Magazín

Cestovatelský rekord: Thierry Sarasyn navštívil na pneumatikách Bridgestone Battlax T32 celkem 15 zemí za pouhých 22 hodin

Rekord Bridgestone Battlax T32 Thierry Sarasyn

Bridgestone Battlax T32 je pneumatikou, která již ve dvou případech přispěla k ustanovení cestovatelských světových rekordů. A jako partner, na něhož je maximální spolehnutí, se tato pneumatika podílela také na nejnovějším světovém rekordu, který je opravdu pozoruhodný. Thierry Sarasyn, motocyklista, který předtím projel 13 zeměmi za jeden den, si totiž nyní vedl ještě lépe. Tentokrát navštívil 15 zemí. Necelých 22 hodin po startu v Polsku ukončil svou jízdu v Nizozemí.

Tři světové rekordy, všechny na pneumatikách Bridgestone Battlax T32

Všechny tři světové rekordy byly stanoveny různými jezdci na různých motocyklech a trasách. Jedinou konstantou ve třech po sobě jdoucích letech světových cestovatelských rekordů je pneumatika – Bridgestone Battlax T32.

Bezpečnost na prvním místě

Překonání světového rekordu je jedinečným výkonem, který vyžaduje mimořádně pečlivou přípravu. Sarasyn je profesionálním jezdcem, který absolvoval specifický trénink a dodržoval individuální výživový plán, aby byl za jízdy v optimální mentální a fyzické kondici a dokázal náročný úkol splnit. Každé dvě hodiny si navíc dělal přestávku k odpočinku a doplnění paliva do nádrže svého motocyklu.

Sarasyna během jeho odvážného podniku následovalo doprovodné vozidlo s posádkou, která byla připravena v případě nouzové situace pohotově zasáhnout. Jeho pohyb po trase byl nepřetržitě monitorován v reálném čase prostřednictvím satelitního lokalizačního systému. Tento sledovací systém také potvrdil, že během pokusu nebyly překračovány rychlostní limity v žádné z 15 navštívených zemí. A pneumatiky Bridgestone Battlax T32 samozřejmě zásadním způsobem přispěly k tomu, že Sarasyn dojel bezpečně do cíle, a to navzdory špatným povětrnostním podmínkám, s nimiž se musel na své trase místy potýkat.

„Na základě zkušeností, které jsem získal při své předchozí jízdě, jsem viděl příležitost překonat svůj vlastní rekord – jízdou po území 15 zemí, zaznamenanou oficiálním sledovacím systémem, při dodržování pravidel silničního provozu a včetně dostatečné doby pro odpočinek,“ řekl Sarasyn. „Měl jsem velkou radost, že Bridgestone bude mým partnerem i v letošním roce. T32 je velmi všestranná pneumatika s excelentními výkony na mokru. Přestože jsem musel čelit náročným povětrnostním podmínkám, nikdy jsem neměl problémy s přilnavostí na mokrých silnicích.“

Inovativní konstrukce pneumatik poskytuje výjimečné výkony

Nová generace sportovních cestovních pneumatik Bridgestone T32 a T32GT je výsledkem výjimečného technického know-how a využití vyspělých technologií, díky nimž je Bridgestone v čele vývoje pneumatik. Bridgestone oproti předchůdci T31 významně zlepšil kontakt pneumatiky s vozovkou, a vytvořil tak pneumatiku, která poskytuje neuvěřitelné výkony dokonce i za nepříznivých provozních podmínek.

„Rád bych jménem všech zaměstnanců společnosti Bridgestone poblahopřál Thierrymu k jeho neuvěřitelnému úspěchu v podobě zlepšení již tak pozoruhodného rekordu, který stanovil před pouhým jedním rokem,“ řekl Nico Thuy, vedoucí motocyklové divize ve společnosti Bridgestone EMIA. „Bridgestone Battlax T32 poskytuje jezdcům kontrolu, pocit jistoty a bezpečnost za všech podmínek. Díky tomuto novému světovému rekordu můžeme s jistotou říci, že opravdu dokážeme dodávat nejlepší cestovní pneumatiku pro všechny jezdce a fanoušky motocyklů.“