Testy pneumatik Testy letních pneumatik

Bridgestone Potenza Sport je vítězem testu letních pneumatik časopisu Auto Zeitung pro sezonu 2023

Bridgestone_Potenza_Sport- (1)

Pneumatika Bridgestone Potenza obdržela nejvyšší hodnocení v disciplínách brzdění, ovladatelnost a bezpečnost jízdy na mokru, a dokázala se tak prosadit proti svým konkurentům a získat sdílené vítězství v testu letních pneumatik pro sezonu 2023, který uskutečnil časopis Auto Zeitung.

Devatenáctipalcová ultra vysoce výkonná letní pneumatika přesvědčila odborníky na zkušebním polygonu také svými „bezchybnými jízdními vlastnostmi“ a „extrémně vysokou přilnavostí“ na suchu. Vynikající výkony pneumatiky Bridgestone Potenza Sport jsou výsledkem inovativního vývoje, který vychází z mnohaletých zkušeností značky Bridgestone v motoristickém sportu a z partnerství s výrobci prestižních automobilů. Tato ultra vysoce výkonná pneumatika byla speciálně přizpůsobena požadavkům náročných řidičů, a poskytuje vysokou úroveň ovladatelnosti a jistoty za volantem.

„Z verdiktu renomovaných odborníků na testování z časopisu Auto Zeitung mám velkou radost. Ocenění ‚vítěz testu‘ znovu potvrzuje vysoké standardy kvality, podle nichž vyvíjíme naše nejmodernější portfolio,“ říká Steven De Bock, viceprezident společnosti Bridgestone EMIA odpovědný za pneumatiky pro trh náhradní spotřeby a originální výbavu. „Našim maloobchodním partnerům nabízíme prvotřídní produktovou řadu špičkových pneumatik, aby mohli být jedničkou pro své koncové zákazníky.“

Přesvědčivé sportovní výkony

Pneumatika Bridgestone Potenza Sport kromě vynikajícího úspěchu v testu časopisu Auto Zeitung prokázala nedávno své kvality také v testu sportovních letních pneumatik pro sezonu 2023, jehož výsledky publikoval časopis Auto Bild sportscars. Ultra vysoce výkonná pneumatika Bridgestone si nejlepšími výsledky v kategoriích ovladatelnost na mokru i na suchu a jízda na mokré kruhové trati zajistila prestižní hodnocení „příkladná“. S celkovou známkou 1,3 podle odborníků na testování pneumatik prokázala „dobrou vyváženost, precizní reakce na řízení […] a úctyhodné bezpečnostní rezervy z hlediska akvaplaningu“.

Přečtěte si také:   Test letních pneumatik 215/55 R17 podle ADAC (2024)

Pneumatika Bridgestone Potenza Sport dosáhla v uplynulých třech letech od svého uvedení na trh na začátku roku 2021 celkově již 9 umístění na stupních vítězů v renomovaných publikacích, které zveřejňují testy pneumatik.

Bridgestone Potenza Sport nabízí nejlepší výkony na suchu ve své třídě a vynikající ovladatelnost na mokru. Díky tomu je mimořádně přesvědčivá ve všech disciplínách, které souvisejí s bezpečností. Konstrukce této prémiové pneumatiky zaručuje také delší životnost v porovnání s jejím předchůdcem Potenza S001.