Magazín

Goodyear pokračuje ve sponzorství Goodyear FIA ETRC se zcela novou specifikací pneumatik

Goodyear FIA ETRC Le Mans

Goodyear bude pokračovat ve svém titulárním partnerství a exkluzivním dodávání pneumatik pro Goodyear FIA European Truck Racing Championship v roce 2024. Úvodní kolo se uskuteční v Misanu 25. a 26. května, kde Goodyear představí svou další generaci závodních nákladních pneumatik.

Soutěž byla zahájena v roce 1985 a rok 2024 značí 40. výročí této prestižní soutěže. Dnes se šampionátu účastní vozidla od předních výrobců a bude to již devátá sezóna, kdy je Goodyear oficiálním partnerem a exkluzivním dodavatelem pneumatik.

Nová závodní pneumatika Goodyear

Tuto sezónu přinese Goodyear do šampionátu zcela novou směs pneumatik, vyvinutou pro zajištění větší přilnavosti, zejména za mokrých podmínek, čímž se zvyšují bezpečnostní standardy závodů tahačů. V Goodyear FIA ETRC předpisy vyžadují používání jediné pneumatiky pro širokou škálu podmínek na různých okruzích: od suchých tratí po mokré, studené a horké povrchy na různých okruzích. To může představovat výzvu pro zajištění optimálního výkonu během celého seriálu.

Přečtěte si také:   Bridgestone zavádí technologii ENLITEN do motorsportu pneumatikami obsahujícími materiál z recyklátů a obnovitelných zdrojů

Zavedení nové závodní nákladní pneumatiky Goodyear rozšiřuje spektrum výkonu, nabízí lepší přilnavost za mokra a větší odolnost. Tento pokrok nejen prodlužuje životnost a výkon pneumatik, ale také podporuje cíle ETRC v oblasti udržitelnosti tím, že snižuje celkovou spotřebu pneumatik během sezóny.

Pneumatika byla vyvinuta v Inovačním centru Goodyear v Lucembursku a testována na zkušebních tratích Goodyear, stejně jako na okruzích Nürburgring, Most a Slovakia Ring. Inženýři se zaměřili zejména na optimalizaci kontaktní plochy pro rovnoměrné opotřebení a optimalizaci výkonu během celé životnosti pneumatiky.

Sedmikolový šampionát navštíví Itálii, Slovensko, Belgii, Německo, Českou republiku, Francii a Španělsko na cestě ke korunování šampiona. Všichni budou sledovat Norberta Kisse, pětinásobného šampiona, který dominoval poslední tři sezóny.

Goodyear Drive Results Tour se objeví v paddocku

Přítomnost společnosti Goodyear bude cítit v paddoccích a fanzónách, přičemž její Drive Results Tour 2024 bude přítomna na každém kole šampionátu. Zúčastněné strany z oboru přítomné na závodech budou mít příležitost dozvědět se, jak může nabídka Goodyear Total Mobility pomoci flotilám zlepšit spotřebu paliva, snížit provozní náklady a zmírnit neočekávaná rizika poruch.

Přečtěte si také:   Proč se na léto rozhodnout pro prémiové pneumatiky. Stojí víc na začátku, ale déle vydrží a jsou bezpečnější

Maciej Szymański, marketingový ředitel nákladní divize Goodyear, promlouvá před sezónou Goodyear FIA ETRC: „Goodyear je nesmírně hrdý, že může pokračovat ve své přítomnosti v European Truck Racing Championship, jedné z nejprestižnějších soutěží v závodech tahačů na světě. Jako titulární partner je Goodyear odhodlán podávat co nejlepší výkon na trati, což se také promítá do milionů nákladních pneumatik Goodyear a špičkových řešení, které denně používají dopravní společnosti po celé Evropě.“

„Vzhledem k vzrušujícím zprávám o FIA Motorsport Games, které poprvé obsahují závody tahačů, jsme nadšeni, že můžeme být součástí této mezinárodní podívané ve Valencii v říjnu,“ dodává Szymański. „To dokazuje silnou přitažlivost závodů tahačů po celém světě a jsme hrdí, že Goodyear bude hrát důležitou roli při uvádění akce mezi fanoušky.“

„Jako náš exkluzivní dodavatel pneumatik a titulární partner šampionátu, Goodyear nadále posouvá hranice inovací v závodech tahačů,“ řekl Georg Fuchs, výkonný ředitel ETRA. „S uvedením těchto pneumatik nové generace Goodyear potvrzuje svou pozici lídra v technologii závodních i komerčních nákladních pneumatik, čímž směřuje budoucnost závodů tahačů k větší bezpečnosti, výkonu a udržitelnosti.“

Přečtěte si také:   Barum získal ocenění Nejdůvěryhodnější značka roku 2023 v kategorii pneumatik

V sezóně Goodyear FIA ETRC 2024 bude Goodyear pokračovat ve svém úsilí ohledně protektorování. Po závodech projdou použité závodní pneumatiky procesem protektorování, čímž získají nový účel pro dopravní společnosti. Tato iniciativa pomáhá snižovat celkový odpad generovaný Goodyear FIA ETRC, v souladu s jejich závazkem k udržitelnosti. Prodloužením životnosti těchto pneumatik prostřednictvím protektorování Goodyear a ETRC zdůrazňují svůj závazek k snižování ekologické stopy a optimalizaci výkonu na trati i v běžném komerčním provozu.