Magazín

Pirelli bude mít pro závody F1 na závodech v Imole, Monaku a Montrealu stejné „měkké“ trio pneumatik

pirelli p zero fsc

Společnost Pirelli informovala týmy a FIA o tom, že pro všechny tři velké ceny (Emilia-Romagna, Monaka a Kanady) bude použita stejná volba směsí: C3 jako P Zero White hard, C4 jako P Zero Yellow medium a C5 jako P Zero Red soft.

Výběr je tedy totožný s loňským rokem, protože samotné směsi zůstaly stejné. Tato trojice nejměkčích směsí se minulý rok v Imole vůbec nevyzkoušela, protože závod byl na poslední chvíli zrušen kvůli záplavám v oblasti Romagna. V roce 2022, kdy se na Autodromo Enzo e Dino Ferrari použily pouze 18palcové pneumatiky Pirelli, byly k dispozici směsi C2 jako tvrdá, C3 jako střední a C4 jako měkká. Letošní ročník od 17. do 19. května ukáže, zda měkčí přístup přinese širší možnosti volby strategie než v minulých letech, a to na trati, kde je předjíždění notoricky poměrně komplikované.

Pro Monako a Montreal byly měkčí směsi jasnou volbou vzhledem k hladkému asfaltu, který se na těchto dvou pouličních okruzích nachází, a tento přístup byl v minulých letech vyzkoušen a otestován.