Magazín

CUPRA Formentor VZ5 obouvá pneumatiky Goodyear Eagle F1 SuperSport

Cupra Formentor VZ5 celkový pohled

Španělská automobilka CUPRA si vybrala pneumatiku Goodyear Eagle F1 SuperSport jako originální výbavu nejvýkonnějšího vozu, jaký kdy vyrobila.

Model Formentor VZ5 s pětiválcovým motorem o výkonu 390 koňských sil je vlajkovou lodí značky a dominuje řadě sportovních crossoverů CUPRA Formentor. Celkem ho CUPRA vyrobí jen sedm tisíc kusů, což z něj dělá mimořádně exkluzivní model.

Na Formentor VZ5 se budou montovat pneumatiky Goodyear Eagle F1 SuperSport o rozměru 255/35R20. Pro svůj nejvýkonnější model si CUPRA od společnosti Goodyear vyžádala velmi vysoce výkonné pneumatiky (UUHP) s vynikajícími jízdními vlastnostmi na suchém povrchu, krátkou brzdnou dráhou a velmi dobrou ovladatelností na mokru. Goodyear vyšel ze svých oceňovaných pneumatik Eagle F1 SuperSport a osmnáct měsíců pak spolu se společností CUPRA pracoval na vývoji jejich speciální úpravy, splňující požadavky modelu Formentor VZ5.

Dosažené výkonnostní parametry pneumatik umožnila řada technických inovací, včetně masivního uzavřeného vnějšího dezénu, který zlepšuje jízdní vlastnosti na suchém povrchu a v zatáčkách, a extra tuhé konstrukce bočnic zlepšující ovladatelnost a stabilitu.

Penumatiky Goodyear Eagle F1 SuperSport na Cupra Formentor VZ5

Hans Vrijsen, výkonný ředitel osobních pneumatik pro originální výbavu společnosti Goodyear v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika, k tomu uvedl: „Jsme rádi, že řidiči velmi zajímavého vozu CUPRA Formentor VZ5 budou moci využívat vynikající jízdní vlastnosti pneumatik Goodyear Eagle F1 SuperSport. Se společností CUPRA jsme velmi úzce spolupracovali na zdokonalení pneumatiky podle jejich požadavků a skutečnost, že si pro svůj vlajkový vůz vybrali právě pneumatiky Eagle F1 SuperSport, dokládá úroveň jejich výkonnostních parametrů.“

Spolupráce společnosti Goodyear se skupinou CUPRA se rozšířila i na závodní dráhu. Jako exkluzivní dodavatel pneumatik pro PURE ETCR, první světové mistrovství cestovních vozů různých značek s plně elektrickým pohonem, a FIA Mistrovství světa cestovních vozů (FIA WTCR), poskytuje Goodyear závodní verze pneumatik Eagle F1 SuperSport týmům, které závodí s elektrickým vozem CUPRA e-Racer v PURE ETCR a CUPRA León Competición ve WTCR.