Pneumatiky Celoroční pneumatiky

Nové letní a celoroční pneumatiky Nokian Tyres vynikají díky výjimečným testovacím možnostem ve zkušebních centrech

Nokian Tyres Seasonproof 1

Protože se v Evropě blíží léto, společnost Nokian Tyres, nejseverněji položený světový výrobce pneumatik, s hrdostí uvádí na trh svůj kompletní sortiment letních a celoročních pneumatik. Společnost Nokian Tyres navrhla tyto pneumatiky s pečlivou pozorností věnovanou detailům, aby splňovaly jedinečné požadavky na provoz v evropském létě a současně zjišťovaly optimální výkon, bezpečnost a jízdní komfort.

„Náš dlouhodobý cíl dodávat výjimečné pneumatiky, jež vynikají za podmínek evropského léta, se odráží v pokročilých technologiích jejich výroby a v inovativních vlastnostech začleněných do našeho nejnovějšího sortimentu letních pneumatik. Ať již jde o zlepšenou přilnavost a ovládání nebo o delší životnost, letní a celoroční pneumatiky Nokian Tyres byly navrženy tak, aby nabízeli řidičům během jejich letních cest maximální spolehlivost, bezpečnost a klid,“ uvádí Martin Dražík, produktový manažer Nokian Tyres pro střední Evropu.

Letní pneumatiky Nokian Tyres Wetproof 1 spojují maximální bezpečnost s komfortním pocitem z jízdy, takže jsou ideálním společníkem v deštivých dnech a za špatných podmínek na vozovce. Nízký valivý odpor této pneumatiky nejen zvyšuje účinnost paliva, ale rovněž přispívá k úsporám energie. Díky své výjimečné přilnavosti za mokra a pokročilým vlastnostem pneumatiky Nokian Tyres Wetproof 1 zajišťují spolehlivou cestu řidičů na mokrých vozovkách a současně bezproblémový a pohodlný pocit z jízdy.

Pro řidiče, kteří vyhledávají extrémně vysoký výkon, jsou skvělou volbou letní pneumatiky Nokian Tyres Powerproof 1. Jsou navrženy pro vynikající vlastnosti na dálnicích, a proto poskytují maximální stabilitu, přesné řízení při vysokých rychlostech a výjimečnou přilnavost na mokrých i suchých površích. Díky krátké brzdné dráze a vynikajícím vlastnostem při aquaplaningu zaručují pneumatiky Nokian Tyres Powerproof 1 bezpečnou jízdu i při vysokých rychlostech.

Celoroční pneumatiky Nokian Tyres Seasonproof 1 jsou nejuniverzálnějším výrobkem v nové nabídce letních pneumatik a nabízí flexibilní použití po celý rok. Jsou vybaveny inovativními technickými řešeními zajišťujícími maximální bezpečnost, vynikající přilnavost za mokra a nízký valivý odpor za sněhu, deště nebo slunečného počasí. Interní testy zejména ukázaly zlepšení odolnosti proti opotřebení až o 30 procent v porovnání s předchozím modelem, což prodlužuje životnost pneumatik a řidičům tak snižuje náklady na provoz.

Kvalita jako nejvyšší priorita jde ruku v ruce s nejmodernějším testováním

Důkladné testování hraje klíčovou roli v trvalém rozvoji a nepřetržité inovaci. Vývoj prémiových produktů vyžaduje komplexní testovací postupy. Proto jednotlivé modely podstupují početné zkoušky prováděné v nejmodernějších testovacích centrech Nokian Tyres: „Bílé peklo“ ve finském Ivalo, Hakka Ring ve španělském Santa Cruz de la Zarza a testovacím centu ve finské Nokii. Tyto testy posuzují výsledky pneumatik za různých povětrnostních podmínek, na odlišných vozovkách a za různých jízdních situací, což zajišťuje, že každá pneumatika bude splňovat nejpřísnější normy prémiové kvality a bezpečnosti.

Vlastní testovací centrum se zaměřením na letní a celoroční prémiové pneumatiky

Hakka Ring, jedno z největších a nejmodernějších testovacích center, je hnacím motorem inovace a dalšího vývoje nabídky letních a celoročních pneumatik společnosti Nokian Tyres. Nachází se ve španělském Santa Cruz de la Zarza a s rozlohou 300 hektarů zahrnuje 10 zkušebních tratí, včetně sedmikilometrového oválného okruhu s 5 širokými jízdními pruhy, který umožňuje náročné testování pneumatik na mokrém i suchém povrchu po celý rok. Na Hakka Ringu se důkladně testují letní, celoroční a vysokorychlostní pneumatiky. Vysokorychlostní testy na oválném okruhu, při nichž je dosahováno rychlosti až 300 km/h, posouvají možnosti pneumatik až do krajnosti. Výjimečné testovací vybavení Hakka Ringu pomáhá při vývoji nových letních a celoročních pneumatik –Nokian Tyres Powerpoorf 1, Nokian Tyres Wetproof 1 a Nokian Tyres Seasonproof 1 – a zajišťují, že výrobky Nokian Tyres nabízí vynikající výkony, bezpečnost a odolnost řidičům z celé Evropy.

„Jsme hrdí na to, že naše pneumatiky musí čelit nejnáročnějším zkušebním podmínkám – což platí zejména pro španělský Hakka Ringu, kde v létě panují silná horka,“ říká M. Dražík. „Naše nové pneumatiky podstupují pod nemilosrdným španělským sluncem ty nejnáročnější testy.“

Díky komplexnímu testování a nepřetržitému vývoji nabízí společnost Nokian Tyres vynikající produkty s výjimečnými vlastnostmi, jízdním komfortem a bezpečností na silnicích.