Magazín

Volkswagen ID.Buzz bude z výroby vyjíždět na pneumatikách Goodyear

2022-Volkswagen_ID_Buzz

Společnost Goodyear oznámila, že na celou modelovou řadu napjatě očekávaného modelu Volkswagen ID. Buzz i na jeho nákladní verzi ID.Buzz Cargo se budou jako originální výbava montovat pneumatiky Goodyear.

ID. Buzz by měl přinést zpět klasický tvar a styling obytných vozidel Volkswagen a současně tyto ikonické automobily převést do moderní podoby tím, že budou jezdit pouze na elektrický pohon. Baterie o kapacitě 77 kWh by jim měla zajistit dojezd 250 mil (asi 400 kilometrů). Tak působivému dojezdu napomáhá řada pneumatik Goodyear, které byly zkonstruovány tak, aby minimalizovaly valivý odpor, aniž by se to jakkoli projevilo na jejich dalších užitných vlastnostech.

Goodyear bude jako originální výbavu pro řadu ID.Buzz dodávat letní, zimní a celoroční pneumatiky: Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, Goodyear UltraGrip Performance+ a Goodyear Vector 4Seasons Gen-3.

Pneumatikám Eagle F1 Asymmetric 5 k nominaci dopomohly jejich jízdní vlastnosti na suchém i mokrém povrchu. Jsou navrženy s cílem velmi pohodlné jízdy a budou se na vozy montovat v rozměru 18 palců. Eagle F1 Asymmetric 5 jsou prověřeným vítězem různých testů pneumatik, který vyniká vysokou účinností a chováním za mokra. Vzhledem k tomu, že se jedná o elektrické vozidlo, potřebuje ID. Buzz pneumatiky, které zvládají podmínky elektrického pohonu a zároveň jsou pohodlné a tiché.

Přečtěte si také:   Hankook vybavuje elektrický Volkswagen ID. Buzz pneumatikami s nízkým valivým odporem Ventus S1 evo 3

Pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ byly navrženy tak, aby poskytovaly optimální užitné vlastnosti na sněhu a ledu, a přitom si zachovávaly vysokou hodnotu přilnavosti na suchém povrchu. Pneumatiky, která jsou vhodné pro ráfky o rozměru 18 a 20 palců, nabízejí díky svým vlastnostem vynikající brzdnou dráhu na sněhu, omezené opotřebovávání běhounu a menší riziko aquaplaningu. Jako součást rozsáhlé řady zimních pneumatik Goodyear nesou UltraGrip Performance+ označení sněhové vločky ve skalním masivu 3PMSF (Three Peak Mountain Snowflake), které dokládá jejich speciální určení pro jízdu na ledu a sněhu.

Pro celoroční obutí poslouží pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons Gen-3. V rozměrech 235/60R18 (vpředu) a 255/55R18 (vzadu) jsou určeny pro řidiče, kteří požadují všestranné užitné vlastnosti za jakýchkoli povětrnostních podmínek. I tyto pneumatiky nesou označení 3PMSF.

Hans Vrijsen, výkonný ředitel osobních pneumatik Goodyear v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika, řekl: „Je nám ctí, že si nás Volkswagen vybral jako dodavatele pneumatik pro vozy ID. Buzz. Se třemi pneumatikami u naší nabídky dokážeme pokrýt všechny podmínky. Vzhledem k tomu, že se jedná o elektromobil, věnovali jsme zvýšenou pozornost co největšímu snížení hodnoty valivého odporu. Jelikož je elektrifikace klíčovou součástí strategie společnosti Goodyear, disponujeme velmi širokou nabídku pneumatik odpovídajících požadavkům a výkonu vozidel s elektrickým pohonem.“

Přečtěte si také:   Volkswagen ID.Buzz bude vyjíždět na pneumatikách Continental

Dostupné rozměry pneumatik:

 • Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5
  • 235/60R18
  • 255/55R18
 • Goodyear UltraGrip Performance+
  • 235/60R18
  • 255/55R18
  • 235/50R20
  • 265/45R20
 • Goodyear Vector 4Seasons Gen-3
  • 235/60R18
  • 255/55R18