Magazín

Mercedes‑AMG GT 63 S E PERFORMANCE jezdí na pneumatikách Continental

2021-Mercedes‑AMG-GT-63-S-E-PERFORMANCE-plug-in-hybrid

Vysoce výkonné letní pneumatiky Continental se používají jako první výbava u nového modelu Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE. Schválenou pneumatikou je 20″ pneumatika SportContact 6 se speciálním označením bočnice (MO1B), což znamená, že pneumatika byla vyvinuta konkrétně pro toto vozidlo. Pneumatika SportContact 6 již zaujala špičkovými výsledky v letošních testech německých automobilových časopisů Auto Bild (235/35 R 19), Auto Bild sportscars (265/35 ZR 20) a sport auto (255/35 ZR 19 / 275/35 ZR 19).

Sportovní prémiová pneumatika vybraná pro Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE se vyrábí v německém Korbachu. Obsahuje inovativní technologii vektorování sil přispívající k vynikající přesnosti řízení. Směs Black Chili, která je speciálně přizpůsobena vozidlu, zajišťuje nejlepší možný kontakt mezi pneumatikou a povrchem vozovky. Přináší také kratší brzdnou dráhu a rychlejší akceleraci za nízkých i vysokých teplot a za mokra i za sucha.

Přečtěte si také:   Pneumatiky Pirelli pro motorsport FSC debutují ve Velké ceně Formule 1

Čtyřdveřový model, který byl poprvé představen veřejnosti na veletrhu IAA 2021 v Mnichově, je obzvláště výkonný plug-in hybrid. Pod jeho kapotou se skrývá osmiválec AMG V8 biturbo se zdvihovým objemem 4,0 litru spojený s elektromotorem exkluzivně vyvinutým společností AMG s ultralehkým a přímo chlazeným vysoce výkonným akumulátorem. Se systémovým výkonem 470 kW plus 150 kW (639 koní + 204 koní) a maximálním točivým momentem 1 470 Nm poskytuje vozidlo bezkonkurenční jízdní výkon a potěšení z jízdy.

Mercedes-AMG-GT-63-S-E-PERFORMANCE-plug-in-hybrid-11

„Aby se výjimečný výkon vozu Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE vždy bezpečně přenesl na silnici, musejí pneumatiky dokonale vyhovovat vozidlu, protože jsou jeho jediným spojením s asfaltem,“ říká Dr. Holger Lange, vedoucí vývoje pneumatik pro první výbavu ve společnosti Continental. „Abychom přesně zaznamenali a optimálně implementovali specifické požadavky pro každý model vozidla, úzce spolupracujeme s našimi zákazníky již od fáze vývoje vozidla. Tímto způsobem zajišťujeme, že naše pneumatiky přesně splňují technické specifikace našich zákazníků, a významně tak přispívají k vysokému jízdnímu výkonu.“

Přečtěte si také:   Nová pneumatika Continental ContiAttack SM 2 nabízí vysoký kilometrový výkon pro silnice i závodní tratě

Výrobci automobilů po celém světě spoléhají na společnost Continental jako na předního dodavatele a výrobce pneumatik. V Evropě je každé třetí vozidlo dodáváno s pneumatikami Continental.

Výrobky a rozměry schválené pro nový Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE:

  • SportContact 6 MO1B v rozměrech 265/40 ZR 20 (104Y) XL a 295/35 ZR 20 (105Y) XL