Magazín

Bridgestone podporuje prvotřídní výkony na Letních olympijských a paralympijských hrách 2024 v Paříži svými pneumatikami a dalšími plněními

1_Hero_Bridgestone_Paris2024_Turanza6

Společnost Bridgestone Corporation (Bridgestone) hrdě podporuje Letní olympijské a paralympijské hry 2024 v Paříži širokou škálou pneumatik, servisních služeb a vysoce funkčních produktů. Bridgestone jako globální olympijský a paralympijský partner zaměřuje svou podporu v Paříži na zlepšování zážitků všech sportovců, členů organizačního týmu, fanoušků a návštěvníků.

Bridgestone je globálním lídrem v oblasti pneumatik, které poskytují prémiové výkony. Bridgestone svou podporou provozních činností a aktivit během sportovních her v Paříži ukazuje, jak prostřednictvím bezpečnosti, udržitelnosti, inkluze a inovací vytváří pro společnost i zákazníky přidanou hodnotu.

Mezi poskytovaná plnění patří:

  • prémiové pneumatiky a automobilové servisní služby pro flotilu vozidel organizačního týmu sportovních her v Paříži 2024;
  • školení řidičů o bezpečnosti silničního provozu pro Paříž 2024;
  • spolupráce s dalšími partnery Paříže 2024 na zajištění inkluzivních a udržitelných možností dopravy na této akci; a
  • vysoce funkční golfové produkty a adaptivní sportovní vybavení pro olympijské a paralympijské sportovce.
Přečtěte si také:   V Bridgestone vyvinuli speciální sportovní pneumatiky Potenza pro elektrické SUV značky Maserati

„Olympijské a paralympijské hry jsou vlivné platformy, které sjednocují a inspirují lidi na celém světě prostřednictvím emocí a sportovních výkonů,“ řekl Laurent Dartoux, předseda představenstva a prezident společnosti Bridgestone Europe Middle East and Africa (BSEMEA). „Cíle olympijského a paralympijského hnutí se dalekosáhle shodují s misí společnosti Bridgestone, ‚sloužit společnosti vynikající kvalitou‘, a naší vizí vytvářet udržitelnější svět pro budoucí generace. Podporou Paříže 2024 propagujeme a ukazujeme sdílené hodnoty našim zaměstnancům, komunitám a zákazníkům.“

Provozní vlastnosti prémiových pneumatik a kvalitní servisní služby pro vozový park Paříže 2024

Bridgestone v roli oficiální pneumatiky pro olympijské a paralympijské hry pomáhá udržovat oficiální olympijský a paralympijský vozový park v pohybu. Bridgestone dodal rozmanitou škálu svých prémiových pneumatik pro více než 1000 vozidel předaných nedávno organizačnímu týmu značkou Toyota.

Tato produktová nabídka zahrnuje nové pneumatiky Bridgestone Turanza 6 a Bridgestone Alenza 001 disponující vyspělou technologií Bridgestone ENLITEN. ENLITEN kombinuje nejmodernější technologie a materiály s cílem optimalizovat provozní vlastnosti, životnost a/nebo udržitelnost.1 Bridgestone bude s využitím technologie ENLITEN i nadále vyvíjet prémiové pneumatiky, které budou splňovat rostoucí požadavky zákazníků a budoucího ekosystému mobility, především pak elektromobilů, na provozní vlastnosti.

Bridgestone představuje pneumatiku Turanza All Season 6 ENLITEN s technologií DriveGuard RFT

Bridgestone také poskytne své vysoce výkonné motocyklové pneumatiky pro více než 20 motocyklů, které budou využívány v průběhu Paříže 2024 při závodech na silničních tratích. Mezi tato plnění patří také pneumatiky pro prototyp vodíkového motocyklu Kawasaki.

Více než tři tucty poboček sítí Speedy a First Stop, které jsou vlastněny společností Bridgestone a kromě pneuservisu zajišťují také servisní služby v rámci běžné údržby automobilů, budou během sportovních her připraveny poskytnout svou pomoc celé flotile osobních vozů a jejich pneumatikám. Tyto provozovny v blízkosti sportovišť Paříže 2024 budou zajišťovat kontroly pneumatik a související automobilové servisní služby pro téměř 3000 osobních vozů provozovaných během olympijských a paralympijských her. Speedy bude poskytovat také služby týkající se autoskel včetně opravy a výměny skla čelního okna.

Přečtěte si také:   Pirelli se na veletrhu The Tire 2024 zaměřuje na technologie a udržitelnost

Školení o bezpečnosti silničního provozu pro řidiče Paříže 2024

Bridgestone v rámci podpory bezpečnosti silničního provozu vytvořil e-learningový vzdělávací model v rámci série školení řidičů. Školení bude nabídnuto téměř 4000 dobrovolných řidičů před jejich usednutím za volant vozů z flotily Paříže 2024. Tento modul zdůrazňuje důležitou roli pneumatik pro bezpečnost jízdy a provozní vlastnosti vozidla. Kromě toho nabízí také tipy pro péči o pneumatiky zahrnující kontrolu hloubky dezénu a udržování správného tlaku nahuštění pneumatik.

