Pneumatiky Celoroční pneumatiky

Bridgestone představuje novou pneumatiku Turanza All Season 6 jako odpověď na výzvy, jimž řidiči čelí po celý rok

Bridgestone Turanza All Season 6

Bridgestone, globální lídr v oblastech pneumatik a řešení pro trvale udržitelnou mobilitu, představil novou prémiovou celoroční cestovní pneumatiku Turanza All Season 6 s technologií ENLITEN. Celoroční pneumatika Bridgestone Turanza All Season 6 byla vyvinuta na základě výsledků komplexního výzkumu trhu, jehož se zúčastnily tisíce evropských řidičů. Ti byli dotazováni na vlastnosti, které očekávají od celoroční cestovní pneumatiky, a na výzvy, jimž čelí v silničním provozu.

Představení nové pneumatiky přichází po silném růstu trhu s celoročními pneumatikami, k němuž došlo po zahájení prodeje předchůdce pneumatiky Bridgestone Turanza All Season 6 v roce 2018 – v současnosti tvoří tento segment 21 % evropského trhu4. Řidiči, kteří nečelí drsným zimním podmínkám nebo kteří se svými vozy jezdí na udržovaných silnicích v městských oblastech, se ve stále větších počtech rozhodují pro praktičnost celoroční pneumatiky.

Prémiové výkony, praktičnost a bezpečnost – dokonce i v nepředvídatelných podmínkách

Evropští řidiči musejí ve všech ročních obdobích čelit v silničním provozu mnoha výzvám včetně deštivého počasí a sněhu. Pneumatika Bridgestone Turanza All Season 6 byla zkonstruována tak, aby řidičům poskytovala maximální kontrolu nad vozem dokonce i v těchto náročných podmínkách, a to po celý rok – bez ohledu na roční období nebo povětrnostní podmínky.

Přečtěte si také:   Nové letní a celoroční pneumatiky Nokian Tyres vynikají díky výjimečným testovacím možnostem ve zkušebních centrech

Pneumatika Bridgestone Turanza All Season 6 konkrétně vyniká v následujících třech klíčových oblastech:

  • Vynikající brzdné výkony ve všech ročních obdobích1: Podle testů realizovaných organizací TÜV SÜD, která patří mezi nejrespektovanější nezávislé instituty pro testování automobilů v Evropě, nabízí pneumatika Bridgestone Turanza All Season 6 nejlepší brzdné výkony na mokru ve své třídě a vynikající brzdné výkony na suchu i sněhu.
  • Výjimečné vlastnosti na sněhu2: Organizace TÜV SÜD také potvrdila vynikající vlastnosti pneumatiky Bridgestone Turanza All Season 6 na sněhu z hlediska trakce, brzdění, zatáčení a ovladatelnosti – to společně s označením symbolem horského štítu a sněhové vločky zaručuje, že si pneumatika úspěšně poradí i se zimními výzvami.
  • Nadprůměrná životnost3: Pneumatika Bridgestone Turanza All Season 6 prokázala 20% zlepšení v porovnání s předchozím modelem , pneumatikou Bridgestone Weather Control A005 EVO.

Prémiová celoroční cestovní pneumatika bez kompromisů z hlediska provozních vlastností a bezpečnosti

Bridgestone Turanza All Season 6 používá kombinaci nejmodernějších technologií ENLITEN, která poskytuje maximální bezpečnost, vynikající provozní vlastnosti a vyšší úroveň trvalé udržitelnosti a současně zajišťuje, aby byly pneumatiky Bridgestone připraveny také pro použití na elektromobilech. Pneumatika Bridgestone Turanza All Season 6 má optimalizovaný dezén běhounu a novou směs pro lepší přilnavost k asfaltu, odvádění vody, záběrové vlastnosti na sněhu a celkově vyrovnanější provozní vlastnosti.

Emilio Tiberio, provozní a technický ředitel společnosti Bridgestone EMIA, řekl: „Při vývoji pneumatiky Bridgestone Turanza All Season 6 jsme naslouchali tisícům řidičů z celé Evropy. Opravdu komplexně jsme tak pochopili výzvy, jimž čelí v každodenním provozu. Díky tomu můžeme postupně rozšiřovat a vylepšovat naše produktové portfolio, abychom uspokojili jejich požadavky. Pneumatika Turanza All Season 6, vyvinutá v souladu s iniciativou Bridgestone E8 Commitment, je ukázkou našeho nepřetržitého úsilí o produktové inovace – jako jedna z pěti nových pneumatik, které uvedeme na trh náhradní spotřeby v roce 2023. Tato premiéra přichází navíc v nejpříhodnější dobu, protože reaguje na významný růst trhu s celoročními pneumatikami, jehož byla Evropa svědkem v uplynulých několika letech.“

Přečtěte si také:   Bridgestone bude výhradním dodavatelem pneumatik pro mistrovství světa ABB FIA Formule E od sezony 2026–2027

Pneumatika Bridgestone Turanza All Season 6, vyvinutá a vyráběná v Evropě, je určena pro osobní automobily a silniční SUV jak s elektrickým, tak i konvenčním pohonem se spalovacím motorem. Prémiová pneumatika bude nabízena v 85 rozměrech pro kola s průměrem ráfku od 16 do 21 palců, a pokrývá tak 96 % poptávky po pneumatikách pro velká kola v segmentu celoročních cestovních pneumatik.