Magazín

Porsche 911 Dakar bude jezdit na pneumatikách Pirelli Scorpion All Terrain Plus

porsche_911_dakar

Porsche bude vůbec poprvé používat pro model 911 jako originální výbavu terénní pneumatiku Pirelli – konkrétně Scorpion All Terrain Plus, která byla navržena pro ty nejnáročnější podmínky. 911 Dakar je nejnovějším vozem Porsche – jedná se o reinterpretaci klasického kupé v terénní podobě. Nové Porsche 911 Dakar je k dostání výhradně s pneumatikami Pirelli.

Pro nejnovější verzi klasického kupé je k dispozici první terénní pneumatika Pirelli Scorpion All Terrain z řady Scorpion a vedle ní také P Zero pro asfalt a P Zero Winter pro chladnější měsíce.

Vývojový program pro nejrychlejší vozy světa

Pro letní měsíce je vedle pneumatiky Scorpion All Terrain Plus k dispozici také P Zero pro použití na asfaltu, pro optimální přilnavost v chladných měsících pak bylo zvoleno P Zero Winter. Pirelli Scorpion All Terrain Plus je pneumatika z řady Scorpion, která byla speciálně navržena tak, aby poskytovala odolnost a podporu v tom nejnáročnějším terénu. Pro Porsche 911 Dakar byla upravena tak, aby podpořila jeho všestrannost v terénu i vysoký výkon, který byl pro tento ikonický sportovní model vždy charakteristický. Pro dosažení stanovených cílů byl sestaven jedinečný vývojový program, který se opíral především o zkušenosti společnosti Pirelli s pneumatikami Ultra High Performance, určenými pro nejrychlejší vozy světa.

Přečtěte si také:   Proč jsou pneumatiky černé? Důvod je praktický i bezpečnostní

Nová směs a struktura

Výzkumné a vývojové oddělení společnosti Pirelli tímto produktem debutovalo s novou směsí, která je schopná vyhovět výkonu Porsche 911 Dakar jak v terénu, tak na asfaltu. Kromě toho byla struktura pneumatiky, zejména v zadní části, zesílena a optimalizována tak, aby se zlepšila její kontaktní plocha. V porovnání s tradiční pneumatikou Scorpion All Terrain Plus má nová pneumatika pro Porsche 911 Dakar takový dezén, který zlepšuje výkon vozidla na suchu, pneumatika je tak stejně účinná na okruhu, jako v poušti. Všech těchto aspektů bylo dosaženo bez kompromisů vůči schopnostem důležitým pro každodenní použití pneumatiky, jako je stabilita, bezpečnost a komfort. Pneumatika Pirelli pro 911 Dakar byla testována na všech testovacích dráhách v Evropě a také různých tratích reprezentujících širokou škálu jízdních podmínek.

porsche_911_dakar-1

Ve spolupráci s Pirelli se zrodila strategie Perfect Fit

Pirelli a Porsche vzájemně pojí dlouhá historie spolupráce. Porsche 911 bylo vůbec prvním vozem, který v roce 1982 obdržel pneumatiku Pirelli s označením (v tomto případě se symbolem „N“). Ve spolupráci s Porsche se také zrodila strategie Pirelli „Perfect Fit“, která označuje pneumatiky vyvíjené ve spolupráci s nejprestižnějšími světovými automobilkami, jež jsou speciálně šité na míru vozům s nejvyššími výkony.