Spolupráce pro rozvoj dostupné a udržitelnější dopravy

Bridgestone poskytne nad rámec podpory flotily 100% elektrifikovaných osobních vozů Toyota také pneumatiky pro řadu vozidel Toyota zajišťujících vodíkovou a inkluzivní mobilitu. Tato spolupráce podporující nové druhy inovativních vozidel zahrnuje pneumatiky pro 500 vozů Toyota Mirai poháněných palivovými články na vodík a pro dva autobusy vybavené rovněž vodíkovým pohonem FCEV (Fuel Cell Electric Vehicle). Pneumatikami Bridgestone bude vybaveno rovněž 250 elektrických vozidel Toyota APM (Accessible People Mover) s nulovými emisemi, která budou během her přepravovat sportovce, členy organizačního týmu a fanoušky. Vozidla APM byla specificky koncipována pro osoby s tělesnými hendikepy. Poskytnuté pneumatiky Bridgestone Ecopia EP150 jim zajistí komfortní jízdu s nízkým valivým odporem, který minimalizuje spotřebu elektrické energie.

Bridgestone také dodá více než 600 jízdních kol, a tím nabídne možnost alternativní nemotorizované dopravy. Bridgestone navázal partnerství se společností Decathlon, mezinárodním výrobcem sportovního zboží se sídlem ve Francii a oficiálním partnerem Paříže 2024, aby byla jízdní kola dostupná na sportovištích Paříže 2024 a v olympijské a paralympijské vesnici. Jízdní kola budou k dispozici sportovcům, dobrovolníkům a členům organizačního týmu, jimž umožní praktickou a efektivní dopravu na trasách, po nichž není nutné cestovat automobilem. Bridgestone se po ukončení Paříže 2024 stane partnerem správního obvodu Ville de Paris a daruje přibližně 500 těchto jízdních kol místním komunitním organizacím.

Vysoce funkční sportovní vybavení pro olympijské a paralympijské sportovce

Řada olympijských a paralympijských sportovců, kteří se zúčastní Paříže 2024, ukáže, že Bridgestone svými inovacemi a prémiovými výkony pomáhá i mimo svět pneumatik.

Přečtěte si také:   Pirelli drsně otestovalo terénní a retro pneumatiky na modelech Porsche 911 Dakar, Porsche 356 Pre-A a 550 Spyder

Golfové produkty a technologie Bridgestone budou vystaveny na mužských i ženských golfových turnajích v Paříži 2024. Na Letní olympijské hry 2024 v Paříži se kvalifikovala řada profesionálních golfistů, kteří používají golfové míčky Bridgestone. Společnost tyto sportovce podpoří poskytnutím přibližně 3500 vysoce funkčních golfových míčků, které budou k dispozici během turnaje pro trénování odpalů.

Při soutěžích v rámci Letních paralympijských her 2024 v Paříži bude navíc velký počet hendikepovaných sportovců z USA a Japonska používat gumárenské produkty a vybavení Bridgestone. Inženýři, designéři a odborníci na materiály ze společnosti Bridgestone vyžili své know-how z oblastí pneumatik a gumárenských produktů a prozkoumali možnosti využití pryže v různých sportech. Mezi tyto příležitosti k inovacím patří použití pryžové směsi pro pneumatiky Bridgestone k výrobě rukavic, obručí pro manuální ovládání invalidního vozíku, běžeckých protéz, podrážek s hroty, pneumatik pro invalidní vozíky a dalších pomůcek.

Spolupráce společnosti Bridgestone se sportovci z celého světa má inspirovat lidi jakéhokoli původu a s jakýmikoli schopnostmi k tomu, aby dokázali překonávat nepřízeň a jít si za svými sny. Bridgestone je v současnosti partnerem 40 olympijských, paralympijských a dalších nadějných sportovců, kteří reprezentují značku jako tým sportovních ambasadorů Bridgestone.

„Bridgestone podporuje vývoj inovací po téměř jedno století – a my na tento historický odkaz dnes navazujeme vyspělými technologiemi pro pneumatiky a další produkty a služby,“ dodal Dartoux. „S hrdostí podporujeme sportovce na hrách v Paříži 2024 i organizátory této výjimečné sportovní události produkty, službami a řešeními tam, kde naše technické know-how může pomoci. Dáváme tím najevo naše zaměření na udržitelnější prémiové výkony – opravdu důležité je totiž to, že umožňujeme všem lidem i budoucím generacím podávat nejlepší výkony.“

Přečtěte si také:   Nové portfolio letních a celoročních pneumatik Nokian Tyres bylo otestováno u TÜV SÜD na maximální bezpečnost a vysoký výkon

Podpora olympijských a paralympijských her společností Bridgestone probíhá v souladu s iniciativou Bridgestone E8 Commitment, která sestává z osmi hodnot značky Bridgestone začínajících v angličtině na písmeno „E“ (Energy – energie, Ecology – ekologie, Efficiency – hospodárnost, Extension – rozšíření, Economy – ekonomika, Emotion – emoce, Ease – snadnost, a Empowerment – posílení postavení). Společnost Bridgestone se na základě své iniciativy Bridgestone E8 Commitment snaží vytvářet udržitelnější svět a prostřednictvím svých globálních olympijských a paralympijských partnerství naplňuje své závazky k „emocím“ („Emotion“) a „posílení postavení“ („Empowerment“).