Magazín

Bridgestone podporuje globální tým sportovních ambasadorů pro Letní olympijské a paralympijské hry 2024 v Paříži

TeamBridgestone_Full_EMEA Low

Společnost Bridgestone Corporation (Bridgestone) navázala jako globální partner olympijských a paralympijských her partnerství s několika desítkami elitních sportovců z celého světa. Společnost vytváří na cestě k Letním olympijským a paralympijským hrám 2024 globální soupisku týmu ambasadorů značky Bridgestone.

Na soupisce týmu ambasadorů Bridgestone pro letošní hry v Paříži je 40 sportovců z 9 zemí a více než 20 sportovních disciplín. Součástí této skupiny je 20 olympijských a paralympijských medailistů, kteří dohromady získali 46 medailí.

Přečtěte si také:   Pirelli má nové logo pro označení pneumatik s nejméně 50 % udržitelných materiálů

Na seznamu ambasadorů z týmu Bridgestone zaujmou především držitelé zlatých medailí Amandine Buchardová (judo) a Mandy François-Elieová (paralympijská atletka) z Francie, Malaika Mihamboová (skok do dálky) z Německa, Gianmarco Tamberi (skok do výšky) a Gregorio Paltrinieri (plavání) z Itálie, Kosuke Hagino (plavání) z Japonska, Saúl Craviotto (sprint na kajaku) ze Španělska, Adam Peaty (plavání) a Charlotte Worthingtonová (freestyle BMX) z Velké Británie a Daniel Romanchuk (paralympijský atlet) a Susannah Scaroniová (paralympijská atletka) z USA.

Thierry Jupsin, viceprezident společnosti Bridgestone EMEA
Thierry Jupsin, viceprezident společnosti Bridgestone EMEA

„Je nám ctí spolupracovat s tímto inspirujícím týmem sportovních ambasadorů, jejichž vliv sahá daleko za hranice sportovišť a které budeme s hrdostí povzbuzovat na jejich cestě do Paříže 2024,“ řekl Thierry Jupsin, viceprezident společnosti Bridgestone EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) odpovědný za marketing značky. „Tyto osobnosti věrně ztělesňují naše přesvědčení, že tím opravdu nejdůležitějším je umožňovat všem lidem podávat nejlepší výkony, jichž jsou schopni, bez ohledu na jejich zázemí nebo schopnosti – nejen dnes, ale i v nadcházejících letech.“

Sportovci byli vybíráni na soupisku na základě shody jejich hodnot s hodnotami značky Bridgestone. Společnost Bridgestone bude v rámci svých marketingových iniciativ, akcí pro zaměstnance i zákazníky a aktivit pro komunity na cestě do Paříže oslavovat a šířit osobní příběhy a vášeň týmu ambasadorů Bridgestone. Každý sportovec rovněž obdrží finanční podporu a bude mít přístup k produktům, službám a řešením společnosti Bridgestone.

Přečtěte si také:   Bridgestone zavádí do nové produktové řady pneumatik Ecopia pro dálkovou dopravu technologie ENLITEN, které vozovým parkům zvýší hospodárnost a sníží provozní náklady

V rámci podpory paralympijského hnutí zahrnuje seznam globálních ambasadorů sdružených v týmu Bridgestone 20 paralympijských medailistů a nadějných hendikepovaných sportovců. Tým zahrnuje hendikepované sportovce z USA a Thajska.

Bridgestone také bude i nadále využívat své znalosti a zkušenosti z oboru pneumatik a gumárenských produktů ve spolupráci s odborníky, inženýry a sportovci na vylepšování vybavení pro hendikepované sportovce. Technické centrum společnosti Bridgestone Americas v Akronu (stát Ohio/USA) spolupracuje s týmem ambasadorů Bridgestone z řad hendikepovaných sportovců, mezi něž patří Chuck Aoki (vozíčkářské rugby), Aaron Pike (paralympijský atlet) a Scout Bassett (paralympijský atlet). Tato skupina se společně zabývá výzkumem využití pryže pro pneumatiky k výrobě rukavic, obručí pro manuální ovládání invalidního vozíku, běžeckých protéz, podrážek s hroty a dalších pomůcek.

TeamBridgestone_USA Low
Team Bridgestone USA

Tento výzkum byl původně zahájen ve spolupráci s hendikepovanými sportovci v Japonsku, jimž Bridgestone pomáhá dodávkami speciální pryže pro pneumatiky k výrobě rukavic a běžeckých protéz. Společnost Bridgestone také vyvinula speciální pneumatiky pro vozíčkářský tenis, které používá Manami Tanakaová, ambasadorka týmu Bridgestone a zaměstnankyně společnosti Bridgestone.

Přečtěte si také:   Goodyear pokračuje ve sponzorství Goodyear FIA ETRC se zcela novou specifikací pneumatik

Podpora olympijských a paralympijských her společností Bridgestone probíhá v souladu s iniciativou Bridgestone E8 Commitment, která sestává z osmi hodnot značky Bridgestone začínajících v angličtině na písmeno „E“ (Energy – energie, Ecology – ekologie, Efficiency – hospodárnost, Extension – rozšíření, Economy – ekonomika, Emotion – emoce, Ease – snadnost, a Empowerment – posílení postavení). Společnost Bridgestone se na základě své iniciativy Bridgestone E8 Commitment snaží vytvářet udržitelnější svět a prostřednictvím svých globálních olympijských a paralympijských partnerství a podporování týmu sportovních ambasadorů značky Bridgestone naplňuje své závazky k „emocím“ („Emotion“) a „posílení postavení“ („Empowerment“).