Pneumatiky Letní pneumatiky

Hankook iON GT je nová letní pneumatika speciálně pro kompaktní elektromobily

20240614_iON_GT_Tire_Cologne_01

S pneumatikou iON GT rozšiřuje výrobce prémiových pneumatik Hankook svou produktovou řadu iON speciálně navrženou pro elektromobily. Letní pneumatika iON GT, speciálně vyvinutá pro městská auta a limuzíny s bateriovým pohonem a pneumatika iON GT SUV, která je k dispozici pro kompaktní vozy SUV, měly premiéru na letošním předním veletrhu pneumatik „The Tire Cologne“. Kromě hodnocení A/A/A na štítku EU se nová pneumatika vyznačuje vysokým podílem recyklovaných a recyklovatelných materiálů, které se svou pevností, pružností a odolností vyrovnají běžným součástem pneumatik. Certifikace ISCC PLUS (ISCC = International Sustainability & Carbon Certification) je důkazem vysokých standardů udržitelnosti1. Pneumatika iON GT bude k dispozici od podzimu v rozměrech od 16 do 20 palců.

Vysoký podíl recyklovaných a obnovitelných materiálů

Vývojáři pracovali mimo jiné s biokřemelinou z obilného odpadu a udržitelným textilním kordem PET vyrobeným z plastového odpadu. Pneumatiky obsahují také rostlinné oleje a pryskyřice, biocirkulární syntetický kaučuk z biocirkulárních surovin, saze z cirkulárních surovin a recyklované saze z použitých pneumatik. Inženýři společnosti Hankook použili u pneumatik iON GT vysoký podíl materiálů s certifikací ISCC PLUS pro hmotnostní bilanci. Navzdory vysokému podílu udržitelných komponent se inženýrům společnosti Hankook podařilo dosáhnout mimořádné udržitelnosti bez kompromisů, aniž by byla ohrožena bezpečnost a vlastnosti pneumatiky relevantní pro komfort.

Přečtěte si také:   Proč se na léto rozhodnout pro prémiové pneumatiky. Stojí víc na začátku, ale déle vydrží a jsou bezpečnější

Nová pneumatika iON GT splňuje náročné každodenní požadavky na pneumatiky pro elektromobily díky celé řadě technických opatření. Pneumatiky pro elektromobily mohou vykazovat vyšší opotřebení ve srovnání s vozidly se spalovacím motorem. Společnost Hankook tomu mimo jiné čelí technologií i Super Mileage. Patří mezi ně technologie Round Even, která zajišťuje obzvláště rovnoměrný přítlak na vozovku a přispívá k delší životnosti. Technologie Hankook Opti Cure popisuje pokročilou technologii vulkanizace, která zas přispívá k výraznému snížení valivého odporu. Hankook iON GT tak může přispět k většímu dojezdu na jedno nabití baterie. Výrazně odolnější aramidová vlákna zvyšují přesnost řízení v kombinaci s technologií Grip Boost, která snižuje pohyb bočnice. Běhounová směs ProGrip zároveň poskytuje zlepšenou přilnavost na mokré vozovce díky kombinaci křemeliny s vysokou hustotou a dalších udržitelných surovin.

Hankook iON GT

Dalším cílem vývoje bylo dosáhnout co nejtiššího chodu, zejména proto, že absence spalovacího motoru na tento aspekt upozorňuje. O to důležitější je, že integrovaná technologie i Sound Absorber od společnosti Hankook ve spojení se specifickým běhounem znatelně snižuje hladinu hluku v interiéru.

Proto je na štítku EU nové pneumatiky Hankook iON GT uvedeno hodnocení A/A/A. To odpovídá nejlepším hodnotám z hlediska valivého odporu, přilnavosti za mokra a hluku odvalování. Pneumatika Hankook iON GT získala ocenění Red Dot Design Award 2024 v kategorii Design výrobku.

Přečtěte si také:   Goodyear přidal nové rozměry pneumatik Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6. Dočkali se zejména majitelé velkých aut

S novou pneumatikou iON GT společnost Hankook důsledně pokračuje ve své strategii nabízet optimální pneumatiky pro každý elektromobil. Celosvětová řada pneumatik nyní zahrnuje kromě nového vývoje určeného především pro severoamerický trh, letní pneumatiku Hankook iON evo zaměřenou na výkon, zimní pneumatiku Hankook iON i*cept a pneumatiku Hankook iON FlexClimate určenou do každého počasí.