Magazín

V Bridgestone vyvinuli speciální sportovní pneumatiky Potenza pro elektrické SUV značky Maserati

Maserati Grecale Folgore

Značka Bridgestone byla společností Maserati pověřena, aby vyvinula speciální 20“ pneumatiky pro její první zcela elektrické SUV, Maserati Grecale Folgore.

Po nedávno realizovaných projektech pneumatik pro originální výbavu supersportovního vozu Maserati MC20 a modelu Maserati Grecale požádala značka Maserati svého dlouhodobého partnera o pneumatiku, která by dokázala vylepšit silniční jízdní vlastnosti jejího historicky prvního zcela elektrického SUV. Odpovědí značky Bridgestone jsou na zakázku vyvinuté pneumatiky Bridgestone Potenza Sport ENLITEN, vlajková loď v segmentu ultra vysoce výkonných pneumatik.

Pneumatika Bridgestone Potenza Sport ENLITEN byla zkonstruována na zakázku, aby řidičům modelu Maserati Grecale Folgore poskytovala trvalou kontrolu nad vozem s vynikající ovladatelností v náročných podmínkách jak na suchém, tak na mokrém povrchu. Výsledkem jsou špičkové jízdní vlastnosti v suchých podmínkách doplněné souborem prémiových technologií pro bezpečnou jízdu na mokru.

Přečtěte si také:   Goodyear radí, jak lépe zvládat jízdu v zimě. Naučte se, jak se stát v zimě sebejistějším řidičem

Na míru vyvinutá pneumatika Bridgestone vychází vstříc specifickým požadavkům modelu Maserati Grecale Folgore a zlepšuje jeho provozní vlastnosti díky využití technologie ENLITEN, která je výsledkem inovativního přístupu značky Bridgestone k vývoji pneumatik. Kombinace několika nejmodernějších technologií v konstrukci této pneumatiky poskytuje řidičům modelu Maserati Grecale Folgore maximální bezpečnost ve spojení s vynikajícími provozními vlastnostmi a současně zlepšuje i přínosy v oblasti udržitelnosti.

Urychlování elektrické revoluce

Značky Bridgestone a Maserati spojuje kromě úspěšného dlouhodobého partnerství také intenzivní zaměření na elektrifikaci. Pneumatika Bridgestone vyvinutá specificky pro nové Maserati Grecale Folgore se může pochlubit velmi nízkým valivým odporem, což dokládá nejvyšší hodnocení A na informačním štítku EU. Dojezd elektromobilu Maserati Grecale Folgore na jedno nabití se tím prodloužil až na 500 km.

Maserati Grecale Folgore

Bridgestone v rámci svého komplexního přístupu investuje do zvyšování hospodárnosti elektrické mobility a zlepšování její dostupnosti pro řidiče a vozové parky. Společnost Bridgestone je průkopníkem prémiových pneumatik a jejich technologií pro elektromobily včetně speciálních řešení pro vozové parky a mobilitu. Bridgestone současně navazuje partnerství s předními výrobci elektromobilů a rozvíjí maloobchodní a servisní síť tak, aby byla připravena na elektromobily. Maserati je první italskou luxusní značkou, která uvádí na trh 100% elektrické vozy se závazkem vyrábět od roku 2025 elektrické verze všech svých modelů a pouze elektromobily nejpozději od roku 2028.

V souladu s hlubokými italskými kořeny a dlouhou historii značky Maserati bylo Maserati Grecale Folgore navrženo a je vyráběno v Itálii, což platí i pro speciální pneumatiky Bridgestone Potenza Sport ENLITEN dodávané pro tento model.

Společností Bridgestone patentované technologie virtuálního vývoje pneumatik byly kombinovány s jízdním simulátorem Maserati, aby mohla být tato specifická pneumatika vyvíjena a testována v digitálním prostředí. Díky tomu stačilo vyrobit menší počet fyzických prototypů a zúžil se i rozsah jejich testování. Tím klesla spotřeba surovin a snížily se emise CO2. Navíc se zkrátila doba potřebná pro uvedení pneumatiky na trh.

Přečtěte si také:   Barum získal ocenění Nejdůvěryhodnější značka roku 2023 v kategorii pneumatik

Steven De Bock, viceprezident společnosti Bridgestone EMEA odpovědný za originální výbavu, k tomu říká: „Grecale Folgore je pro značku Maserati na její průkopnické cestě k elektrifikaci novinkou historického významu a my jsme velmi hrdí, že jsme mohli pneumatikami Bridgestone proměnit sportovní ambice tohoto elektricky poháněného modelu v realitu. Oba partneři se intenzivně snažíme urychlovat přechod na elektromobily. Je to skvělý okamžik, v němž naše spolupráce přináší nový průlom v oblasti elektromobility.“