Pneumatiky Motocyklové pneu

Motorka BMW M 1000 RR bude jezdit na pneumatikách Dunlop SportSmart TT

BMW_M_1000_RR

BMW Motorrad minulý týden představila nový model BMW M 1000 RR, který nese jako první motorka značky označení BMW M. Vychází z provedení S 1000 RR a je určen pro jezdce, kteří trvají na extrémní, čistě závodní výkonnosti. Pro verzi limitované edice M 1000 RR schválenou i pro silniční provoz si BWM jako pneumatiky vybralo Dunlop SportSmart TT. Podobně jako motocykl nabízejí také SportSmart TT technologii odvozenou ze závodů a jsou stejně doma na silnici jako na závodní dráze.

Na rozdíl od standardních superbiků jsou součástí M 1000 RR některé při závodech osvědčené díly, jako karbonová aerodynamická křidélka a kola. Celý stroj je vyladěn tak, aby poskytl maximální výkon 156 kW/212 koní při 14 500 otáčkách za minutu.

Motorka inspirovaná závody vyžaduje obdobně stavěné pneumatiky. SportSmart TT se vyznačují stejnou technologií NTEC RT jako pneumatiky, s nimiž značka Dunlop dosáhla na vítězství v závodě Isle of Man TT. Umožňuje snižovat na závodní dráze tlak v zadní pneumatice, zvětšit tak styčnou plochu pneumatik s povrchem dráhy a na maximum zvýšit jejich přilnavost. Unikátním prvkem pneumatik SportSmart TT je i běhoun Speed Vent s dezénovými drážkami, které se při zatáčení otevírají a zavírají. Výsledný ventilační efekt zlepšuje odvod tepla. 

Přečtěte si také:   Dunlop představuje novou generaci celoročních pneumatik Dunlop All Season 2

Miguel Morais, manažer pro originální výbavu v Dunlop Moto Europe, řekl: „Jsme hrdí na to, že BMW ocenilo společnost Dunlop exkluzivní smlouvou o dodávkách pro vůbec první motocykl ‘M‘. Všechny modely M 1000 RR budou vybaveny pneumatikami SportSmart TT, což dokládá jejich vysokou výkonnost a technologickou vyspělost.“

https://bike-mania.cz/bmw-m-predstavilo-motorku-bmw-m-1000-rr-nabidne-ryzi-zavodni-technologie-na-okruh-i-na-silnici/

Vítězství na závodech i v testech časopisů

Dunlop má za sebou celou řadu soutěžních úspěchů se závodní verzí S 1000 RR. Tým BMW Motorrad Team měl minulý víkend v Estorilu na dosah vedoucí pozici v závodě FIM Mistrovství světa endurance, i když nakonec skončil až sedmý. Kenny Foray v září na mistrovství Francie superbiků na svém BMW na pneumatikách Dunlop ovládl závody na okruhu Ledenonu. Na silničních závodech se Peter Hickman spolehl na kombinaci BMW a Dunlop a vyhrál s ní Isle of Man TT a Macau Grand Prix a dosáhl rekordního okruhového času na Ulster Grand Prix.

Přečtěte si také:   Pirelli a BMW Group uvedly na trh inovovanou verzi pneumatiky P Zero Winter 2

Také testovací jezdci časopisů hodnotí SportSmart TT jako vítěze. Tým magazínu Fast Bikes ve Velké Británii je ocenil jako nejlepší pneumatiky pro superbike ve slepém testu na závodní dráze a od německého časopisu PS si vysloužily titul „Nejlépe ovladatelné pneumatiky“. 

Dunlop_SportSmart_TT

Luca Davide Andreoni, marketingový manažer společnosti Dunlop Moto Europe, k tomu dodal: „Řada hypersportovních pneumatik značky Dunlop nabízí modely pro všechny typy jezdců. Dunlop má dnes nejucelenější řadu hypersportovních pneumatik – od silničních Mk3 až po vítězné závodní pneumatiky GP Racer a GP Pro. SportSmart TT jsou rozkročeny mezi silnici i závodní dráhu a nabízejí jezdcům na obou scénách fantastickou zpětnou vazbu a přilnavost. Proto jsou také ideálními pneumatikami pro tak pokročilý sportovní model jako je BMW M 1000 RR.“