Testy pneumatik Testy letních pneumatik

Pneu Nexen N’FERA Sport zvítězila v testu letních pneumatik 225/45 R17 ACE Lenkrad (2021)

2021-01-sommerreifentest2021-foto-3nasshandling-grenzbereich4

Přední světový výrobce pneumatik Nexen Tire oznámil, že jeho pneumatiky N’FERA Sport obsadily první místo v testu letních pneumatik německého automobilového časopisu Auto Club Europa (ACE) Lenkrad, jednoho z největších a nejdůvěryhodnějších německých automobilových klubů provádějících celoroční testy pneumatik a aut. ACE Lenkrad má přibližně 600 000 členů a nabízí celou řadu služeb, jako je program podpory řidičů nebo silniční podpora.

Testy devíti letních pneumatik z Evropy i Severní Ameriky prováděli experti s modelem Volkswagen Golf 8. Časopis dospěl k závěru, že N’FERA Sport obstála nejlépe v řízení za mokra i sucha, testech brždění i hlučnosti. Pneumatika, která byla vyrobena v evropském závodě Nexen Tire u Žatce, získala výborné hodnocení i v dalších kategoriích, díky kterému vyšla z testu s nejvyšším celkovým hodnocením.

První místo Nexenu v testu pneumatik časopisu ACE Lenkrad se tak řadí k výborným výsledkům a hodnocením v testech pořádaných automobilovými asociacemi a časopisy včetně německých ADAC a Auto Bild, které také hodnotily Nexen N’FERA Sport jako „velmi doporučitelné. “

Přečtěte si také:   Pneumatiky Goodyear OFFROAD si díky týmu De Rooy připisují další vítězství v Rallye Dakar

„Nejnovější testy ACE Lenkrad nás velmi potěšily. Ukazují, že kvalita a technologie společnosti Nexen Tire pokročily na úroveň srovnatelnou s ostatními prémiovými světovými značkami,“ řekl Travis Kang, globální ředitel společnosti Nexen Tire. „Budeme i nadále pracovat na výrobě pneumatik, které jsou bezpečné, vysoce výkonné a šetrné k životnímu prostředí.“

Testovány byly pneumatiky: BF Goodrich Advantage, Continental Premium Contact 6, Falken Azenis FK510, Goodyear EfficientGrip Performance 2, Laufenn S Fit EQ+, Maxxis Premitra 5, Michelin Primacy 4, Nexen N’fera Sport SU2, Nokian Wetproof. Více informací najdete zde.