Magazín

Hankook vybavuje elektrický Volkswagen ID. Buzz pneumatikami s nízkým valivým odporem Ventus S1 evo 3

Volkswagen-ID_Buzz

S ID. Buzz, založený na ikonickém typu „Bulli“, zavedl Volkswagen nový trend elektrického věku pneumatik. Pro dokonalý celkový dojem sází automobilka z Wolfsburgu přitom na prémiové pneumatiky od společnosti Hankook. Využije S1 evo 3 EV, speciálně vyvinutý pro originální výbavu vozidel s bateriovým pohonem. Zatímco Transporter ID Buzz Cargo bude standardně vybaven 18ti palcovými pneumatikami, může být autobus ID Buzz vybaven pneumatikami o velikosti až 21 palců. V této kombinaci má premiéru první prémiová pneumatika pro osobní automobily Hankook, s kódem indexu nosnosti „HL“. Jednou z konkrétních výzev během zhruba dvouapůlleté vývojové fáze byla úprava pneumatik s ohledem na velmi vysokou přípustnou celkovou hmotnost VW ID. Buzz a zachování výrazné jízdní dynamiky vozidla.

Hankook a Volkswagen spolu úspěšně spolupracují již mnoho let. Pneumatiky pro VW ID. Buzz jsou dalším vrcholem této spolupráce. Jsme hrdí na to, že toto vozidlo, připomínající světově oblíbený originál „Bulli“, je dodáváno s pneumatikami Hankook přímo z naší z továrny,“ říká Sanghoon Lee, prezident společnosti Hankook Tire Europe.

Příkladné z hlediska valivého odporu, hmotnosti, nosnosti a pohodlí

S 18palcovou verzí Ventus S1 evo 3 EV dodává Hankook pro skupinu ID. Buzz pneumatiky s příkladnými všestrannými jízdními vlastnostmi. Prémiová pneumatika, speciálně navržená pro elektrická vozidla, sebevědomě přenáší nadprůměrný hnací moment na vozovku – což je zásadní pro nový Volkswagen ID. Buzz, který má jízdní dynamiku auta osobního auta s hmotností dodávky.

Přečtěte si také:   Test letních pneumatik 215/55 R17 podle ADAC (2024)

Tato prémiová pneumatika se navíc vyznačuje vynikající stabilitou. Základem pro robustní tělo pneumatiky Hankook Ventus S1 evo 3 EV je dvouvrstvá kostra vyrobená ze speciálně vyvinutého vysoce výkonného vlákna, které dokonale kombinuje stabilitu a nízkou hmotnost. Hankook Ventus S1 evo 3 EV váží v poměru ke své velikosti relativně málo. Další výhodou je pečlivě vybraný tvar dezénu, který zajišťuje vynikající akustický komfort vozidla. Výsledkem je, že emise hluku, které jsou u elektrických vozidel samy o sobě nízké, opět výrazně klesají.

https://autemdoservisu.cz/2023/01/svolavaci-akce-volkswagen-id-buzz-2022-pneumatiky/

Další vlastností Hankook Ventus S1 evo 3 EV je vysoká odolnost proti oděru – díky běhounové směsi speciálně navržené pro vysoké hnací momenty. Pokud jde o valivý odpor, Hankook Ventus S1 evo 3 EV také plně splňuje zadání dle specifikací VW. Ve srovnání s pneumatikou s valivým odporem třídy B může pneumatika s valivým odporem třídy A přispět ke zvýšení dojezdu až o 30 kilometrů na jedno nabití baterie.

V rozměru 21 palců pro VW ID. Buzz se používá – z důvodu snížené výšky boku – také další zesílený okraj na bázi oceli, který přispívá k ještě vyšší tuhosti bočnice pneumatiky. To zajišťuje obzvláště dynamickou, přímou zpětnou vazbu od řízení. A konečně, charakteristickým rysem 21palcové verze je aerodynamicky optimalizovaný ochranný pásek ráfku, který také přispívá k většímu dojezdu.

Přečtěte si také:   Nokian Tyres v indexu udržitelnosti Dow Jones. Patří mezi nejudržitelnější kótované společnosti v Evropě

První automobilová pneumatika Hankook s podpisem HL

S Hankook Ventus S1 evo 3 EV ve verzích HL 235/45 R21 104T XL a HL 265/40 R21 108T XL pro ID. Buzz Hankook poprvé ve svém portfoliu představuje pneumatiky pro osobní automobily s identifikátorem indexu zatížení „HL“. Pozadí: Nejnovější generace vysoce výkonných osobních automobilů a SUV s bateriovým pohonem se vyznačuje výrazně vyšší hmotností vozidla. To vyžaduje pneumatiky, které mají výrazně vyšší nosnost při stejném hustícím tlaku. Ventus S1 evo 3 EV od Hankooku tuto výzvu snadno zvládne, takže VW ID. BUZZ dokáže svou jízdní dynamiku, kterou zvýhodňuje nízké těžiště, přenést na vozovku zcela bez omezení.

Volkswagen-ID_Buzz-dobijeni

Vývojem pneumatik s vysokou nosností Hankook dále rozšiřuje své portfolio originálního vybavení. Pneumatika, která je přizpůsobena vyšší hmotnosti vozidla, což má pro e-transportery velký význam, podporuje jízdní vlastnosti VW ID. Buzz optimal,“ vysvětluje Klaus Krause, vedoucí technického centra Hankook Europe v Hannoveru.

Přečtěte si také:   Pirelli rozšiřuje nabídku Elect o dvě nové pneumatiky P Zero pro Porsche Taycan

Technologie SEALGUARD: v pohodě a bez poruch na silnici

21palcové rozměry Ventus S1 evo 3 EV pro VW ID. Buzz nabízí jako další komfortní a bezpečnostní prvek tzv. SEALGUARD, který automaticky utěsňuje průrazy o průměru až pět milimetrů v oblasti běhounu pneumatiky. SEALGUARD umožňuje například pokračovat v jízdě, i když dojde k propíchnutí pneumatiky například hřebíkem. Ve vozidlech s výbavou SEALGUARD již není nutné vozit rezervní kolo nebo lepící sadu, což znamená, že je k dispozici další prostor v kufru, šetří se hmotnost a lze se vyhnout případné nebezpečné výměně kola na kraji vozovky. Pneumatiky vybavené technologií SEALGUARD od společnosti Hankook nabízejí kromě svých bezpečnostních výhod i nadále obvyklou úroveň pohodlí, protože jejich základní konstrukce se neliší od pneumatik bez SEALGUARD.

Přehled rozměrů pneumatik Hankook pro Volkswagen ID. Buzz

Rozměry

Typ

Technologie

Profil

235/60 R18 103T

Letní VA

Hankook Ventus S1 evo 3 EV

255/55 R18 105T

Letní HA

Hankook Ventus S1 evo 3 EV

HL 235/45 R21 104T XL

Letní VA, není určeno pro nákladní vozidla

SEALGUARD

Hankook Ventus S1 evo 3 EV

HL 265/40 R21 108T XL

Letní HA, není určeno pro nákladní vozidla

SEALGUARD

Hankook Ventus S1 evo 3 EV

VA = přední náprava, HA = zadní náprava

21palcová varianta je exkluzivně určena pro osobní automobily ID. BUZZ a standardně je vybavena technologií ochrany proti propíchnutí Hankook SEALGUARD.