Magazín

Bridgestone vyrábí pro Ferrari Roma speciálně zkonstruované pláště Potenza Sport

Automobilka Ferrari si vybrala společnost Bridgestone jako dodavatele pneumatik pro svůj nejnovější model kategorie GT, Ferrari Roma. Pro vůz s výkonem 456 kW (620 k) a pohonem zadních kol značka Ferrari potřebovala plášť, který by na suchém i mokrém povrchu podával výkony odpovídající dynamickému potenciálu Romy. Výsledkem spolupráce s Bridgestone je evoluce průkopnické pneumatiky Bridgestone Potenza Sport do podoby, která vyhovuje specifickým požadavkům Ferrari Roma.

Špičkový výkon díky vývoji na míru

Pláště Bridgestone Potenza Sport, jež poskytují nejlepší výkon na suchu ve své kategorii spolu s mimořádnou přilnavostí za mokra, byly pro Ferrari Roma na míru upraveny s cílem optimalizovat příčnou i podélnou přilnavost, stejně jako výkon na mokru a odolnost vůči aquaplaningu.

bridgestone-potenza-sport-packshot-brand-logoAby bylo možné náročným požadavkům vyhovět, vyvinula společnost Bridgestone speciální směs pro svrchní vrstvu běhounu a specifickou geometrii dezénu zadní pneumatiky. Cílem bylo zachovat vynikající výkon plášťů Bridgestone Potenza Sport na mokru i jejich skvělou ovladatelnost na suchém povrchu.

Díky vývoji na míru uděluje Bridgestone Potenza Sport vozu požadované jízdní vlastnosti.

„Fantastická případová studie na téma spolupráce“

Pláště Bridgestone v provedení určeném speciálně pro Ferrari Roma jsou k dispozici v rozměru 245/35ZR20 91Y a 285/35ZR20 (100Y). Vyvinulo je i vyrábí Technologické a inovační centrum společnosti Bridgestone pro region EMIA, které sídlí v italském Římě. Tamní závod je zaměřen na výrobu technicky propracovaných, vysoce specializovaných pneumatik, proto umožňuje přímé propojení mezi vývojovým týmem a výrobou. Zpravidla zde vznikají prototypy plášťů pro region EMIA. V případě Ferrari Roma je to poprvé, kdy závod dodává pneumatiky přímo do prvovýroby.

Steven De Bock, VP Consumer Replacement and OE v Bridgestone EMIA, v souvislosti s tímto oznámením vysvětluje: „Projekt Ferrari Roma byl fantastickou případovou studií spolupráce. Společně jsme dlouho a cílevědomě pracovali na vývoji neuvěřitelně schopné pneumatiky ve formě Bridgestone Potenza Sport, která by odpovídala vysokým dynamickým nárokům Ferrari Roma. Na výsledek jsme velice hrdí. Výkon a ovladatelnost těchto na míru zkonstruovaných plášťů Bridgestone Potenza Sport umožňují využít potenciál Ferrari Roma na maximum.“