Testy pneumatik Testy zimních pneumatik

AZ pneu doporučuje vítěze testů zimních pneu 2023

Výsledky testů zimních pneumatik 2023
Zimní pneumatiky musí být bezpečné na mokru, sněhu i ledu. Které v těchto disciplínách obstály nejlépe?

Zimní pneumatiky jsou nezbytné pro bezpečnou a pohodlnou jízdu v chladném počasí. Jak si vybrat ty nejlepší? AZ pneu vám poradí podle nejnovějších nezávislých testů zimních pneumatik, které proběhly pod taktovkou ADAC a Auto Bild. Tyto prestižní organizace otestovaly desítky modelů pneumatik v různých rozměrech a podmínkách. V článku se dozvíte, které obutí zabodovalo.

Výsledky testu ADAC pro zimní pneu v rozměru 225/45 R17

Testovaný rozměr 225/45 R17 v rychlostní třídě H do 210 km/h patří i v kategorii zimních pneumatik mezi nejprodávanější. Letos si ADAC vzal pod drobnohled 16 modelů tohoto rozměru, které pasují na kompaktní vozy nižší střední třídy. Zde jsou šampioni.

Zlato bere pneu Continental WinterContact TS 870

Pneumatiky Continental WinterContact TS 870 si vysloužily skvělé hodnocení na všech typech povrchů. Na suchu poskytují při řízení dobrou zpětnou vazbu a mají dobré bezpečnostní rezervy i při náhlých vyhýbacích manévrech. Zajistily si také příkladné hodnocení brzdného výkonu díky nadprůměrně krátké brzdné dráze.

Přečtěte si také:   Hankook vybavuje plně elektrický Hyundai IONIQ 6 pneumatikami Ventus S1 evo 3 ev

A jak dopadly na mokru? Kromě krátké brzdné dráhy a dobrého chování při aquaplaningu přesvědčily snadným a bezpečným ovládáním pro svou špičkovou přilnavost. V zimních podmínkách si porotu získaly velkými bezpečnostními rezervami v ovladatelnosti i v měření brzdné dráhy. Z hlediska ekologické bilance zabodovaly „velmi dobře“ v předpokládaném kilometrovém nájezdu, v oblasti efektivity oslovily nízkou spotřebou paliva.

Vítěz ADAC 2023 v rozměru 225/45 R17

Michelin Alpin 6 zaujaly tradičně vysokým kilometrovým výkonem

Stříbrem se mohou chlubit pneumatiky Michelin Alpin 6. Při testování na suchu poskytovaly výbornou odezvu, dobré hodnocení si odnesly i z měření brzdné dráhy. Při brzdění na mokré vozovce dosáhly rovněž mimořádně dobrých výsledků díky chování při podélném aquaplaningu. U toho příčného byl výsledek „uspokojivý“.

Na zimních silnicích dosáhl model Alpin 6 celkového hodnocení „dobrý“. Nenadchl ani tak délkou brzdné dráhy na sněhu jako svými trakčními schopnostmi a brzdnou dráhou na ledu. Co do ovladatelnosti vozu porotu přesvědčily přesnost a dostatečné bezpečnostní rezervy. Z hlediska ekologické vyváženosti získala pneumatika Michelin Alpin 6 jasně nadprůměrný kilometrový výkon v testu opotřebení a nejnižší valivý odpor v testu.

Pneu Michelin Alpin 6 s dlouhotrvajícím výkonem

Třetí na bedně skončily Goodyear UltraGrip Performance +

Čím porotu přesvědčily pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance +? Poskytnou vám dobrou zpětnou vazbu při řízení na suché vozovce a obavy mít nemusíte ani při náhlém vyhýbání se překážkám. Na mokru si díky dobrým výsledkům při aquaplaningu a bezpečnému a snadno ovladatelnému řízení zajistily celkově dobré hodnocení.

Přečtěte si také:   Bridgestone podporuje globální tým sportovních ambasadorů pro Letní olympijské a paralympijské hry 2024 v Paříži

Na sněhu a ledu dosáhlo toto obutí nadprůměrných výsledků v měření brzdné dráhy i trakce. V ekologické bilanci si pneumatiky vedly „velmi dobře“ při hodnocení předpokládaného kilometrového nájezdu a „dobře“ z hlediska opotřebení. Plusové body získaly za nadprůměrně nízkou hmotnost a nízkou spotřebu paliva.

Pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance +

Výsledky testu ADAC pro zimní pneu v rozměru 205/60 R16

I test ADAC v rozměru 205/60 R16 a rychlostní třídě H do 210 km/h podstoupilo 16 modelů pneumatik, které se hodí pro malá SUV a vozy nižší střední třídy. Také tento test měl jako hlavní nová kritéria bezpečnost jízdy a ekologickou vyváženost.

Nejlépe obstály pneumatiky Dunlop Winter Sport 5, které si dobré hodnocení odnesly za skvělý brzdný výkon i ve stokilometrové rychlosti na suché vozovce nebo za nadprůměrný výkon při brzdění, akceleraci a ovladatelnosti na sněhu a při brzdění na ledu. O první příčku se stejnou celkovou známkou 2,2 se dělí s pneumatikami Michelin Alpin 6.

Na druhém místě se umístily pneumatiky Goodyear UltraGrip 9+, které si vedly nadprůměrně při brzdění na mokru, sněhu i ledu. O bronz se podělily pneumatiky:

Přečtěte si také:   Proč se na léto rozhodnout pro prémiové pneumatiky. Stojí víc na začátku, ale déle vydrží a jsou bezpečnější

Testy zimních pneu Auto Bild pro rozměr 225/45 R18

Magazín Auto Bild vybral do finálových soubojů v tomto rozměru a rychlostní třídě do 240 km/h 20 modelů pneumatik. Se známkou „příkladné“ se mohou chlubit pneu:

S „dobrým“ hodnocením následovaly BFGoodrich G-Force Winter2 nebo Pirelli Cinturato Winter 2.

AZ pneu vám nabízí výhodné ceny a rychlé dodání těchto špičkových pneumatik. Nečekejte a objednejte si je ještě dnes! Pokud jste z Opavy a okolí, neváhejte využít také služeb našeho profesionálního pneuservisu.

Zdroj fotografií: Depositphotos, AZ pneu