Magazín

Bridgestone bude výhradním dodavatelem pneumatik pro mistrovství světa ABB FIA Formule E od sezony 2026–2027

Bridgestone_logo

Společnost Bridgestone Corporation byla Mezinárodní automobilovou federací FIA na Světovém zasedání motoristického sportu v Baku jmenována budoucím výhradním dodavatelem pneumatik pro mistrovství světa ABB FIA Formule E s platností od sezony 2026–2027. Výběr značky Bridgestone organizací FIA jako výhradního dodavatele pneumatik pro Formuli E v sezonách 2026–2027 až 2029–2030 bude základním kamenem její trvale udržitelné strategie pro účast v globálním motoristickém sportu. Bridgestone bude na základě dodavatelské dohody s Mezinárodní automobilovou federací FIA pokračovat ve vývoji a zdokonalování trvale udržitelné technologie a urychlovat realizaci inovací s cílem poskytovat přidanou hodnotu při „výrobě“ a „používání“ pneumatik i jejich následné „recyklaci“ na suroviny pro další výrobu. Bridgestone se v souladu se svou firemní misí „sloužit společnosti vynikající kvalitou“ zaměřuje na zásadní utváření budoucnosti mobility prostřednictvím produktů, které dodává v rámci svých trvale udržitelných iniciativ v globálním motoristickém sportu. Úsilí společnosti Bridgestone přesahuje hranice závodních okruhů s cílem významně přispívat k uskutečňování trvale udržitelné lidské společnosti.

Přečtěte si také:   Pirelli na Festivalu rychlosti v Goodwoodu

„Motoristický sport je pro značku Bridgestone vášeň. Vždy tomu tak bylo a vždy tomu tak bude. Mám radost, že mohu letos, kdy oslavujeme 60. výročí našich aktivit v motoristickém sportu, oznámit náš návrat do mistrovství světa FIA. Jsme velmi nadšeni, že můžeme z pověření Mezinárodní automobilové federace FIA navázat na naši 60letou historii v motoristickém sportu jako výhradní dodavatel pneumatik pro Formuli E od sezony 2026–2027. Bridgestone sdílením vášně závodit a vítězit podporuje nejlepší výkony závodních vozů, jezdců a týmů v závodních podmínkách opakovaným překonáváním největších výzev při současném zajištění bezpečnosti a pocitu jistoty na základě našeho základního principu: ‚pneumatiky chrání život‘. V této ‚největší výzvě‘, které říkáme ‚výzva k dokonalosti‘, spočívají naše kořeny jako výrobce pneumatik. Tento přístup utvářel také základy našeho obchodu s prémiovými pneumatikami. Bridgestone nyní vstupuje do další etapy s cílem rozvíjet trvale udržitelné prémiové produkty pro globální motoristický sport naší neúnavnou vášní, s níž přijímáme největší výzvy a v každém okamžiku usilujeme o dokonalost. Základem naší dodavatelské smlouvy s FIA bude rozšíření a optimalizace produktové technologie pro pneumatiky ‚ENLITEN‘, což umožní ‚maximální individualizaci‘, kterou definujeme jako naši „novou prémiovou přidanou hodnotu v éře elektromobilů‘. Těším se na zahájení našich aktivit ve Formuli E od sezony 2026–2027,“ řekl Shu Ishibashi, globální generální ředitel a jednatel společnosti Bridgestone Corporation.

Bridgestone zavádí technologii ENLITEN do motorsportu pneumatikami obsahujícími materiál z recyklátů a obnovitelných zdrojů

Společnost Bridgestone usiluje prostřednictvím svých trvale udržitelných prémiových aktivit v globálním motoristickém sportu o realizaci svého korporátního závazku „Emoce: Závazek inspirovat vzrušení a šířit potěšení ve světě mobility“ definovaného v iniciativě „Bridgestone E8 Commitment“.