Magazín

Elektrický Jeep Avenger bude jezdit na pneumatikách Goodyear

Jeep Avenger

Společnost Jeep si vybrala pneumatiky Goodyear jako originální výbavu svého nejnovějšího modelu Avenger. Schválená výbava zahrnuje letní a celoroční pneumatiky značky, které vhodně doplní vyspělé dovednosti nového vozu.

Na dlouho očekávaný Jeep Avenger, který je prvním vozem značky Jeep prodávaným v plně elektrické verzi, se tak budou standardně montovat pneumatiky Goodyear. To skvěle zapadá do strategie společnosti Goodyear „ready for EV“, která je odrazem jejího úsilí o výrobu těch nejmodernějších pneumatik pro elektromobily a její podpory trvale udržitelné dopravy. Jeep Avenger se na všech evropských trzích prodává také ve verzi se zážehovým motorem.

Jeep uvedl Avenger na trh letos v červnu a nový model se okamžitě setkal s nadšeným přijetím. Díky jeho plně elektrické verzi, jíž se Jeep přihlásil ke svému závazku ve vztahu k udržitelné mobilitě, a také vynikajícím jízdním vlastnostem a velmi modernímu designu, si vůz odnesl titul Evropské auto roku 2023, v případě značky Jeep vůbec poprvé v historii. Toto prestižní ocenění poukazuje na výjimečné vlastnosti modelu Avenger a potvrzuje jeho pozici průkopníka v segmentu elektrických vozidel B-SUV.

Jeep Avenger bude jezdit na pneumatikách různých řad značky Goodyear, včetně známých modelů Vector 4Seasons. EfficientGrip Performance 2 a EfficientGrip 2 SUV. Všechny obsahují inovativní technologie, které pomáhají snižovat hlučnost a současně také optimalizují valivý odpor. Obojí zvyšuje jejich trvalou udržitelnost a činí z nich skvělou volbu právě pro elektromobily. S nabídkou rozměrů, která pokrývá celou výrobní řadu modelu Avenger, jsou pneumatiky Goodyear ideálním pomocníkem pro využití všech vynikajíích schopností nového vozu.

Z výrobní řady celoročních pneumatik značky Goodyear jsou Vector 4Seasons Gen-3 ceněny pro vynikající užitné vlastnosti za mokra. Nabízejí však i kratší brzdnou dráhu a lepší ovladatelnost na suchu, takže jsou vhodné pro celoroční použití za každého počasí. Goodyear EfficientGrip Performance 2 a EfficientGrip 2 SUV jsou letní pneumatiky, které se vyznačují pružným běhounem, který omezuje poškození při jízdě na vozovce s nepravidelným povrchem a zvyšuje tak jejich odolnost. Pneumatiky EfficientGrip Performance 2 navíc nabízejí minimálně o 20 % vyšší kilometrový proběh než další nejlépe testované konkurenční pneumatiky, což vede k delší životnosti pneumatiky.

Hans Vrijsen, výkonný ředitel pro osobní pneumatiky Goodyear v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika, k tomu uvedl: „Díky naší nabídce letních a celoročních pneumatik jsme se stali dodavateli přelomového modelu Jeep Avenger, vůbec prvního vozu značky Jeep, který byl uveden na trh v plně elektrické verzi. Naše pneumatiky dokonale doplňují vyspělé schopnosti vozu Avenger a ukazují naše odhodlání dodávat inovativní řešení pro elektromobily. Společně tak utváříme budoucnost udržitelné mobility.“

Pneumatiky Goodyear budou dodávány v těchto rozměrech:

  • Goodyear Vector 4Seasons Gen-3: 215/60R17 100V
  • Goodyear EfficientGrip Performance 2: 215/55R18 99V XL
  • Goodyear EfficientGrip 2 SUV: 215/60R17 96H