Alu kola

Výrobce kol RONAL představil v Essenu spoustu novinek všech svých značek

RONAL GROUP Messestand EMS 2018

RONAL GROUP se i v letošním roce učastnila výstavy Essen Motor Show. Společnost zde od 1. do 9. prosince 2018 vystavovala nejrůznější novinky ze sortimentu svých značek RONAL, SPEEDLINE CORSE a SPEEDLINE TRUCK. Dalším mimořádným zážitkem připraveným v hale motoristického sportu byly jízdy vozem taxi v podobě závodního automobilu RONAL „Zetti“ BMW Z4 GT3, který se již účastnil také 24hodinového závodu na okruhu Nürburgring. Tyto exkluzivní jízdy bylo možné vyhrát na stánku společnosti RONAL GROUP a mezi návštěvníky měly velký ohlas.

V roce 2019 slaví společnost RONAL GROUP své 50. narozeniny. Z tohoto podnětu společnost představila svůj výroční disk RONAL R50 AERO v provedení Racing zlatá s leštěným okrajem disku. Ten se tak stává pokračovatelem kultu klasických disků s paprsky uspořádanými jako lopatky turbíny za účelem chlazení brzd. Uzavřenému tvaru a z něj vyplývající aerodynamice vděčí také za své označení. Jubilejní verze designu RONAL R50 bude k dostání ve velikostech 7.5×16 palců a 8.0×18 palců.

RONAL R50 AERO gold

Společnost RONAL GROUP dále představila celou řadu nových designů. Mezi ně patřil i elegantní disk RONAL R66 s asymetrickým designem v inovativní povrchové úpravě Orbit šedá-mat-čelně kopírováno. Nový disk R66 bude od jara 2019 nabízen nejprve ve velikosti 8.5×20 palců s upevněním na 5 otvorů.

Z prestižního sortimentu pod značkou SPEEDLINE CORSE byly odhaleny dva zbrusu nové sportovní designy: Jednak disk SC1 Motorismo a jednak SL8 Dominatore. Tento druhý jmenovaný se vyznačuje tvarově dokonalým vzhledem a rovněž moderním a aktuálním vizuálním účinkem. Pět paprsků leštěných soustružením do vysokého lesku v kombinaci s mírně dozadu odsazenými propojeními k ráfku ve tvaru písmene Y propůjčují disku SL8 navíc charakter prémiového produktu. K dostání bude nejprve ve velikostech 8.5 až 11.5×21 palců.

Speedline SL8 Dominatore
SPEEDLINE SL8 Dominatore

V případě nového designu SPEEDLINE CORSE SC1 Motorismo přenáší společnost RONAL GROUP osvědčený sportovní disk se závodním charakterem ze závodní dráhy přímo na silnici. Díky využití náročných výrobních procesů, jako je například Flowforming, se u tohoto disku dosahuje mimořádně nízké hmotnosti. Inovativní technologie leštění frézováním zajišťuje další úsporu hmotnosti a zušlechtění povrchu. Disk SC1 bude k dostání s povolením pro provoz na veřejných komunikacích, a to v provedení Racing černá-mat-leštěno a rovněž v barvě vítězů Racing zlatá-leštěno ve velikostech 8.0 až 11.5×20 palců.

Přečtěte si také:   Nokian Tyres dosáhla jednoho ze svých klíčových klimatických cílů o sedm let dříve, než bylo plánováno
SPEEDLINE CORSE SC1 Motorismo
SPEEDLINE CORSE SC1 Motorismo

Vedle toho byl na výstavě představen i oblíbený design SL6 Vettore ve třech povrchových provedeních, Jetblack-čelně leštěný, Bronz-mat-čelně leštěný a Jetblack-mat-červené paprsky, nově ve velikosti 20 palců.

Speedline Corse SL6 Vettore
SPEEDLINE Corse SL6 Vettore

Stejně jako v posledních letech byl v rámci letošní výstavy Essen Motor Show na stánku opět vystaven jeden z vozů, které se účastnily předchozího 24hodinového závodu – tentokrát se jednalo o vůz RONAL „Zetti“ BMW Z4 GT3. U oblíbeného foto-stánku na pořizování autoportrétů bylo navíc možné vyhrát jízdy ve stylu taxi ve druhém voze «Zetti» připraveném v aréně motoristického sportu. Tyto jízdy i hodinová autogramiáda tří jezdců, kteří s tímto vozem závodí, se u fanoušků motoristického sportu a tuningu setkaly s velkým nadšením a završily účast společnosti RONAL GROUP na letošním ročníku výstavy Essen Motor Show.