News

Nokian Tyres představuje symbol ELECTRIC FIT, který pomáhá řidičům elektromobilů najít vhodné pneumatiky pro jejich vozy

Nokian_Tyres_Electric_Fit_Always_tested_compatible_1500x1000

To, co se zpočátku jevilo jako mezera na trhu, se stalo předmětem masového zájmu, protože počet každoročně zakoupených elektromobilů (EV) celosvětově neustále roste. S rozšiřujícím se trhem s elektromobily ovlivňuje elektrifikace jízdy také konstrukci pneumatik. Společnost Nokian Tyres navrhuje a testuje pneumatiky určené pro elektromobily již více než 10 let. Jako důkaz kompatibility s elektromobily zavádí společnost Nokian Tyres pro své prémiové pneumatiky značky Nokian Tyres nový symbol ELECTRIC FIT.

Aby společnost Nokian Tyres usnadnila řidičům elektromobilů hledání kompatibilních pneumatik, zavádí pro celé portfolio svých stávajících i budoucích prémiových produktů nový symbol ELECTRIC FIT. Tento symbol znamená, že pneumatiky Nokian Tyres lze stejně dobře montovat na vozy se spalovacím motorem i na elektromobily, a zajišťuje tak bezpečný a vysoce kvalitní výkon výrobku bez ohledu na pohonné ústrojí vozu.

„Naše produkty jsme po léta vyvíjeli a testovali tak, aby byly kompatibilní a splňovaly potřeby řidičů elektromobilů. Trh s elektromobily se neustále rozrůstá a nový symbol ELECTRIC FIT je důkazem tohoto desetiletého úsilí,“ říká Jukka Kasi, hlavní viceprezident společnosti Nokian Tyres pro produkty a inovace.

Nový symbol ELECTRIC FIT bude celosvětově používán jako sdělení, že je prémiová řada pneumatik kompatibilní s elektromobily, a bude distribuován ve všech relevantních kanálech, aby pomohl odborníkům a spotřebitelům identifikovat výrobky společnosti Nokian Tyres jako vysoce kvalitní pneumatiky vhodné pro elektromobily.

Bezpečná jízda bez ohledu na to, jaké auto řídíte

Pneumatiky pro elektromobily musí zvládnout větší zátěž kvůli vyšší hmotnosti baterie. Musí také okamžitě reagovat na vysoký točivý moment vozidla a musí být spolehlivě ovladatelné za jakýchkoli podmínek a situací.

„Vycházíme z toho, že všechny naše produkty zajišťují bezpečnou jízdu bez ohledu na to, jaké auto řídíte. Testování zůstává klíčem k zajištění bezproblémové integrace výkonu pneumatik a elektromobilů. Změna pohonu vozidel ve skutečnosti nijak výrazně nezměnila naše zaměření. Kromě zvyšování bezpečnosti jsme vždy vyvíjeli i další vlastnosti pneumatik, jako je nízký valivý odpor, odolnost a komfort na vysoké úrovni. U elektromobilů jsou tyto vlastnosti ještě důležitější, protože si je řidiči více uvědomují,“ uvádí Kasi.

Kromě vysoce kvalitních prémiových produktů vhodných pro všechny druhy pohonu vozidel jsou vybrané speciální pneumatiky Nokian Tyres pro elektromobily vybaveny technologií pohlcování zvuku Nokian Tyres SilentDrive, díky níž je hluk v kabině tišší a odpovídá tichosti elektromobilů. Představují špičku pro nejnáročnější řidiče elektromobilů.

Neustálé inovace zaručují bezproblémové přizpůsobení pro elektromobily

Společnost Nokian Tyres vynalezla v roce 1934 první zimní pneumatiku na světě. Od té doby společnost uplatňuje inovace pro bezpečnější jízdu za všech podmínek a ročních období – a pro všechna vozidla. Výzkum a vývoj zaměřený na elektromobily začal již před více než deseti lety.

