Pneumatiky Motocyklové pneu

Motorka BMW M 1000 RR bude jezdit na pneumatikách Dunlop SportSmart TT

BMW_M_1000_RR

BMW Motorrad minulý týden představila nový model BMW M 1000 RR, který nese jako první motorka značky označení BMW M. Vychází z provedení S 1000 RR a je určen pro jezdce, kteří trvají na extrémní, čistě závodní výkonnosti. Pro verzi limitované edice M 1000 RR schválenou i pro silniční provoz si BWM jako pneumatiky vybralo Dunlop SportSmart TT. Podobně jako motocykl nabízejí také SportSmart TT technologii odvozenou ze závodů a jsou stejně doma na silnici jako na závodní dráze.

Na rozdíl od standardních superbiků jsou součástí M 1000 RR některé při závodech osvědčené díly, jako karbonová aerodynamická křidélka a kola. Celý stroj je vyladěn tak, aby poskytl maximální výkon 156 kW/212 koní při 14 500 otáčkách za minutu.

Motorka inspirovaná závody vyžaduje obdobně stavěné pneumatiky. SportSmart TT se vyznačují stejnou technologií NTEC RT jako pneumatiky, s nimiž značka Dunlop dosáhla na vítězství v závodě Isle of Man TT. Umožňuje snižovat na závodní dráze tlak v zadní pneumatice, zvětšit tak styčnou plochu pneumatik s povrchem dráhy a na maximum zvýšit jejich přilnavost. Unikátním prvkem pneumatik SportSmart TT je i běhoun Speed Vent s dezénovými drážkami, které se při zatáčení otevírají a zavírají. Výsledný ventilační efekt zlepšuje odvod tepla. 

Miguel Morais, manažer pro originální výbavu v Dunlop Moto Europe, řekl: „Jsme hrdí na to, že BMW ocenilo společnost Dunlop exkluzivní smlouvou o dodávkách pro vůbec první motocykl ‘M‘. Všechny modely M 1000 RR budou vybaveny pneumatikami SportSmart TT, což dokládá jejich vysokou výkonnost a technologickou vyspělost.“

BMW M představilo motorku. BMW M 1000 RR nabídne ryzí závodní technologie na okruh i na silnici

Vítězství na závodech i v testech časopisů

Dunlop má za sebou celou řadu soutěžních úspěchů se závodní verzí S 1000 RR. Tým BMW Motorrad Team měl minulý víkend v Estorilu na dosah vedoucí pozici v závodě FIM Mistrovství světa endurance, i když nakonec skončil až sedmý. Kenny Foray v září na mistrovství Francie superbiků na svém BMW na pneumatikách Dunlop ovládl závody na okruhu Ledenonu. Na silničních závodech se Peter Hickman spolehl na kombinaci BMW a Dunlop a vyhrál s ní Isle of Man TT a Macau Grand Prix a dosáhl rekordního okruhového času na Ulster Grand Prix.

Také testovací jezdci časopisů hodnotí SportSmart TT jako vítěze. Tým magazínu Fast Bikes ve Velké Británii je ocenil jako nejlepší pneumatiky pro superbike ve slepém testu na závodní dráze a od německého časopisu PS si vysloužily titul „Nejlépe ovladatelné pneumatiky“. 

Dunlop_SportSmart_TT

Luca Davide Andreoni, marketingový manažer společnosti Dunlop Moto Europe, k tomu dodal: „Řada hypersportovních pneumatik značky Dunlop nabízí modely pro všechny typy jezdců. Dunlop má dnes nejucelenější řadu hypersportovních pneumatik – od silničních Mk3 až po vítězné závodní pneumatiky GP Racer a GP Pro. SportSmart TT jsou rozkročeny mezi silnici i závodní dráhu a nabízejí jezdcům na obou scénách fantastickou zpětnou vazbu a přilnavost. Proto jsou také ideálními pneumatikami pro tak pokročilý sportovní model jako je BMW M 1000 RR.“