Magazín

Goodyear navrhl pneumatiky pro koncept vozu Lancia Pu+Ra HPE

Úkoly jako úprava na míru, aerodynamika a design jsou duší nejnovější spolupráce mezi značkami Goodyear a Lancia. Znovuzrozená automobilka Lancia si Goodyear vybrala za partnera, který vyrobí na míru pneumatiku pro její nový koncept vozu Lancia Pu+Ra HPE.

Lancia Concept je prvním vozem nové éry značky Lancia. Koncept se stoprocentně elektrickým pohonem představuje vizi značky, pokud jde o vnější design, interiér, udržitelnost, elektrifikaci a nové technologie.

Goodyear vyvinul pro nový vůz jedinečné koncepční pneumatiky. Vyznačují se mimo jiné nově navrženými bočnicemi, které zajišťují bezproblémové spojení ráfku a pneumatik a přispívají k luxusnímu a prémiovému vzhledu koncepčního vozidla.

Nové řešení bočnic zlepšuje rovněž aerodynamické vlastností, a tedy i energetickou účinnost vozu. Jejich speciální konstrukce jim propůjčuje i vysokou odolnost vůči vysokému okamžitému točivému momentu elektromobilu.

Laurent Colantonio, technologický ředitel společnosti Goodyear pro osobní pneumatiky v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika, k tomu uvedl: „Goodyear letos slaví 125. výročí založení, takže jde o skvělé slavnostní načasování spolupráce se společností Lancia na znovuzrození její ikonické značky a spojení dvou průkopníků automobilového světa. Jsme nadšeni, že jsme mohli pracovat na nových koncepčních pneumatikách, které nás přiměly nově se zamyslet nad možnostmi přizpůsobení, aerodynamických vlastností a designu. Abychom přitom mohli vyvinout bezproblémovou kombinaci pneumatiky a ráfku, která by zvýšila energetickou účinnost a zároveň zůstala esteticky působivá, museli jsme přitom účinně skloubit své technické znalosti s odbornými znalostmi společnosti Lancia.“