Pneumatiky Motocyklové pneu

Pneumatiky Bridgestone BATTLAX HYPERSPORT S23 byly vybrány pro originální výbavu modelu Yamaha MT-09

Bridgestone BATTLAX HYPERSPORT S23 Yamaha MT-09

Bridgestone oznámil, že bude dodávat pneumatiky BATTLAX HYPERSPORT S23 jako originální výbavu nového sportovního silničního motocyklu Yamaha MT-09.

Společnost Yamaha Motor vyvinula novou verzi modelu MT-09 na základě konceptu „The Knight Horse“ (Kůň rytíře), který zahrnuje další zvýšení úrovně jízdního komfortu. Design nového motocyklu ještě lépe vyjadřuje jeho silný a agilní charakter.

Bridgestone se společností Yamaha Motor při vývoji pneumatik dlouhodobě spolupracuje, čímž zvyšuje přidanou hodnotu širokého portfolia jejích motocyklů. Pneumatiky BATTLAX HYPERSPORT S23 M-Spec, zkonstruované pro nový model MT-09 podle individuálních požadavků, vycházejí z nové generace sportovních pneumatik, jejichž nový dezén optimalizuje změny tuhosti styčné plochy pneumatiky a současně si zachovává vynikající schopnost odvádět vodu při jízdě na mokrém povrchu. Výsledkem je ještě vyšší úroveň přilnavosti a dalších provozních vlastností, které hrají zásadní roli při sportovní jízdě. Tato charakteristika umocňuje zážitky z jízdy na novém motocyklu MT-09. Jezdec se může na rovince i ve velkém náklonu při průjezdu zatáčkou spolehnout na vyšší přilnavost a stabilní ovladatelnost.

Bridgestone BATTLAX HYPERSPORT S23 Yamaha MT-09

BATTLAX je značka prémiových motocyklových pneumatik společnosti Bridgestone, která díky využívání rozsáhlých zkušeností z dlouhodobého působení na nejvyšších úrovních motoristického sportu vylepšuje jízdní vlastnosti prémiových motocyklů.

V roce 2023 oslavil Bridgestone 40. výročí značky BATTLAX, jež ve své bohaté historii s bezpočtem mimořádných úspěchů ve vrcholovém motoristickém sportu vždy posouvala výkonové limity motocyklových pneumatik svými neutuchajícími snahami o dokonalost. Značce BATTLAX tak patří největší podíl na globálním trhu s prémiovými motocyklovými pneumatikami pro originální výbavu. Bridgestone se zavázal podporovat vývoj kultury bezpečné motocyklové jízdy, která přináší potěšení. Motocyklovým jezdcům nabízí pocit jistoty v souladu se svou globální strategií zaměřenou na prémiovou část trhu, v níž působí prostřednictvím své značky prémiových motocyklových pneumatik BATTLAX. Společnost Bridgestone usiluje o realizaci svého závazku „Emoce: závazek inspirovat nadšení a šířit radost ve světě mobility“ přijatého v rámci iniciativy „Bridgestone E8 Commitment“ a hodlá vyvolávat „nadšení z jízdy“ i za 10, 20 a více let.