News

Bridgestone, „Výrobce roku“, sbírá v evropských testech letních pneumatik umístění na stupních vítězů

bridgestone-test_letnich_pneu-2021

Bridgestone byl renomovaným německým časopisem AutoBild vyhlášen „Výrobcem roku“ 2021 v kategorii letních pneumatik poté, co byly letní pneumatiky Bridgestone oceněny v letošních testech za vynikající výkony z hlediska jízdní dynamiky a za mimořádně vyvážené provozní vlastnosti.

Nedávno představená vysokovýkonná pneumatika Bridgestone Potenza Sport, vlajková loď v nabídce značky Bridgestone, se stala vítězem testu sportovních pneumatik pro rok 2021, který uspořádal časopis AutoBild sportscars. Pneumatika obdržela nejvyšší hodnocení na suchých silnicích. Na suchém povrchu dosáhla nejkratší brzdné vzdálenosti a umístila se mezi dvěma nejlepšími pneumatikami v disciplíně ovladatelnost na suchu. Navíc je považována za nejlepší pneumatiku pro mokré silnice – díky nejkratší brzdné vzdálenosti, nejlepší ovladatelnosti, nejlepším provozních vlastnostem na mokré kruhové dráze a vynikající odolnosti vůči aquaplaningu. Pneumatika Bridgestone Potenza Sport získala od renomovaného časopisu také nejlepší hodnocení jízdního komfortu.

Přečtěte si také:   Hankook iON GT je nová letní pneumatika speciálně pro kompaktní elektromobily

Časopis sport auto označil pneumatiku Bridgestone Potenza Sport ve svém každoročním testu jako „velmi dobrou“ a na základě výborných výsledků ji zařadil na skvělé druhé místo. Pneumatika Bridgestone Potenza Sport dosáhla celkově nejlepších výsledků na suchých silnicích díky nejkratší brzdné vzdálenosti, nejlepší ovladatelnosti, excelentnímu chování při změnách jízdního pruhu a pohotovým reakcím na řízení. Vysokovýkonná pneumatika obdržela nejvyšší hodnocení také na mokru, kde nasbírala největší počet bodů za brzdnou vzdálenost, vynikající ovladatelnost a velmi vysokou úroveň adheze na mokrém povrchu.

Bridgestone Potenza Sport v rozměru 265/35 ZR 20 zvítězila v testu časopisu AutoBild sportscars (2021)

Letní pneumatika Bridgestone Turanza T005, další prémiový produkt značky Bridgestone nejvyšší úrovně, zaznamenala v testech letních pneumatik pro rok 2021 tři umístění na stupních vítězů.

ADAC udělil pneumatice Bridgestone Turanza T005 hodnocení „dobrá“, což je historicky nejlepší výsledek pneumatiky v testech, které pořádá časopis známého německého autoklubu. Turanza T005 se tak umístila v testu letních pneumatik pro rok 2021 na stupních vítězů. Autoklub ADAC ocenil na pneumatice Bridgestone Turanza T005 její všestranné provozní vlastnosti. Dobré hodnocení získala jak na suchých, tak i mokrých silnicích díky krátkým brzdným vzdálenostem a vysoké úrovni adheze. S dobrým výsledkem vyšla také při posuzování spotřeby paliva a hlučnosti v interiéru. V souhrnném hodnocení stojí, že se jedná o velmi vyváženou pneumatiku.

Časopis auto motor und sport vyhodnotil pneumatiku Bridgestone Turanza T005 ve svém testu letních pneumatik jako „velmi dobrou“ a s vynikajícím resumé ji zařadil na druhé místo. Prémiová letní pneumatika Bridgestone si vedla velmi dobře jak na suchých – díky vynikající ovladatelnosti, vysoké stabilitě v zatáčkách a dobré brzdné vzdálenosti – tak i na mokrých silnicích, na nichž se blýskla krátkou brzdnou vzdáleností, velmi dobrou ovladatelností a nejlépe hodnocenou adhezí v příčném směru. Bridgestone Turanza T005 nabízí podle časopisu auto motor und sport „vysoké bezpečnostní rezervy“ a kromě toho obdržela také nejlepší hodnocení valivého odporu. Časopis ji charakterizoval jako hospodárnou, všestrannou pneumatiku.

Časopis AutoBild Allrad považuje letní pneumatiku za „příkladnou“ na základě špičkových výsledků na suchých silnicích včetně nejlepších hodnocení v testech brzdění a ovladatelnosti, dobrých výsledků na mokrých silnicích – nejlepší byla na mokré kruhové dráze a dobrá v ovladatelnosti – a nejnižšího valivého odporu.

Přečtěte si také:   Pneumatiky Goodyear jsou jako prvovýroba pro nový Volkswagen Passat Variant

Daniel Giroud, obchodní ředitel společnosti Bridgestone EMIA, v reakci na výsledky testů uvedl: „Není pochyb o tom, že jsou tato nedávná ocenění výsledkem našeho vedoucího postavení v oblastech výzkumu a vývoje. Zavázali jsme se nepřetržitě investovat do vývoje našich prémiových pneumatik – skvělým příkladem jsou pneumatiky Bridgestone Potenza Sport a Bridgestone Turanza T005, které poskytují našim zákazníkům vysokou přidanou hodnotu. Mimořádně hrdí jsme na vynikající výsledky pneumatiky Potenza Sport, která je nejnovějším přírůstkem v našem portfoliu, a nebojím se říci, že nás vůbec nepřekvapuje, jak si v tomto testovacím období získávala nové fanoušky. Ocenění ‚Výrobce roku‘ v kategorii letních pneumatik je třešničkou na dortu a opravdovým oceněním tvrdé práce a neúnavného úsilí našich velmi nadaných týmů.“