Magazín

Hankook opět získal nejvyšší hodnocení v soutěži Auto Express Product of the Year Awards 2023

Hankook - Auto Express Product of the Year Awards 2023

Výrobce pneumatik Hankook má tři špičkové produkty na stupních vítězů prestižní soutěže Auto Express Product of the Year Awards, a to ve všech třech kategoriích pneumatik: „celoroční pneumatika“, „letní pneumatika“ a „zimní pneumatika“.

Celoroční pneumatika Kinergy 4S 2 byla po ročnících 2022 a 2021 letos potřetí za sebou vyhlášena výrobkem roku. V testech na mokré vozovce excelovala a na dráze pro testování ovladatelnosti se projevila jako jistá a výkonná pneumatika s perfektní trakcí a vysokou jízdní stabilitou. Britský automobilový časopis Auto Express ocenil tento úspěch slovy: „Společnost Hankook se nyní pevně usadila mezi prémiovými značkami. Toto druhé vítězství celoroční pneumatiky Kinergy 4S 2 v řadě není žádným překvapením.“ (Auto Express 17.05.2023). Druhé ocenění časopisu Auto Express za výrobek roku s hodnocením „Commended“ získala pneumatika Hankook Ventus S1 evo 3 SUV a navazuje na ocenění časopisu Auto Express s hodnocením „Recommended“ v testu SUV pneumatik 2022. Model Ventus S1 evo 3 SUV, který byl v časopise Auto Express z 20. července 2022 charakterizován jako „nezbytná výbava do mokra“, si vedl stejně dobře na mokré i suché vozovce a bez problémů zvládal i hlubokou vodu na rovných úsecích a v zatáčkách. A konečně, model Winter i*cept RS3, která byla ohodnocena jako „Recommended“ již při jejím debutu v roce 2022, byla nyní poprvé oceněna jako „Commended“ v soutěži Auto Express Product of the Year Awards 2023. Ve vydání ze dne 17.05.2023 popisuje časopis Auto Express tuto pneumatiku jako „[…] dobře ovladatelnou a s ideální zpětnou vazbou“ a shrnuje: „Je to slibný debut“.

Chang Yool Han, jednatel společnosti Hankook Tire pro Velkou Británii, k tomu uvedl: „Opět nás těší ocenění výrobek roku v soutěži pořádané časopisem Auto Express, které potvrzuje, že pneumatiky Hankook jsou pro naše zákazníky ve Velké Británii skvělou volbou po celý rok. Neustále investujeme do výzkumu a vývoje, abychom dále zlepšovali portfolio našich výrobků a jeho výkonnost“.

Přečtěte si také:   Nejlepší známky pro pneumatiky Hankook pro elektromobily a letní pneumatiky (2024)

Bezpečná jízda ve všech ročních obdobích – vlastnosti tří oceněných pneumatik

V případě pneumatiky Kinergy 4S 2 vyvinul výrobce prémiových pneumatik Hankook celoročního specialistu na různé povětrnostní a teplotní podmínky, který ve své páté generaci nabízí ještě vyváženější a konzistentnější výkon. Pneumatika je určena především řidičům, kteří dbají na kvalitu a náklady a nechtějí měnit pneumatiky každých šest měsíců, ale přesto si považují optimálního výkonu a bezpečnosti po celý rok. Zejména s ohledem na stále proměnlivější povětrnostní podmínky v Evropě a převažující nasazení ve spíše městském prostředí nabízí tato pneumatika atraktivní alternativu pro zajištění celoroční mobility v souladu se zákony.

Letní pneumatika Ventus S1 evo 3 SUV nabízí díky nové běhounové směsi z vysoce výkonných přírodních pryskyřic lepší sportovní a dynamické vlastnosti na suchém i mokrém povrchu vozovky. Použití speciálního nylonového materiálu na bočnici, známého jako proces „bead packing“, zajišťuje výrazně vyšší pevnost bočnice pneumatiky. Dvouvrstvá kostra a použití aramidového kompozitního materiálu snížily nežádoucí roztažnost valivého obvodu při vysokých rychlostech až o 60 % ve srovnání s předchozími modely. Výsledkem je velmi vysoká jízdní stabilita a přesnost řízení, jakož i vyšší životnost díky nižší produkci tepla.

Přečtěte si také:   Bridgestone bude výhradním dodavatelem pneumatik pro mistrovství světa ABB FIA Formule E od sezony 2026–2027

Nová Winter i*cept RS3 od společnosti Hankook překonává svého úspěšného předchůdce ve všech vlastnostech a nabízí ještě vyšší úroveň bezpečnosti. Nový obrácený V-profil a 3D lamely zkracují brzdnou dráhu na sněhu a ledu až o čtyři procenta a nové mikrohrany a optimalizovaná tuhost běhounu zajišťují výrazně lepší trakci a boční přilnavost v zatáčkách. Brzdná dráha na mokré vozovce by se díky nové generaci směsi Aqua Pine Compound, na bázi přírodní pryskyřice, mohla zkrátit až o sedm procent. Drážky ve tvaru písmene V a křížící se malé drážky umožňují rychlejší odtok vody a zabraňují vzniku aquaplaningu.