Magazín

Pneumatiky Goodyear jsou jako prvovýroba pro nový Volkswagen Passat Variant

The new Passat R-Line in the colour Oryx White Pearl

Automobilka Volkswagen si jako součást originální výbavy svého nového modelu Passat Variant zvolila řadu pneumatik Goodyear. Letní, zimní a celoroční pneumatiky pro něj Goodyear bude dodávat ve všech použitelných rozměrech.

Volkswagen nový Passat uvádí na trh v prvním čtvrtletí roku 2024 jako všestranné kombi, na většině trhů známé jako Variant. S více než 34 miliony prodaných kusů po celém světě je Passat jedním z nejprodávanějších vozů značky Volkswagen všech dob – po modelu Golf a před modelem Brouk. Automobilka jej bude vyrábět se třemi novými plug-in a mild-hybridními pohony a v pěti verzích s přeplňovaným benzinovým a naftovým motorem.

Goodyear se může pochlubit výjimečnou řadou pneumatik určených pro nový Passat, včetně osvědčených řad Vector 4Seasons Gen-3, EfficientGrip Performance 2, UltraGrip Performance 3 a Eagle F1 Asymmetric 6. Všechny obsahují inovativní technologie, které pomohou doplnit výkonný aerodynamický design a vysoce účinný pohon, který Volkswagen u nového Passatu Variant slibuje.

Pneumatiky Vector 4Seasons Gen-3 z řady celoročních pneumatik Goodyear byly oceněny pro svůj vynikající výkon za mokra a další přednosti, jako je lepší brzdění na suchu a ovladatelnost na suchu. Pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance 2 a Eagle F1 Asymmetric 6 jsou letní pneumatiky s dlouhou životností a vynikajícím výkonem a brzdnými vlastnostmi na mokré i suché vozovce. Zimní pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance 3 jsou navržené tak, aby poskytovaly vynikající trakci a ovladatelnost na zasněžené a zledovatělé, ale i na mokré vozovce.

2023-volkswagen_passat_variant-nova_generace
Volkswagen Passat Variant: Nová generace se představuje už jen jako kombík

Goodyear má bohatou historii úzké spolupráce s předními výrobci automobilů při vývoji pneumatik přizpůsobených konkrétním modelům vozidel. Jeho odhodlání vyvíjet pneumatiky jako originální výbavu se shoduje s vizí značky Volkswagen pro model Passat Variant a zajistí majitelům nových vozů vysokou úroveň kvality, účinnosti a komfortu.

Johannes Moll, generální ředitel originální výbavy značky Goodyear pro osobní vozy v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika, k tomu uvedl: „Jsme hrdí na to, že jsme byli vybráni jako jeden z dodavatelů originální výbavy pro zcela nový Volkswagen Passat Variant. Naše další spolupráce podtrhuje důvěru společnosti Volkswagen v technologie pneumatik Goodyear jako doplněk jejích vozidel. Těšíme se, že se tak budeme podílet na výjimečných jízdních zážitcích, které Passat Variant slibuje svým náročným uživatelům nabídnout.“

Nový Volkswagen Passat Variant je vybaven pneumatikami Goodyear Vector 4Seasons Gen-3, Goodyear EfficientGrip Performance 2, Goodyear UltraGrip Performance 3 a Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 v těchto rozměrech:

RozměrŘada
215/55R1794WEfficientGrip Performance 2
215/55R1794HUltraGrip Performance 3
215/55R1794VVector 4Season Gen-3
215/60R1695VEfficientGrip Performance 2
215/60R1695HUltraGrip Performance 3
235/40R1996WEagle F1 Asymmetric 6
235/45R1894WEagle F1 Asymmetric 6
235/45R1894WEagle F1 Asymmetric 6
235/45R1894VUltraGrip Performance 3