Testy pneumatik Testy zimních pneumatik

Continental WinterContact TS 870 podle testů v roce 2023 vládne zimnímu obutí

Continental_Wintercontact_TS870 (3)
Continental Wintercontact TS870

Pneumatiky Continental WinterContact TS 870 a WinterContact TS 870 P se umístily na prvním místě v několika nezávislých testech zimních pneumatik pro zimní sezonu 2023/2024.

Continental WinterContact TS 870 získala první místo v testech zimních pneumatik pro rok 2023, zveřejněných motoristickými autokluby ADAC (Německo), OEAMTC (Rakousko) a TCS (Švýcarsko), dosáhla též nejvyššího hodnocení s výsledkem „vysoce doporučeno“. Renomovaní odborníci ocenili vyvážení pneumatiky a její nejvyšší úroveň bezpečnosti jízdy. Continental WinterContact TS 870 vyniká v kilometrovém výkonu a spolehlivě obstojí na sněhu a na ledu.

Pneumatika vyrobena v závodě v Púchove dosáhla druhého vítězství po sobě v testech britského časopisu Auto Express, kde opět předvedla vyrovnaný výkon. V testech na sněhu ve Švédsku, byla WinterContact TS 870 nejrychlejší, ale vedla si výborně také na suchém stejně jako na mokrém povrchu. Z testovaných pneumatik dosáhla nejlepšího výsledku z hlediska spotřeby paliva/dojezdu na baterie a v testech se také stala jednou z nejtišších pneumatik.

Přečtěte si také:   Pirelli se na veletrhu The Tire 2024 zaměřuje na technologie a udržitelnost

Stabilní chování této pneumatiky a rovněž její dobrý výkon za všech povětrnostních podmínek podtrhují také testy německého časopisu Autobild SportCars a online magazínu Tyre Reviews, ve kterých WinterContact TS 870 P kralovala.


TIP: Vyhledejte si tyto zimní pneumatiky Continental za nejlepší cenu na Heureka.cz!


Pomocník při výběru zimních pneumatik

Každoroční výsledky testů renomovaných automobilových klubů jsou považovány za důležité měřítko při výběru z aktuální nabídky zimních pneumatik. Data z průzkumu společnosti Continental Barum s.r.o. ukazují, že vítězství v testech pneumatik platí jako důležité kritérium pro až 90 % respondentů při nákupu nových pneumatik.

Přečtěte si také:   Proč jsou pneumatiky černé? Důvod je praktický i bezpečnostní

„Pneumatiky Continental znamenají bezpečnost v létě i v zimě. Vítězství v testech významných automobilových klubů a časopisů dokazuje naši prémiovou kvalitu a je uznáním dlouhodobého úsilí našeho vývojového týmu,“ říká Andreas Schlenke ze společnosti Continental, odpovědný za benchmarking a za testování pneumatik.

Jsou všechny pneumatiky stejné? Jen do prvního sněhu

Většina řidičů nevěnuje svým pneumatikám příliš pozornosti, dokud správně fungují. Mnozí si dokonce myslí, že na výběru zimních pneumatik tolik nezáleží, protože „jsou všechny stejné“. To se však může rychle změnit, když na silnicích napadne první sníh nebo nastane mezní situace, kdy se počítá každý metr brzdné dráhy nebo schopnost vozidla vyhnout se překážce na silnici.

„Když zvažujete různé výzvy, které zima přináší, je lepší důvěřovat pneumatice, která vás nenechá na holičkách – stejně jako WinterContact TS 870,“ říká Magda Nagy ze společnosti Continental Barum s.r.o.

Přečtěte si také:   AZ pneu doporučuje vítěze testů zimních pneu 2023

Díky mimořádně nízkému valivému odporu, který umožňuje pružná polymerová matrice, se řidiči mohou spolehnout na mimořádně vysoký kilometrový výkon. Když silnice pokryje sníh, směs CoolChili a nová koncepce běhounu a lamel umožňují spolehlivou ovladatelnost a komfortní jízdní vlastnosti. A protože zima nebývá jen krásně bílá, ale také mokrá a kluzká, vyvinula společnost Continental technologii, která optimalizuje brzdnou dráhu za mokra a dokonce zvládne aquaplaning.