Magazín

Pirelli rozšiřuje nabídku pneumatik pro Ferrari Classic. Nově bude nabízet pneu pro Ferrari Enzo

ferrari_enzo
Foto: Ferrari

Společnosti Pirelli a Ferrari pokračují ve více než sedm desetiletí trvající spolupráci. Jejich společným cílem je udržet nadčasové klasické pneumatiky na silnicích při bezpečné a efektivní jízdě. Nový model P Zero Corsa, vyvinutý pro Ferrari Enzo, je součástí řady pneumatik Pirelli Collezione, kterými se vybavují jak nejikoničtější modely legendárních veteránů, tak moderní klasiky.

„Pneumatiky určené pro „Enzo“ obohacují katalog Pirelli v segmentu pro Ferrari Classic a přidávají dvě nové pneumatiky P Zero k jiným dvěma již dostupným pro Ferrari F40 a F50 – další legendární supersporty z Maranella,” upřesňuje Zdeněk Vacl, marketingový ředitel Pirelli pro Českou republiku.

Systém P Zero Corsa pro Ferrari Enzo

Pro Ferrari Enzo, extrémní sportovní vůz z roku 2002, vytvořila společnost Pirelli nový systém P Zero Corsa o rozměru 245/35 R19 pro přední pneumatiky a 345/35 R19 pro zadní pneumatiky. Stejně jako všechny pneumatiky řady Collezione má i tato pneumatika identický vzhled jako originální model, avšak je vyrobena z moderních materiálů a technologií. Tato pneumatika byla navržena počátkem roku 2000 jako nejsportovnější z řady silničních pneumatik a je konstruovaná tak, aby zajišťovala maximální stabilitu při vysokých rychlostech a v zatáčkách, což umožňuje její použití i na závodních okruzích. Dva různé dezény – směrový pro přední a asymetrický pro zadní pneumatiky – minimalizují riziko aquaplaningu.

Přečtěte si také:   Pirelli má nové logo pro označení pneumatik s nejméně 50 % udržitelných materiálů

„Nová pneumatika byla odzkoušena za pomoci testovacích jezdců Ferrari, kteří opětovně potvrdili její sportovní charakter, nyní obohacený o vyšší bezpečnost a spolehlivost díky použití nejnovějších směsí. Pneumatiky P Zero Corsa System z řady Collezione jsou k dispozici i pro Ferrari F50 také v rozměru 245/35 R18 vpředu a 335/30 R18 vzadu. Tedy pro model označovaný za silniční verzi nejbližší závodnímu vozu formule 1, který kdy Maranello vyrobilo,” dodává Vacl.

Bridgestone vyrábí pro Ferrari Roma speciálně zkonstruované pláště Potenza Sport

Pirelli P Zero pro Ferrari F40

Předchůdcem modelů F50 a Enzo bylo Ferrari F40 – první sériově vyráběný vůz, který používal pneumatiky Pirelli P Zero jako originální výbavu. Tento model z roku 1987 přinesl řadu inovací, včetně 17palcových ráfků a rozdílných rozměrů pneumatik na přední a zadní nápravě, a byl navržen pro maximální rychlost přes 300 km/h. Nyní je ve verzi P Zero pro model F40 k dispozici v rozměru 245/40 R17 vpředu a 335/35 R17 vzadu. Mezi hlavní novinky této verze patří nápis na boku pneumatiky, který připomíná původní písmo.

Pirelli P Zero – výkon, inovace a udržitelnost

Od Ferrari F40 až po nejnovější generaci supersportovních vozů je řada pneumatik P Zero stálou součástí příběhu inovací a technologií, spojeného s nejprestižnějšími a nejextrémnějšími vozy posledních čtyř desetiletí a motoristickým sportem, včetně formule 1. S časem se tato řada vyvíjela podle potřeb automobilového trhu, a to se stále větším důrazem na výkon, bezpečnost a udržitelnost, včetně elektromobility. Označení Elect od Pirelli, určené pro pneumatiky vyvinuté speciálně pro elektrifikované vozy, bylo poprvé použito v roce 2019.

Přečtěte si také:   Pirelli uvedlo na trh novou celoroční pneumatiku Pirelli Cinturato All Season SF3

Nedávno byla tato řada obnovena třemi novými modely, představenými na Festivalu rychlosti v Goodwoodu 2023 – P Zero E, P Zero R a P Zero Trofeo RS. Všechny tyto pneumatiky byly vyvinuty s využitím přístupu Pirelli „Eco-Safety Design“, metodologie, která zapojuje inovativní materiály a nástroje zahrnující virtualizaci, odvozené ze zkušeností společnosti v motorsportu.