Pneumatiky Letní pneumatiky

Falken e. ZIEX je pneumatika určená přímo pro elektromobily

Falken e. ZIEX

V průběhu léta 2023 si budou moci zákazníci objednat zcela nový dezén od japonské značky Falken. Pneumatika e. ZIEX je navržená speciálně pro elektromobily a vozidla, která vyžadují ultra nízký valivý odpor pro maximalizaci svého dojezdu. e. ZIEX je jednou z energeticky nejúčinnějších pneumatik, které Sumitomo Rubber Group, mateřská skupina značky Falken, vyvinula.

Její asymetrický dezén, vyvinutý pomocí technologie Advanced 4D Nano Design, se vyznačuje optimalizovanými okraji běhounu, které zabraňují koncentraci tlaku jen do jednoho místa plynulým rozložením tlaku do zbytku pneumatiky. To zlepšuje úroveň přilnavosti pneumatiky za mokra i za sucha a prodlužuje její životnost díky rovnoměrnému opotřebení. Dezén běhounu je optimalizován tak, aby co nejvíce kopíroval obrys bočnice pneumatiky, čímž se snižuje valivý odpor a prodlužuje dojezd vozidla, což je u vozů s elektrickým pohonem klíčovým parametrem.

Díky kultivovanosti a tichému chodu přináší elektromobily výhodu pohodlí. e. ZIEX tuto výhodu doplňuje výrazně sníženou hladinou hluku pneumatiky, které dosahuje díky pokročilému offsetovému uspořádání drážek běhounu. Ke snížení hlučnosti pneumatiky přispívá také špičková technologie SILENT CORE společnosti Falken. Jedná se o vrstvu polyuretanové pěny uvnitř pneumatiky, která minimalizuje rezonanci dutiny pneumatiky.

Přečtěte si také:   Firestone uvádí na trh novou cestovní pneumatiku Roadhawk 2 ENLITEN

Společnost Falken se snaží také o to, aby pneumatika e. ZIEX byla součástí přechodu celé řady pneumatik japonské společnosti směrem k udržitelné budoucnosti. Předběžná klasifikace hodnot na štítku EU potvrzuje, že e. ZIEX je klasifikován jako „A“ pro spotřebu paliva, „A“ pro přilnavost za mokra a „A“ pro emise hluku 69 dB. Pneumatika e. ZIEX bude v letošním roce k dispozici v 11 rozměrech od 17 do 21 palců, roce 2024 pak bude její sortiment rozšířen i o další rozměry.

Své vynikající parametry pneumatika Falken e. ZIEX předvedla v nezávislém testu magazínu „Auto Motor und Sport“ na jaře tohoto roku. Testování se podrobily letní pneumatiky vhodné pro elektromobily v rozměru 255/45 R20 a testovacím vozem byla Kia EV6. Falken e. ZIEX, jako nejlehčí pneumatika v testu, obdržel nejvyšší známku „velmi dobrý“ a přesvědčil testující vedle velmi krátké brzdné dráhy na mokrém i suchém asfaltu také nejlepším valivým odporem, nejdelším dojezdem a nejnižší valivou hlučností.