Pneumatiky Letní pneumatiky

Bridgestone stupňuje své úsilí o bezpečnou jízdu s novou pneumatikou Turanza 6

Bridgestone se jako globální lídr v oblastech pneumatik a řešení pro trvale udržitelnou mobilitu intenzivně zaměřuje na podporu bezpečnosti silničního provozu. Na pneumatikách závisejí lidské životy. Bridgestone se proto ve všech svých aktivitách snaží zajistit na silnicích nejvyšší úroveň bezpečnosti.

Uvedené snahy se promítají v produktech Bridgestone. Nejnovějším z nich je pneumatika Bridgestone Turanza 6, jejíž konstrukce zohledňuje výsledky rozsáhlého spotřebitelského průzkumu mezi evropskými motoristy. Ti byli dotazováni, co od letní cestovní pneumatiky očekávají a jakým výzvám musejí čelit při svých každodenních jízdách. Bridgestone tak nabízí řidičům přesně to, co chtějí – novou prémiovou pneumatiku Turanza 6, která dosahuje nejlepších výkonů na mokru ve své třídě1, splňuje jejich požadavky na bezpečnost a provozní vlastnosti, a to dokonce i v náročných podmínkách za deštivého počasí, a současně nabízí nadprůměrnou životnost2 a vylepšenou hospodárnost.

Konstrukce pro bezpečný provoz s vynikajícími provozními vlastnostmi

Podle testů realizovaných nezávislou organizací TÜV SÜD překonává Bridgestone Turanza 6 konkurenty v segmentu nejlepšími výkony na mokru ve své třídě1. Nová pneumatika byla nejlepší při průjezdu zatáčkou a vynikající výkony předvedla i při jízdě v přímém směru. Bridgestone Turanza 6 také dosahuje nejlepšího hodnocení „A“ v EU štítkování pro přilnavost na mokru ve své třídě1.

Díky patentovaným a průkopnickým technologiím ENLITEN a TECHSYN, které byly u pneumatiky Bridgestone pro trh náhradní spotřeby použity vůbec poprvé, získají řidiči s novou pneumatikou Bridgestone Turanza 6 ještě více benefitů z hledisek hospodárnosti a trvalé udržitelnosti, například mimořádnou životnost2 a nižší spotřebu paliva, resp. elektrické energie2. Pneumatika Bridgestone Turanza 6 splňuje díky tomu také specifické požadavky pro elektromobily. Těm pomáhá optimalizovat jejich provozní vlastnosti – mimo jiné prodlužuje dojezd na jedno nabití2. Současně přitom nabízí vynikající ovladatelnost, větší odolnost vůči opotřebení2 a nižší hlučnost při odvalování, čímž zvyšuje jízdní komfort.

Přečtěte si také:   Firestone uvádí na trh novou cestovní pneumatiku Roadhawk 2 ENLITEN

Pneumatika Bridgestone Turanza 6 potvrdila své výjimečné kvality také v nezávislém testu letních pneumatik pro rok 2023, jehož výsledky zveřejnil německý časopis Autobild Allrad. Celkem 12 pneumatik rozměru 225/65 R 17 bylo testováno na voze Toyota RAV4. Mimořádně vyvážené vlastnosti vynesly pneumatiku Turanza 6 na vynikající druhé místo s hodnocením „velmi dobrá“ a celkovou známkou 1,3. Zkušební technici v závěru testu vyzdvihli u pneumatiky Turanza 6 především vyvážené provozní vlastnosti, vynikající výkony jak na mokré, tak na suché vozovce, dobré terénní kvality, vysokou odolnost vůči aquaplaningu a nízký valivý odpor, který snižuje spotřebu paliva.

Uvedené výsledky ukazují, že Bridgestone Turanza 6 je letní cestovní pneumatika, která poskytuje výjimečné provozní vlastnosti a bezpečnost, čímž navazuje na úspěchy předchozího modelu, oceňované pneumatiky Bridgestone Turanza T005.

Široce pojaté úsilí společnosti Bridgestone o zvyšování bezpečnosti silničního provozu

Podle údajů Světové zdravotnické organizace WHO (World Health Organisation) přichází každý rok při nehodách na silnicích po celém světě o život více než 1,35 milionu lidí a dalších 20 až 50 milionů osob musí nést následky zranění, které jim často změní celý život. Bridgestone proto vyvíjí prémiové pneumatiky, jakou je Turanza 6, pro něž je bezpečnost nejvyšší prioritou. Bridgestone kromě toho také tvrdě pracuje na řešení problémů v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Tím přispívá k dosažení cíle OSN pro trvale udržitelný rozvoj #3.6, a to snížit počet úmrtí a zranění při dopravních nehodách na celém světě na polovinu do roku 2030.

Bridgestone s ohledem na výše uvedené cíle nedávno představil své řešení pro detekci poškození silnic a na celém světě realizuje řadu iniciativ pro zvyšování bezpečnosti silničního provozu. Mezi ně patří například bezpečnostní kontroly pneumatik, kurzy bezpečné jízdy, vzdělávací programy nebo nedávné předání daru ve výši 1 milion USD Fondu OSN pro bezpečnost silničního provozu (UNRSF). Úsilí společnosti Bridgestone o zvyšování bezpečnosti silničního provozu je součástí její široce pojaté firemní iniciativy – Bridgestone E8 Commitment –, která definuje hodnoty, jež Bridgestone poskytuje lidské společnosti, zákazníkům a budoucím generacím v osmi klíčových oblastech.

Přečtěte si také:   V Bridgestone vyvinuli speciální sportovní pneumatiky Potenza pro elektrické SUV značky Maserati

Emilio Tiberio, provozní a technický ředitel společnosti Bridgestone EMIA, poznamenal: „Život je cesta a my ve společnosti Bridgestone usilujeme o to, aby tato cesta byla bezpečná. Výsledky nejnovějších výzkumů dopravních nehod ukazují, že před námi stojí ještě hodně práce. Řízení automobilu by mělo být pro každého radostným zážitkem, při němž se bude cítit bezpečně. Bridgestone podporuje dosažení tohoto cíle různými iniciativami a nejmodernějšími produkty, jakým je i nová pneumatika Bridgestone Turanza 6, která přináší řidičům ještě vyšší úroveň bezpečnosti a provozních vlastností – díky tomu dojedou bezpečně do cíle s pocitem naprosté kontroly nad vozem i na mokrých silnicích.“

Pneumatika Bridgestone Turanza 6, vyvinutá a vyráběná v Evropě, je nyní na evropských trzích k dispozici v široké škále rozměrů pro osobní vozy a silniční SUV, bez ohledu na to, zda mají spalovací motor, hybridní soustavu, nebo elektrický pohon.