Magazín

Pirelli dodává pneumatiky P Zero Corsa a P Zero Trofeo RS pro nové Audi RS 4 Avant Edition 25 years

2024-Audi-RS-4-Avant-edition-25-years

Pirelli je exkluzivním partnerem Audi Sport pro pneumatiky Audi RS 4 Avant Edition 25 years. Jubilejní edice kultovního sportovního kombi má dvě varianty pneumatik: Pirelli P Zero Corsa jako originální výbavu a také specifickou sadu pro okruh, kterou tvoří pneumatiky Pirelli P Zero Trofeo RS, vybavené technologií Cyber a kombinované se systémem Pirelli Track Adrenaline, obě v rozměru 275/30 R20.

Pirelli P Zero Corsa je vysoce výkonná pneumatika vhodná pro sportovní jízdu, která využívá technologie vyvinuté společností Pirelli pro závodní účely. Díky vysoké úrovni trakce, komfortu a bezpečnosti i na mokré vozovce představuje ideální výbavu pro jízdu s vozem Audi RS 4 Avant Edition 25 years.

Přečtěte si také:   Společnost Nokian Tyres se zavázala chránit Baltské moře. Cílem je snížení ekologické zátěže námořní dopravy

Stabilita, odolnost proti namáhání, přilnavost a konzistence na trati – to jsou vlastnosti nové pneumatiky Pirelli P Zero Trofeo RS, semi-slickové pneumatiky určené pro silniční provoz i na okruh, kterou Pirelli navrhlo pro dosažení maximálního výkonu.

Při extrémním použití na závodním okruhu nebo na silnici řidiči poznají všechny konstrukční vlastnosti pneumatiky Pirelli P Zero Trofeo RS: vynikající přilnavost v zatáčkách, při zrychlení i při brzdění, poskytuje vysokou úroveň bezpečnosti. Těchto výsledků je dosaženo zásluhou výrobních řešení, které zahrnují zvýšenou konstrukční odolnost pro extrémní použití: klíčem k úspěchu celého balíčku je práce, kterou Pirelli odvádí na každém jednotlivém komponentu.

Přečtěte si také:   Pneumatiky Bridgestone BATTLAX HYPERSPORT S23 byly vybrány pro originální výbavu modelu Yamaha MT-09

„Na zakázku vyrobené pneumatiky Pirelli P Zero Trofeo RS pro Audi RS 4 Avant Edition 25 years jsou vybaveny senzory Pirelli Cyber, které zjišťují stav pneumatik i jízdní podmínky a předávají je řidiči prostřednictvím aplikace, kterou lze stáhnout do jakéhokoli chytrého telefonu. Tyto prvky, které spolu s vysoce přesným modulem GPS tvoří systém Track Adrenaline, fungují jako ‚virtuální inženýr‘,“ doplňuje Zdeněk Vacl, marketingový ředitel Pirelli pro Českou republiku.

Díky digitálnímu manometru si řidič může před rozjezdem zvolit požadované nastavení. Během tréninku se pak informace zaznamenané senzory, stejně jako telemetrie zjištěná řídicí jednotkou a data z modulu GPS používají k záznamu časů na kolo a ideální závodní stopy. Po skončení tréninku mohou jezdci analyzovat zaznamenaná data prostřednictvím aplikace a zlepšit tak svou techniku.

2024-Audi-RS-4-Avant-edition-25-years
Speciální edice Audi RS 4 Avant edition 25 years se představuje. Vznikne jen 250 kusů pro celý svět

V případě doprovodu spolujezdce mohou řidiči také aktivovat funkci „živého náhledu“, která – podobně jako týmové rádio ve formuli 1 – poskytuje okamžité a stručné zprávy pomáhající řidiči: například doporučí zahřát pneumatiky nebo zajet do boxů.

Přečtěte si také:   Bridgestone bude výhradním dodavatelem pneumatik pro mistrovství světa ABB FIA Formule E od sezony 2026–2027

Tyto nové pneumatiky a sada Track Adrenaline pro Audi RS 4 Avant Edition 25 years představují novou kapitolu spolupráce mezi společnostmi Pirelli a Audi pro modelovou řadu RS. Mezi mnoha modely, které z této společné vývojové práce profitovaly, je i první Audi RS 4, uvedené na trh před 25 lety, které bylo původně vybaveno pneumatikami z rodiny P Zero. Nemluvě o soutěžním modelu RS 4, pro který je Pirelli výhradním dodavatelem originálního vybavení, nebo o modelech RS Q8 a RS 3, které v roce 2019, resp. 2021 stanovily traťové rekordy na Nürburgringu. V současné době zahrnuje nabídka Pirelli pro Audi RS 36 homologací, včetně letních, zimních a traťových pneumatik.