionálních silnicích a dálnicích. Pneumatiky splňují různorodé požadavky na vozový park, tj. časté zrychlování, brzdění, manévrování a zatáčení na různých površích vozovek. Nové prémiové pneumatiky se vyrovnávají s nesčetnými výzvami díky řade špičkových vývojových řešení; inovativní běhouny, nové směsi a nejmodernější konstrukce kostry plášťů poskytují optimální výkon díky vynikajícímu kilometrovému výkonu, odolnosti a trakci v kombinaci s optimalizovaným valivým odporem. Díky tomu je nová pneumatika Conti Hybrid spolehlivým partnerem po celou dobu své životnosti. Nová řada pneumatik Conti Hybrid 5. generace vyniká kilometrovým proběhem až o 20 % vyšším než u předchozí generace – v závislosti na příslušném rozměru pneumatiky.

Tato nová řada pneumatik nabízí výjimečný celkový výkon po celou dobu životnosti pneumatik, protože byla vyvinuta speciálně pro potřeby regionální dopravy. „Díky vysokému kilometrovému proběhu, který pneumatiky nabízejí, a prémiovému řešení protektorování pomáhá dlouhá životnost pneumatik dosáhnout vysoké úrovně efektivity vozového parku, a tím zajistit jeho udržitelné řízení,“ říká Hinnerk Kaiser, vedoucí produktového vývoje pneumatik pro autobusy a nákladní automobily společnosti Continental.

Přečtěte si také:   Continental UltraContact NXT vyhrála Swiss Automotive Show Innovation Award 2023

Vzorec pro splnění různých požadavků zákazníků

Kaučukové směsi používané v řadě pneumatik Conti Hybrid Generation 5 byly vyvinuty speciálně pro splnění náročných požadavků regionální dopravy. Běhouny s dvouvrstvou konstrukcí (cap base) a inovativními směsmi umožňují vysoký kilometrový výkon, poskytují značnou robustnost a zároveň optimalizují valivý odpor při použití v regionální dopravě. To má rovněž pozitivní dopad na spotřebu paliva a emise CO2. Jak Conti Hybrid HS5 pro řízenou nápravu, tak Conti Hybrid HD5 pro hnací nápravu nabízejí prvotřídní výkon za všech povětrnostních podmínek a dokonce i se zbytkovou hloubkou dezénu ke konci životnosti pneumatiky. Zásluhu na tom má robustní běhoun s novými 3D matricovými lamelami v celé šířce.

Nultý nárazník pro optimální rozložení tlaku

Nultý nárazník u pneumatiky Conti Hybrid HS5 formátu 315/70 R22,5 přináší na řízenou nápravu dodatečnou stabilitu, rovnoměrné opotřebení a optimální protektorovatelnost. Nová konstrukce štyř vrstev nárazníků optimalizuje rozložení tlaku v kontaktní ploše, zejména při proměnlivém zatížení. A také snižuje namáhání na okrajích nárazníků pláště, což zvyšuje životnost pneumatiky a její protektorovatelnost.

Vylepšený dezén pneumatiky

Nově vyvinutý dezén pneumatiky Conti Hybrid HD5 velmi účinně chrání běhoun a plášť před poškozením. Nové vyvinutý dezén se speciálními středovými drážkami zajišťuje skvělou odolnost, rovnoměrné opotřebení a vynikající trakci a speciální vyhazovače zabraňují zachytávání kamenů v pneumatice.

Přečtěte si také:   Hankook rozšiřuje svůj evropský závod o výrobní linku na pneumatiky pro nákladní vozidla a autobusy

Nové pneumatiky Conti Hybrid budou k dispozici v mnoha rozměrech, počínaje následujícími variantami:

  • Continental Conti Hybrid HS5 315/70 R 22.5
  • Continental Conti Hybrid HS5 385/55 R 22.5
  • Continental Conti Hybrid HD5 315/70 R 22.5

Všechny pneumatiky jsou z výroby k dispozici také jako inteligentní pneumatiky a lze je připojit k digitálním řešením, jako je digitální systém správy pneumatik ContiConnect s předinstalovaným snímačem pneumatik.