Magazín

Bridgestone vyvinul speciální pneumatiky Turanza Eco pro elektrické SUV Škoda Enyaq iV

42_skoda_enyaq_coupe_rs_iv (1) small

Bridgestone vyvinul v rámci pokračujícího partnerství se značkou Škoda pneumatiky s průkopnickou technologií ENLITEN pro elektromobil Škoda Enyaq iV. Technologie ENLITEN pomáhá snižovat hmotnost a valivý odpor pneumatiky a současně optimalizuje ovladatelnost modelu Enyaq a zvyšuje adhezi na mokru.

Společnost Bridgestone musela splnit náročné standardy značky Škoda v oblastech ovladatelnosti, opotřebení, hospodárnosti a dlouhé životnosti. Výsledkem jsou pneumatiky Turanza Eco, jejichž technologie ENLITEN snižuje valivý odpor až o 30 % a hmotnost až o 20 %. Enyaq iV díky tomu nabízí na jedno nabití dojezd až 529 km. Pneumatiky s technologií ENLITEN jsou navíc lehčí, takže se při výrobě jedné pneumatiky spotřebuje až o 2 kg méně surovin.

Škoda Enyaq iV je jedním z nejnovějších modelů koncernu Volkswagen s elektrickým pohonem, vybavených pneumatikami s technologií ENLITEN. Tyto inovativní pneumatiky Bridgestone používají také modely Audi Q4 e-tron, Volkswagen ID.3, Volkswagen ID.4, Volkswagen ID.5 a CUPRA Born. Pneumatiky Bridgestone Turanza Eco s technologií ENLITEN se pro model Enyaq iV dodávají v rozměrech pro kola s průměrem ráfku 19, 20 a 21 palců.

Bridgestone použil při vývoji pneumatik pro model Enyaq iV svou patentovanou technologii virtuálního vývoje pneumatik, která minimalizuje počet prototypů a potřebných provozních testů vyvíjených pneumatik. Virtuální vývoj pneumatik snižuje spotřebu surovin a emise CO2 ve fázi vývoje až o 60 procent a urychluje uvedení produktu na trh až o 50 procent – díky tomu je vývoj pneumatik trvale udržitelnější, efektivnější, preciznější a flexibilnější.

Přečtěte si také:   Nové portfolio letních a celoročních pneumatik Nokian Tyres bylo otestováno u TÜV SÜD na maximální bezpečnost a vysoký výkon

Škoda Enyaq iV poskytuje mimořádné potěšení z jízdy, a navíc je hospodárná a trvale udržitelná. Díky tomu souzní s mnoha hodnotami zahrnutými v iniciativě „Bridgestone E8 Commitment“, jež definuje celkem osm zájmových oblastí začínajících v angličtině na písmeno „E“ (Energy – energie, Ecology – ekologie, Efficiency – hospodárnost, Extension – rozšíření, Economy – ekonomika, Emotion – emoce, Ease – snadnost a Empowerment – posílení postavení). Na jejich základě Bridgestone řídí své strategické priority, rozhodování a úsilí o trvalou udržitelnost ve všech oblastech svých obchodních a provozních činností.

Bridgestone považuje elektromobilitu za obrovskou příležitost ke snižování emisí CO2 a utváření trvale udržitelnější budoucnosti mobility. Výrobce prémiových a inovativních pneumatik je na spolupráci se značkou Škoda hrdý, protože pomáhá urychlovat realizaci elektrické budoucnosti. Pneumatiky pro elektromobily reprezentují již cca 11 % celkové produktové řady pneumatik společnosti Bridgestone EMIA pro originální výbavu osobních automobilů, zatímco v roce 2019 to byla pouhá 4 %. Podle prognóz vzroste tento podíl na více než 20 % v roce 2024.