Nokian_Tyres_Electric_Fit

„Od počátku elektrifikace testuje společnost Nokian Tyres své pneumatiky a prototypy pneumatik v rámci četných zkoušek s elektromobily a se silnými i novými výrobci elektromobilů, kteří je vystavují těm nejnáročnějším podmínkám a jízdním situacím, aby pokročili ve vývoji vlastností pneumatik bez ohledu na měnící se pohon vozidla ,“ pokračuje Kasi.

Na základě průkopnické výzkumné a vývojové práce uvedla společnost Nokian Tyres již v roce 2014 na trh první zimní pneumatiku na světě určenou speciálně pro elektromobily. V době uvedení na trh byla tato pneumatika také první zimní pneumatikou na světě s energetickou třídou valivého odporu A. V roce 2012, tedy ve stejném roce, kdy Tesla představila Model S, dosáhla společnost Nokian Tyres světového rekordu v rychlosti jízdy na ledu (252,09 km/h) s elektromobilem. V roce 2020 společnost představila první pneumatiku s hroty na světě, která byla určena pro elektromobily.

„Jako nejseverněji položený výrobce pneumatik na světě jsme se vždy snažili umožnit bezpečnou jízdu po celý rok. Proto jsme chtěli zajistit, aby první řidiči elektromobilů měli k dispozici nejmodernější a nejbezpečnější zimní pneumatiky. Zima je pro nás neustálou výzvou a naše poznatky z nejnáročnějších a rychle se měnících zimních podmínek posouvají vývoj celého portfolia kupředu,“ říká Kasi.

Park testovacích vozů společnosti Nokian Tyres určených pro výzkum a vývoj je neustál modernizován, aby držel krok s rychle se vyvíjející automobilovou technologií a poskytoval řidičům stejně pokročilé pneumatiky. Jsme průkopníky v oboru pneumatik, a proto jsme zvyklí být napřed, a jak se automobilové technologie vyvíjejí, vyvíjejí se i naše pneumatiky.

Elektromobily budou brzy jen automobily

První elektromobily si kupovali techničtí nadšenci a znalci automobilů, ale s tím, jak se elektromobily stávají běžnějšími, přitahují rostoucí počet zákazníků. Mnoho zavedených automobilových značek se stále více zaměřuje na elektromobily jako alternativu ke spalovacím motorům, zejména v souvislosti s růstem automobilových značek, které se věnují výhradně elektromobilům.

„Brzy bude většina nových prodaných aut elektrických. Od toho, že elektromobily nazýváme elektromobily, se posouváme dál. Když pro ně zmizí alternativa, stanou se z nich opět jen automobily. Skvělým příkladem tohoto vývoje je Norsko, kde se již více než 80 % nových prodaných automobilů tvoří vozy na elektrický pohon. Norští řidiči elektromobilů již několik let vykazují vysokou spokojenost zákazníků s naším portfoliem prémiových pneumatik. To dokazuje, že jsme plně Electric Fit a jsme připraveni na to, až dožene zbytek světa Norsko,“ uvádí Kasi.

Budoucí pneumatiky budou ještě udržitelnější

Elektromobily jsou často považovány za jedno z řešení, jak snížit emise CO2 z automobilů a zmírnit dopady globálního oteplování.

„Zaměření se rozšiřuje od nízkého valivého odporu a energetické účinnosti k udržitelným materiálům a výrobě. V Rumunsku stavíme první továrnu na pneumatiky s nulovými emisemi CO2 na světě a věříme, že nastaví nový standard pro celý průmysl pneumatik,“ říká Teppo Huovila, viceprezident společnosti Nokian Tyres pro kvalitu a udržitelnost.

Společnost Nokian Tyres již představila pneumatiky Nokian Tyres Green Step, u nichž je 93 % materiálů recyklováno, nebo jsou obnovitelné. Cílem je, aby do roku 2030 bylo podobných 50 % všech materiálů používaných ve výrobcích naší společnosti.