Magazín

Nové portfolio letních a celoročních pneumatik Nokian Tyres bylo otestováno u TÜV SÜD na maximální bezpečnost a vysoký výkon

Nokian Tyres Powerproof 1

Nové letní a celoroční pneumatiky Nokian Tyres pro evropské trhy podstoupily srovnávací test prováděný TÜV SÜD. Nejseverněji položený výrobce pneumatik na světě pověřil TÜV SÜD, aby nezávisle otestovala celoroční pneumatiky Nokian Tyres Seasonproof 1 a také letní pneumatiky Nokian Tyres Powerproof 1 a Nokian Tyres Wetproof 1. Všechny tři modely podstoupily důkladné a podrobné srovnávací zkoušky u TÜV SÜD Automotive, největšího nezávislého zkušebního centra pro technologie kol a pneumatik v Evropě, a úspěšně vyhověly požadavkům výkonového testu TÜV SÜD.

Celoroční pneumatika Nokian Tyres Seasonproof 1 stanoví nové standardy univerzálnosti a výkonu. Díky početným technickým inovacím zaručuje maximální bezpečnost, vynikající přilnavost na mokré vozovce a nízký valivý odpor za všech povětrnostních podmínek. Interní testy ukázaly, že se v porovnání s předchozím modelem významně zvýšila odolnost proti opotřebení.

Přečtěte si také:   Porsche 911 GT3 RS bude jezdit na pneumatikách Goodyear Eagle F1 SuperSport R a RS

Výsledky zkoušek Seasonproof 1 u TÜV SÜD potvrzují vynikající vlastnosti pneumatiky Nokian Tyres Seasonproof 1. Celkově si pneumatika vedla výrazně lépe než průměr testovaných konkurenčních modelů a nabídla nejvyváženější výkon v tomto srovnání. Předvedla vynikající výsledky při podélném a bočním aquaplaningu, a navíc nabízí vysokou bezpečnost na sněhu. V kategoriích brzdění na sněhu a ovladatelnosti na sněhu se ukázala mezi konkurenčními modely jako nejlepší.

Letní pneumatika Nokian Tyres Powerproof 1 nabízí maximální stabilitu, přesnou ovladatelnost a výjimečnou přilnavost na mokrém i suchém povrchu. Byla vyvinuta pro použití na dálnicích a garantuje bezpečnou jízdu i při vysokých rychlostech, krátkou brzdnou dráhu a vynikající chování při aquaplaningu.

Aquaplaning: jak řídit bezpečně v silném dešti?

Zkoušky Powerproof 1 u TÜV SÜD ukázaly vynikající vlastnosti při jízdě za mokra. Powerproof 1 byla nejen nejlepší pneumatika v testu podélného a bočního aquaplaningu, ale rovněž dosáhla nejlepších výsledků při brzdění na mokré vozovce. V porovnání s konkurenčními modely si rovněž vedla dobře při brzdění na suché vozovce. Pneumatika uspěla i při testu jízdy za mokra, kde překonala průměrné výsledky svých konkurentů.

Letní pneumatika Nokian Tyres Wetproof 1 nabízí maximální bezpečnost a komfortní jízdu a je ideální do deštivých dnů a pro náročné podmínky na silnici. Její nízký valivý odpor šetří palivo i energii. Díky vynikající přilnavosti za mokra a prvotřídním jízdním vlastnostem zajišťuje Nokian Tyres Wetproof 1 bezpečnou jízdu i na mokré vozovce.

Výsledky zkoušek Wetproof 1 u TÜV SÜD ukazují, že tato pneumatika překonává průměr jejích konkurentů, pokud jde o brzdění a jízdní vlastnosti na mokré vozovce. Skvělé jízdní vlastnosti na mokrých vozovkách jsou zřejmé zejména při aquaplaningu, kde se jedná o nejbezpečnější pneumatiku mezi konkurenčními modely při podélných i bočních testech.

Přečtěte si také:   Nokian Tyres představuje symbol ELECTRIC FIT, který pomáhá řidičům elektromobilů najít vhodné pneumatiky pro jejich vozy

„Přesvědčivé výsledky modelů našich pneumatik v nezávislém srovnávacím testu TÜV SÜD potvrzují, že si s našimi prémiovými pneumatikami vedeme dobře, pokud jde o bezpečnost a výkon,“ říká Martin Dražík, produktový manažer Nokian Tyres pro střední Evropu. „S hrdostí nabízíme pneumatiky, které odpovídají nejpřísnějším normám kvality a zajišťují bezpečnou jízdu našich zákazníků.“