Magazín

Pneumatiky Goodyear jako originální výbava nového Citroënu ë-C3

Citroën ë-C3

Francouzská automobilka Citroën si jako originální výbavu pro svůj nový, plně elektrický vůz ë-C3 zvolila pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance 2. Schválené pneumatiky představují další příspěvek společnosti Goodyear k výkonnosti a účinnosti elektromobility.

Nový Citroën ë-C3 je první plně v Evropě navržený a vyrobený cenově dostupný malý vůz bez jakýchkoli ústupků v oblasti kvality, pocitu z jízdy či pohodlí pro cestující.

Goodyear pro něj bude dodávat letní pneumatiky EfficientGrip Performance 2, které byly navrženy s cílem dosažení co nejnižšího valivého odporu, aby zvyšovaly účinnost, a tedy i dojezd elektromobilu. Mají také velmi pružný dezén běhounu, což pomáhá zamezit poškozování nerovnostmi na povrchu vozovky a přispívá k jejich vynikající odolnosti.

Přečtěte si také:   Bridgestone podporuje globální tým sportovních ambasadorů pro Letní olympijské a paralympijské hry 2024 v Paříži

Partnerství obou značek v oblasti originálního vybavení dokonale ladí s nedávno představenou strategií společnosti Goodyear „Ready for EV“ (Připraveny pro elektromobily). Goodyear v jejím rámci zavedl dva nové štítky na bočnici všech pneumatik pro originální výbavu vozů EV a PHEV. T Obě označení – Electric Drive Technology (EDT) a Electric Drive Ready (EDR) – jsou dokladem, že při jejich výrobě byl uplatněn na míru šitý souboru technologií odpovídajících specifickým a jedinečným vlastnostem pro využití na elektrických vozidlech, jako je kombinace vysoké nosnosti, ovladatelnosti a snížení hlučnosti.

Citroën ë-C3 v pařížské ulici

Spolupráce v duchu udržitelnosti

Společnosti Goodyear a Citroën spolupracují na budoucnosti udržitelné dopravy dlouhodobě. V roce 2022 Goodyear vyvinul koncepční pneumatiku Eagle GO pro koncepční vůz Citroën Oli. Její běhounová směs byla vyrobena téměř výhradně z udržitelných nebo recyklovaných materiálů.

Také nejnovější originální výbava pro vůz ë-C3 dokládá společný závazek obou značek podporovat udržitelnost v automobilovém průmyslu, jejíž hnací silou jsou inovace.

Přečtěte si také:   Nové zimní pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance 3 se představují

Hans Vrijsen, výkonný ředitel pro originální výbavu osobních pneumatik Goodyear v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika, k tomu uvedl: „Společnost Goodyear je potěšena, že si ji Citroën vybral pro vybavení nového modelu ë-C3. Naše pneumatiky EfficientGrip Performance 2 nabízejí letní řešení, které dokonale doplňuje moderní elektrické schopnosti vozu ë-C3, a ukazují naše odhodlání dodávat inovativní řešení pro elektromobily a budoucnost elektromobility.“