Magazín

Porsche 911 GT3 RS bude jezdit na pneumatikách Goodyear Eagle F1 SuperSport R a RS

Porsche 911 GT3 RS

Goodyear oznamuje, že pokračuje ve spolupráci se společností Porsche a homologuje pro ni své dvě nejvýkonnější UUHP pneumatiky Eagle F1 SuperSport R a SuperSport RS. Konstrukce obou specifikací těchto pneumatik by měla vytěžit maximum z nového supersportu Porsche 911 GT3 RS.

Goodyear dále posunul hranice výkonnosti plně silničních pneumatik a pro Porsche 911 GT3 RS vyvinul novou řadu dvou výjimečných pneumatik. Jedinečná směs pneumatik SuperSport RS s vysokým třecím odporem je zárukou neobyčejného zážitku z jízdy na suché trati. Vynikající stabilitu vozu v zatáčkách propůjčují spojovací můstky ve vnitřní dezénové drážce, které optimalizují jízdní stopu s cílem rovnoměrnějšího rozložení tlaku.

Přečtěte si také:   Mnichovský autosalon potvrdil dominanci Pirelli pneumatik pro elektromobily

Eagle F1 SuperSport R jsou pak velmi vysoce výkonné pneumatiky s větším rozsahem použitelnosti na silnici. Stejně jako u pneumatik SuperSport RS je sice jejich primárním účelem výkonnost, ale poskytují majitelům nového vozu Porsche 911 GT3 RS možnost, aby si vybrali nejvhodnější pneumatiky podle svého stylu jízdy.

„Jsme nesmírně hrdí na to, že jsme na tomto projektu mohli se společností Porsche opět spolupracovat,“ říká Johannes Moll, výkonný ředitel společnosti Goodyear pro osobní pneumatiky pro prvovýrobu v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika. „Tak mimořádný vůz, jakým je Porsche 911 GT3 RS, si zaslouží pneumatiky, které pro něj budou přiměřené ve všech ohledech – od trakce, přes chování v zatáčkách až po brzdné vlastnosti. Řidiči pod sebou přímo cítí povrch vozovky, což zvyšuje jejich sebejistotu a radost z jízdy. Goodyear při vývoji pneumatik UUHP využil své poznatky ze svého dlouholetého angažmá v motoristickém sportu,“ vysvětluje.

„Naše pneumatiky zlepšují výkonnost a jízdní vlastnosti těch nejspecializovanějších vozů, které dnes po silnicích jezdí. Způsob, jakým se obě specifikace pneumatik chovají na trati i na silnici, je výsledkem dlouholetého výzkumu a vývoje a spolupráce společnosti Goodyear s výrobci automobilů.“

Přečtěte si také:   Společnost Nokian Tyres se zavázala chránit Baltské moře. Cílem je snížení ekologické zátěže námořní dopravy

Porsche 911 GT3 RS se prodává s následující originální výbavou:

  • Goodyear Eagle F1 SuperSport R N0
    • 275/35ZR20 102Y
    • 335/30ZR21 109Y
  • Goodyear Eagle F1 SuperSport RS N0
    • 275/35ZR20 102Y
    • 335/30ZR21 109Y