Magazín

Hankook vybavuje plně elektrický Hyundai IONIQ 6 pneumatikami Ventus S1 evo 3 ev

20231012_Hyundai_Ioniq_6_OE_02

Výrobce pneumatik Hankook vybavuje vůz Hyundai IONIQ 6 sériově pneumatikami Hankook Ventus S1 evo 3 ev vyvinutými speciálně pro elektromobily. Díky nízkému valivému odporu a lehké, robustní konstrukci splňuje pneumatika speciální požadavky vozidel s čistě elektrickým pohonem. Hankook nabízí pneumatiky pro IONIQ 6 v rozměru 225/55 R18 W.

„Velmi nás těší důvěra společnosti Hyundai v naše prémiové pneumatiky a skutečnost, že nový špičkový elektrický model používá pneumatiky Ventus S1 evo 3 ev“, říká Sanghoon Lee, prezident společnosti Hankook Tire Europe. „Tímto krokem nejen rozšiřujeme obchodní aktivity společnosti Hankook v oblasti originální výbavy, ale také dále podporujeme přechod k elektromobilitě.“

Přečtěte si také:   Pirelli rozšiřuje nabídku Elect o dvě nové pneumatiky P Zero pro Porsche Taycan

Elektromobily, jako je Hyundai IONIQ 6, kladou vzhledem ke svým vlastnostem na pneumatiky jiné nároky než vozidla se spalovacími motory. Nízký valivý odpor a nízká hmotnost jsou tedy hlavními prioritami, které umožňují vysoký dojezd vozu Hyundai IONIQ 6 přes 550 km na jedno nabití baterie. Navíc mají elektromobily vyšší hmotnost kvůli baterii, což vyžaduje vysokou nosnost pneumatik. U pneumatiky Ventus S1 evo 3 ev spojili inženýři společnosti Hankook přesně tyto požadavky do jedné pneumatiky. Díky dvouvrstvé kostře ze speciálního vysoce výkonného vlákna poskytuje pneumatika velmi vysokou stabilitu při relativně nízké vlastní hmotnosti vzhledem ke své velikosti. Kromě toho je běhounová směs pneumatiky Hankook Ventus S1 evo 3 ev speciálně navržena pro vysoké hnací momenty elektromobilů a nabízí vynikající přilnavost na mokré i suché vozovce.