Magazín

Nová pneumatika Bridgestone Dueler All-Terrain A/T002 umožňuje řidičům vozů s pohonem 4×4 překonávat výzvy na silnicích i v terénu

Bridgestone Dueler All-Terrain A/T002

Bridgestone, globální lídr v oblastech pneumatik a řešení pro trvale udržitelnou mobilitu, představil novou prémiovou terénní pneumatiku Bridgestone Dueler All-Terrain A/T002, která poskytuje řidičům vozidel s pohonem 4×4 naprostou kontrolu v jakémkoli terénu.

Pneumatika Bridgestone Dueler All-Terrain A/T002 umožňuje řidičům překonávat terénní výzvy a současně jim zajišťuje bezpečnou jízdu na silnicích. Pneumatika především nabízí:

  • Agresivní uspořádání dezénu umožňující ještě lepší a rychlejší adaptaci na různé druhy terénu. Zejména inovativní šestihranný tvar bloků a uspořádání dezénu poskytuje vynikající trakci a stabilitu při brzdění na různých površích a současně zaručuje výborné záběrové vlastnosti na bahnitém nebo zasněženém povrchu. Při návratu na asfalt zůstává dezén pneumatiky čistý.
  • Vynikající přilnavost na mokré i suché vozovce pro maximální kontrolu nad vozem při jízdě na rovinkách i v zatáčkách. Pneumatika Bridgestone Dueler All-Terrain A/T002 poskytuje díky směsi s vysokým obsahem siliky vynikající adhezi na mokrém povrchu. Pneumatika navíc nese označení 3PMSF a M+S. Tato certifikace dokládá, že je pneumatika v celém rozsahu připravena na provoz v zimních podmínkách a splňuje legislativní požadavky na zimní pneumatiku.
  • Delší životnost o 40 %1 v porovnání s předchozím modelem je umožněna maximalizovanou šířkou styčné plochy a její optimalizací ve spojení s větší hloubkou dezénu.
Přečtěte si také:   Jak postupovat při odškodnění nehody v roce 2023

Prémiová pneumatika, která splňuje požadavky řidičů vozidel s pohonem 4×4 na bezpečnost a výkony při dobrodružstvích v jakémkoli terénu

„Z výsledků našeho komplexního výzkumu trhu vyplývá, že řidiči vozidel s pohonem 4×4 hledají svobodu a dobrodružství a současně touží také po bezpečnosti a chtějí mít jistotu, že jsou připraveni na všechny výzvy, které na ně čekají na cestách za jakéhokoli počasí a v jakémkoli terénu. S novou pneumatikou Bridgestone Dueler All-Terrain A/T002 nabízíme všem řidičům automobilů s pohonem 4×4 – bez ohledu na to, zda hledají dobrodružství, nebo svůj vůz prostě jen používají při své každodenní práci – jistotu a kontrolu, kterou potřebují k tomu, aby mohli v náročných podmínkách na silnici i v terénu využívat maximální potenciál svých vozidel,“ řekl Emilio Tiberio, technický a provozní ředitel společnosti Bridgestone EMIA.

Bridgestone Dueler All-Terrain A/T002

Nová pneumatika Bridgestone Dueler All-Terrain A/T002, vyvinutá a vyráběná v Evropě, je k dispozici ve 43 rozměrech pro kola s průměrem ráfků 15 až 19 palců. Bridgestone tuto terénní pneumatiku zkonstruoval a testoval v evropském výzkumném a vývojovém centru Bridgestone s využitím technologie virtuálního vývoje pneumatik. Tento trvale udržitelný přístup umožňuje vytvářet digitální verze vyvíjených pneumatik a podrobovat je virtuálním testům ještě dřív, než jsou vyrobeny prototypy. Tím se v průběhu vývoje snižuje spotřeba surovin a množství emisí CO2.

Přečtěte si také:   ADAC otestoval 50 letních pneumatik 205/55 R16. Nejlépe dopadla pneu Goodyear EfficientGrip Performance 2 (2023)

Pneumatika Bridgestone Dueler All-Terrain A/T002, vytvořená v souladu s iniciativou Bridgestone E8 Commitment, je také výsledkem zkušeností a know-how, které Bridgestone získal při vývoji specifických pneumatik pro originální výbavu modelu Lamborghini Huracán Sterrato. Bridgestone byl jako exkluzivní partner pověřen, aby speciálně pro tento supersportovní vůz vyvinul celosvětově první terénní pneumatiku „run-flat“ pro supersportovní vozy, která zlepšuje terénní vlastnosti modelu Huracán Sterrato a současně maximalizuje potěšení z jízdy na asfaltu.