Pneumatiky Letní pneumatiky

Bridgestone Potenza Sport: novinka v UHP segmentu pro nejvýkonnější automobily na trhu

Bridgestone_Potenza_Sport- (1)

Bridgestone představuje novou vlajkovou loď své produktové řady, ultra vysokovýkonnou pneumatiku Bridgestone Potenza Sport. V nové pneumatice, která vznikla na základě rozsáhlého výzkumu trhu, se zrcadlí spojení průkopnického ducha společnosti Bridgestone a jejího mimořádného know-how v segmentu vysokovýkonných pneumatik. Pneumatika Potenza Sport poskytne řidičům naprostou kontrolu nad vozem a současně umožní maximálně využívat jeho potenciál.

Nový etalon sportovních výkonů

Bridgestone má dlouhou a úspěšnou historii v segmentu vysokovýkonných pneumatik, která zahrnuje mimo jiné účast v závodech Formule 1 a dlouhodobá partnerství s výrobci prémiových vysokovýkonných automobilů. Bridgestone vyvinul na základě těchto zkušeností nový vysokovýkonný produkt s nejmodernějšími technologiemi, pneumatiku Bridgestone Potenza Sport. Tato pneumatika nové generace reprezentuje nový etalon prémiových sportovních výkonů nejvyšší úrovně, a kromě nejlepších provozních vlastností na suchu ve své třídě poskytuje také soubor prémiových prvků pro jízdu na mokru.

Přečtěte si také:   Pneumatika Pirelli se směsí C5 debutuje ve Formuli 1

Pneumatika Potenza Sport dosahuje v porovnání s konkurenty v prémiovém segmentu nejlepších výkonů při brzdění na suchu (nejkratší brzdná vzdálenost na suchém povrchu) i z hlediska stability při průjezdu zatáčkou a jízdě přímým směrem (zachování stability vozidla jak v přímém směru, tak při změně směru jízdy), což potvrzují výsledky testů organizace TÜV SÜD, která patří v Evropě mezi nejrenomovanější nezávislé instituty pro testování automobilů. Organizace TÜV SÜD kromě toho v dalších testech zjistila, že pneumatika Potenza Sport nabízí nejlepší provozní vlastnosti také v disciplínách průjezdu zatáčkou a ovladatelnosti na mokru. Rovněž hodnocení adheze na mokru A na informačním štítku EU pro všechny varianty dokládá, že Bridgestone Potenza Sport nabízí vynikající výkony i na mokru.

Mimořádné provozní vlastnosti pneumatiky na suchu a mokru jsou spojeny s delší životností v porovnání s předchůdcem Potenza S001.

Vývoj s využitím průkopnických technologií probíhal ve spolupráci s řidiči

Bridgestone si na začátku vývoje pneumatiky Potenza Sport stanovil cíl vytvořit pneumatiku, která bude splňovat očekávání řidičů a jejich požadavky na vysokovýkonné pneumatiky a současně jim umožní úspěšně zvládat výzvy, s nimiž se setkávají v každodenním provozu. Bridgestone proto před zahájením vývoje pneumatiky Potenza Sport uskutečnil rozsáhlý výzkum trhu, v němž se dotazoval více než 3800 koncových uživatelů z celé Evropy. Na základě jejich odpovědí zkonstruoval Bridgestone ultra vysokovýkonnou pneumatiku, která vychází vstříc potřebám a očekáváním řidičů z hlediska ovladatelnosti vozidla a jistoty při jeho řízení.

Přečtěte si také:   Bridgestone podporuje globální tým sportovních ambasadorů pro Letní olympijské a paralympijské hry 2024 v Paříži

Bridgestone použil v konstrukci pneumatiky Potenza Sport, dezénu běhounu a složení směsi rozmanité inovativní technologie, které jí umožňují dosahovat nejvyšší úrovně provozních vlastností. Mezi nejmodernější technologie v dezénu pneumatiky patří inovativní lamely 3D, které zvyšují smykovou tuhost, což přináší výhody při brzdění a větší odolnost vůči oděru. Optimalizované složení směsi ve spojení s inovativní technologií její výroby vylepšuje provozní vlastnosti na mokru a suchu. Bridgestone používá také novou hybridní výztuhu prostřední části běhounu mezi ramenními oblastmi, která maximalizuje stabilitu pneumatiky ve vysokých rychlostech. Sportovní konstrukce kostry rovněž zvyšuje stabilitu a zrychluje reakce na řízení, ale současně také optimalizuje valivý odpor.

Zásadní roli při technické realizaci projektu pneumatiky Potenza Sport sehrála patentovaná technologie společnosti Bridgestone pro virtuální vývoj pneumatik, která celý proces významně urychluje a přispívá k ochraně životního prostředí. Tato technologie umožňuje společnosti Bridgestone s mimořádnou přesností předvídat skutečné provozní vlastnosti pneumatiky již ve vývojové fázi, aniž by ji bylo nutné vyrobit a podrobit jízdním zkouškám. To přináší úsporu surovin a další benefity pro životní prostředí, ale také se tím zkracuje vývojový proces a urychluje uvedení výsledného produktu na trh.

Pneumatiku si již pro své vozy vybraly značky, které patří mezi nejprestižnější na světě

Na zakázku vyvinuté pneumatiky Potenza Sport si jako originální výbavu pro své modely vybrala již řada automobilových značek, které patří mezi nejprestižnější na světě. Jedná se například o supersportovní vůz Maserati MC20, Lamborghini Huracán STO a BMW řady 8. Mnoho dalších modelů bude následovat.

Pneumatika Potenza Sport, vyvinutá a vyráběná v Evropě, bude uvedena na evropské trhy v lednu 2021. Pneumatika bude k dispozici v 96 rozměrech pro kola s průměrem ráfku od 17 do 22 palců. Uvedená šíře sortimentu pokryje značnou část trhu pneumatik pro osobní vozy a silniční SUV, od prémiových sedanů a SUV až po luxusní a prestižní automobily. Bridgestone po zahájení prodeje pneumatiky Potenza Sport výrazně rozšíří svou přítomnost v segmentu letních pneumatik pro velká a ultra velká kola.

Přečtěte si také:   Bridgestone oznamuje investici ve výši až 207 milionů eur do výrobního závodu Burgos

„Potenza Sport je nejnovější kapitolou v dlouhé historii společnosti Bridgestone v segmentu vysokovýkonných pneumatik,“ řekl Emilio Tiberio, technický a provozní ředitel společnosti Bridgestone EMIA. „Nová pneumatika je výsledkem naší historie a našich inovací v motoristickém sportu, ale také bezkonkurenčních investic do výzkumu a vývoje, a to ve spojení s naším mimořádným úsilím, jehož cílem je splnit veškeré požadavky řidičů.“

„Zkonstruovali jsme prémiovou sportovní pneumatiku s vysokou přidanou hodnotou, která poskytne řidičům maximální kontrolu nad vozem a současně umožní maximálně využívat jeho potenciál. Pneumatika Potenza Sport je skutečně novým etalonem sportovních výkonů,“ dodal Tiberio.