Magazín

Volkswagen ID.Buzz bude vyjíždět na pneumatikách Continental

2022-Volkswagen_ID_Buzz

Volkswagen Užitkové vozy vyrábí nyní své ID. Buzz s prémiovými pneumatikami od Continental. Hannoverský výrobce vozidel vybavuje nový, plně elektrický, „Bulli“ ID. Buzz s letními pneumatikami EcoContact 6 Q. Continental dodává své mimořádně energeticky účinné pneumatiky ve velikostech 19″ a 20″,

Continental EcoContact 6 Q nabízí vynikající energetickou účinnost, životnost, brzdný výkon a ovladatelnost. Profil běhounu se neustále přizpůsobuje povrchu vozovky a zajišťuje tak delší životnost pneumatiky. Speciálně vyvinutá pryžová směs minimalizuje tření při kontaktu pneumatiky s povrchem vozovky, což znamená, že pneumatika rozptyluje méně energie a naopak se snižuje valivý odpor. Díky upraveným blokům, lamelám a bočním drážkám je pneumatika také hlučně optimalizovaná.

Continental EcoContact 6 Q je standardně dodáván s technologií ContiSeal

EcoContact 6 Q pro Volkswagen ID. Buzz také přichází s technologií ContiSeal, která umožňuje bezpečně pokračovat v jízdě, i když jsou pneumatiky poškozené. Vysoce elastická ochranná vrstva na vnitřní straně pneumatiky se během pouhého zlomku sekundy uzavře kolem pronikajícího předmětu a spolehlivě utěsní defekt i po odstranění předmětu z běhounu (například rotací pneumatiky). Díky této technologii lze bezpečně utěsnit otvory o průměru až pět milimetrů, což umožňuje okamžitou opravu přibližně 80 procent vpichů. Díky této technologii není potřeba žádná náhradní pneumatika, což šetří dodatečnou hmotnost a naopak může pomoci zvýšit dojezd.

Přečtěte si také:   Test letních pneumatik 215/55 R17 podle ADAC (2024)

Následující produkty a velikosti jsou pro Volkswagen ID.BUZZ schváleny výrobcem:

  • EcoContact 6 Q, 235/55 R19 105T XL
  • EcoContact 6 Q, 255/50 R19 107T XL
  • EcoContact 6 Q, 235/50 R20 104T XL
  • EcoContact 6 Q, 265/45 R20 108T XL

Continental je jedním z předních výrobců pneumatik pro plně elektrická vozidla

Continental dodává pneumatiky sedmi z deseti nejúspěšnějších světových výrobců elektrických vozidel. V Evropě je Continental schváleným dodavatelem originálního vybavení pneumatik pro pět výrobců elektromobilů s nejvyšším objemem výroby. V regionu Asie-Pacifik-Amerika dodává Continental třem z pěti výrobců elektromobilů s největším objemem výroby.

Přečtěte si také:   Porsche 911 GT3 RS bude jezdit na pneumatikách Goodyear Eagle F1 SuperSport R a RS

Continental dodává řadu technologií a systémových komponent pro ID. Buzz

Continental jako dlouholetý spolupracující a vývojový partner Volkswagenu sehrál klíčovou roli hned od počátku při návrhu a vývoji ID.Buzz. Technologická společnost přispěla životně důležitou technologií pokrývající téměř všechny aspekty této kultovní dodávky – od softwaru a architektury centrálního počítače až po brzdy a sofistikovaný systém řízení teploty (např. pro chlazení baterií).